Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 195641 razy)

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #275 dnia: Październik 23, 2022, 22:33:43 »
Jest jeszcze inna opcja. Olać S-kę, wypisać się i wzmocnić (liczebnie) te związki, które faktycznie walczą o ludzi (tych na dole), a nie tylko o interesy związkowych bonzów.
Kocham takie historię jak to jest czarny charakter i inni sprawiedliwi  :rofl: :rofl: A więc kolego który to ZZ w PSP nie ma przewodniczącego który nie służy bezpośrednio pod KG i nie ma już lat emerytalnych  :rofl: No zaskocz mnie? Powiem ci, że ostatnio na fajku dowiedziałem się, że nawet szef wszem i wobec wychwalanego na forum Floriana jest obecnie w KG  :rofl:
Po pierwsze, nigdzie nie pisałem o Florianie, ale Twoja sugestia jest bardziej wymowna, niż gdybym ja o tym napisał. Bardziej chodziło mi o to, żeby w ten sposób pokazać "związkowym bonzom", że największy strażacki związek, przez ich działania (a raczej zaniechania) może w krótkim czasie nie być największym. Wtedy ich "siła" może już nie mieć żadnego znaczenia, a "konkurencja" nie śpi. I natura też nie lubi próżni.

Offline Gasior

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 132
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #276 dnia: Październik 24, 2022, 02:16:29 »
Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych zdecydowała, że zgłosi manifestację na sześć tysięcy osób.
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wiadomo-kiedy-protest-sluzb-mundurowych-decyzja-zapadla,nId,6359781#crp_state=1
Ah ten mój dar przewidywania :rofl:

I znowu z ręką w nocniku jak budżet praktycznie uchwalony  :fiuu:
Ale czekaj, kto teraz ma walczyć ja prawie 80-90 % tych krzykaczy jest teraz komendantami lub dowódcami  :rofl:
Wiem, będzie ambaras  :wacko:

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #277 dnia: Październik 24, 2022, 09:06:49 »
@czakson komuś chyba pomyliło się RM z KPP. I jeszcze tekst, że nie będzie nowych stanowisk/podwyżek, bo to przecież nasze zadania 😂 jakoś nie kojarzę, żeby strażak robił EKG i wkłucia... A najgorsze jest to, że wielu uważa, że to jest super pomysł..

Cały czas to powtarzam, widzę ze nie tylko ja i jest jakiś głos rozsądku w tej formacji 😊 szkoda tylko, ze nie mamy siły przebicia i kazdy ma w dupie opinie dołu  :wall:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline zegpaw

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #278 dnia: Październik 24, 2022, 11:19:48 »
Jak obserwuje moją jednostkę to nikt tam nie chcę wchodzić w RM. U Nas nawet było pismo od komendy że rusz specjalny rocznik na studiach RM dla strażaków i co się stało... Nie było chętnych a później mówili że w sumie dobrze bo kasy na to też nie było  ^_^ ogólnie jest to chory pomysł jak by weszły wkłucia i leki to prokurator będzie stałym gościem na jednostce. Trzy lata się studiuję na RM mnóstwo praktyk na kartce i oddziale i to człowiek nie raz się zaskoczy. A tu jakiś Kurski zrobimy i jakoś to będzie na zachętę stówę dodatku służbowego dostaniesz kolego :rofl:

Chyba już ciężko znaleźć specjalizacji w której nie bierzemy udziału ale RM to jest mina leki mają daty ważności  które trzeba pilnować i kupować za nie małe pieniądze nowea. A znam sytuację na jednostce kolegi co zużyli elektrody i przez trzy miesiące kasy nie było na nowe. Tylko się biegało  z innym AED. Nie będę wchodził w dokładne zarobki ale w PSP są dużo niższe niż w RM.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2022, 12:40:29 wysłana przez Butel »

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 444
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #279 dnia: Październik 24, 2022, 11:36:20 »
@czakson komuś chyba pomyliło się RM z KPP. I jeszcze tekst, że nie będzie nowych stanowisk/podwyżek, bo to przecież nasze zadania 😂 jakoś nie kojarzę, żeby strażak robił EKG i wkłucia... A najgorsze jest to, że wielu uważa, że to jest super pomysł..

Cały czas to powtarzam, widzę ze nie tylko ja i jest jakiś głos rozsądku w tej formacji 😊 szkoda tylko, ze nie mamy siły przebicia i kazdy ma w dupie opinie dołu  :wall:
Co zrobić jak się żyje w utopii i bryluje we wszystkich mediach jaki to ja jestem a rzeczywistości nie dostrzega że już się szklanka przelewa .....my do wszystkiego kurde ludzie nie przychodzili do PSP żeby robić jako kierowcy rejsowi czy do pracy w spedycji .....nikt się nie pyta ludzi czy wyrażają zgodę na ciągłe dokładanie zawodów tylko zrobimy ...bo w USA są karetki ale w USA strażak z pensji utrzymuje cały dom sam i stać go na wszystko ...
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2022, 11:42:11 wysłana przez sismondi »

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #280 dnia: Październik 24, 2022, 11:46:41 »
Na początku pewnie będą to wyjazdy do zabezpieczenia naszych działań i w przypadku braku wolnego ZRM ale społeczeństwo się starzeje. Wyjazdów pewnie z roku na rok będzie przybywać i zamiast zwiększać ilość ZRM w powiecie stopniowo będą przejmować te obowiązki strażacy. Dorzucą komuś na zmianie nowe obowiązki, plecak leków i ogromną odpowiedzialność za 100 zł brutto dodatku służbowego. Zaczną od młodych ludzi na szkołach bo tak najłatwiej a potem jakoś pójdzie. Minie kilka lat i staż będzie na równi z ZRM. Wszystko OK ale niech tacy ratownicy medyczni w mundurach strażackich zarabiają tyle co ratownik medyczny w ZRM to znajdą się chętni.

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #281 dnia: Październik 24, 2022, 12:01:13 »
Nic nowego. Łatwiej kupić kupić karetki ,niż inny potrzebny sprzęt i auta. Już  przerabiałem brak pieniędzy na chociażby żarówki na JRG , brak zakupu wodu ,a jak była to "pijcie tylko na akcji,bo po to kupiona"   ,brak kasy na sorbent( najlepiej na akcji nie uzywajacie , albo weźcie łopatę i zasypcie ziemią) ,inna jrg przyjeżdża po sorbent ,bo u nich się skończył. I w tym wszystkim możemy dumnie sobie oglądać samochod decon za 5 mln sztuka ( ruchomy prysznic... :rofl:) jest ekstra !!
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2022, 12:14:25 wysłana przez Juzniestazysta »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.129
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #282 dnia: Październik 24, 2022, 13:27:01 »
Na początku pewnie będą to wyjazdy do zabezpieczenia naszych działań i w przypadku braku wolnego ZRM ale społeczeństwo się starzeje. Wyjazdów pewnie z roku na rok będzie przybywać i zamiast zwiększać ilość ZRM w powiecie stopniowo będą przejmować te obowiązki strażacy. Dorzucą komuś na zmianie nowe obowiązki, plecak leków i ogromną odpowiedzialność za 100 zł brutto dodatku służbowego. Zaczną od młodych ludzi na szkołach bo tak najłatwiej a potem jakoś pójdzie. Minie kilka lat i staż będzie na równi z ZRM. Wszystko OK ale niech tacy ratownicy medyczni w mundurach strażackich zarabiają tyle co ratownik medyczny w ZRM to znajdą się chętni.

Myślisz, że pomysłodawca tego tworu myśli teraz o tym, że trzeba pilnować leków, sprzętu itd? Że wysyłanie gościa z dyplomem RM zrobionym 10 lat temu, który nigdy nie jeździł w ZRM albo pracował na sor to jest mina nie tylko dla tego strażaka? Otóż nie, on teraz żyje wyborami, bo przecież karetka w każdej gminie to jest doskonały przekaz wyborczy. Nikt się nami nie przejmuje, dołożymy obowiązków to nic się nie stanie, przecież ludzie się nie zwolnią, najwyżej damy 200 złotych na odczepnego i będą się cieszyc.
Jak widzę ludzi, którym ten chory pomysł się podoba, to mi się nóż w kieszeni otwiera. Wiem, że połączony system PSP i PRM funkcjonuje w innych krajach Europy, ale chyba najpierw trzeba zrobić porządek z obecnym systemem w PSP, a nie brać się za tworzenie nowego tworu.
Wszędzie informacje o tym ,że budżety komend są jak najbardziej dobre, że mamy poparcie, ohów i ahów nie ma końca, a u w jednostkach nie można w piątek myć samochodów, bo woda droga, papieru zarówno do drukarki jak i do celów higienicznych zaczyna brakować, kasa na cały rok skończyła się we wrześniu. A my chcemy być nowymi RM 🙄🙄🙄

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #283 dnia: Październik 24, 2022, 13:50:11 »

Pójdzie za tym kasa, obsadzie karetek? Myślę, że nie taka jak by oczekiwali  :gwiazdki:
https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/polska-psp-zamierza-kupic-ambulanse-medyczne-by-dzialac-jak-ratownicy-w-usa,413399.html

Kasa?  :rofl: :rofl: Przeczytaj sobie artykuł na przeglądzie pożarniczym i zobacz sobie co oni za kocopoły wymyślają  :rofl:
My robimy ratownictwo medyczne przecież od lat… oni nam to tylko chcą ułatwić dając instrumenty  :wall: :wall:

https://www.ppoz.pl/czytelnia/w-ogniu-pytan/Ambulans-w-kazdej-gminie/idn:2617
Napisałem trochę prześmiewczo, zabrakło emotki.

Mam wrażenie, że oni myślą, że te samochody obsadzą ludzie, którzy dorabiają na karetkach a do pomocy zwykli po KPP będą i jakoś to się będzie toczyć  :rofl: Bez zwiększenia stanów osobowych, pomysł ciężki do zrealizowania.

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #284 dnia: Październik 24, 2022, 13:54:39 »
Nie bardzo rozumiem rozgoryczenie planowanymi zmianami - czy zapomnieliście że straż jest "naj, naj" i da radę zrobić wszysytko (za darmo), a jak nie da rady to patrz punkt pierwszy? Skoro jesteśmy specjalistami od nurkowania, wysokościówki, chemii, radiologii, etc., to takie zwyłe RM stanowi jakikolwiek problem? Wiecie ile to razy będzie można karetkę przekazać, ile zdjęć zrobić na social media? Pomyślcie ciepło o sowich przełożonych i dajcie im szansą na kolejny sukces.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.129
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #285 dnia: Październik 24, 2022, 13:55:57 »
Jeżeli chcą zrobić tak, jak jest w USA, to powinny być dodatkowo po 2-3 etaty na zmianę, bez tego nie widzę tego pomysłu. Chyba że jak to u nas, o 10 będziesz RM, a o 12:30 strażakiem gaszącym stodołę.
Nie ma jeszcze kasy na dodatkowe etaty na jrg, a oni chcą kupić 2000 karetek 😂
Przypominam, że PKS -y również miały wrócić na drogi, a jak wróciły to każdy widzi.

Offline dexiorr

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #286 dnia: Październik 24, 2022, 14:04:21 »
W stosunku pracy gdy dostajesz nowe obowiązki podpisujesz nową umowę o pracę. Nie chcesz nowych obowiązków zostajesz na starej umowie.
Tutaj wiadomo rozkaz nie gazeta. Ale jaki to rozkaz jak wiadomo, że nie mamy kwalifikacji do tego, żeby jeździć jako karetki. I długo nie będziemy mieli.
Ciekawy jestem czy związki dalej będą siedziały cicho jak będziemy węgiel rozwozić, a to już tuż tuż...

KIEDY MY SIĘ ZACZNIEMY SZANOWAĆ?!

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.129
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #287 dnia: Październik 24, 2022, 16:01:38 »
No właśnie tam się zastanawiam co będzie po akcji bunkier i też myślałem o tym węglu 😅
ZZ siedzą cicho, bo żaden z głównych przewodniczących na tej karetce jeździć nie będzie, proste. Dla nich ważne są ich stanowiska tworzone pod konkretną osobę. Mamy się szanować, ale jak można zauważyć, to kierownictwo średnio nas szanuje, skoro daje kolejne obowiązki bez $$$ i stanowisk.
Natomiast może lepiej by było zacząć akcję karetka od wykształcenia ludzi, a potem dopiero zacząć kupować samochody?

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #288 dnia: Październik 24, 2022, 16:12:00 »
Nawet jeśli dołożymy po etaty,to musi minąć czas na wykształcenie obsad,trochę praktyki w ZRM i dopiero może to zacząć raczkować.Oczywiście musi iść za tym pieniądz.Kłopot w tym,że sukces potrzebny jest tu i teraz.Lans na karetki,to nic że bez ludzi.

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #289 dnia: Październik 24, 2022, 16:19:08 »
Panowie jak KG PSP nie potrafi, naprawić reformy Marka Kowalskiego KW PSP Szczecin z 2007 i z JRG nr 2 powiatach ziemskich zrobił Posterunki PSP gdzie obsada np Dębno 4 na GBA 1 na GCBA/SH Darłowo 4 na GBA 1 na GCBA/SH Międzydroje 3 na GCBA 1 na GBA/SH I Nowogard 4 na GBA, a oni jeszcze pchają karetki niech najpierw zrobią porządek z jednym a dopiero się wezmną za kolejne. przepraszam niby obiecują że do Międzyzdrojów wróci JRG, a kolejny cyrk to ochrona ppoz gazaportu w Świnoujściu ochrania ją tylko JRG 2 gdzie na zmianie jest 6 4 na GBA 2 na GCBA/SD, i to jest śmieszne a związki jak oni mają coś mówić panowie z ZZ jak ich kolega jest  komendatem głównym  najpierw niech zwiększą liczbe etatów w jednostkach JRG, a później niech się biorą za karetki z   tymi z karetkami będzie tak troche zgapią z USA troche z Rumunii i jakoś to będzie.

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #290 dnia: Październik 24, 2022, 16:28:59 »
Nie bardzo rozumiem rozgoryczenie planowanymi zmianami - czy zapomnieliście że straż jest "naj, naj" i da radę zrobić wszysytko (za darmo), a jak nie da rady to patrz punkt pierwszy? Skoro jesteśmy specjalistami od nurkowania, wysokościówki, chemii, radiologii, etc., to takie zwyłe RM stanowi jakikolwiek problem? Wiecie ile to razy będzie można karetkę przekazać, ile zdjęć zrobić na social media? Pomyślcie ciepło o sowich przełożonych i dajcie im szansą na kolejny sukces.

Odejdą Ci co na starych zasadach mieli 2% procent z nurkowania i zostaną po 2013 beż niczego to zaczną się i problemy z nurkami.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #291 dnia: Październik 24, 2022, 17:05:58 »
http://kspnszz.org/index.php/2022/10/24/minister-wasik-spotkal-sie-ze-zwiazkowcami-z-ksp-nszz-solidarnosc/?fbclid=IwAR2icrMxWXvF85izvMnfQ43FG2c3Gk5XYHR60jNG75MGp1T1OYLTrXqZdwg

Mam nadzieję że będą się trzymać tego co piszą: Krajowa Sekcja Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” podjęła akcję protestacyjną, w której głównym postulatem jest wzrost waloryzacji uposażeń i wynagrodzeń do poziomuCO NAJMNIEJ20%.
Niektóre postulaty ciągną się z roku na rok. Czas najwyższy by stanąć twardo i je dokończyć, a nie traktować jak wypełniacze, by było o czym pogadać.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.129
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #292 dnia: Październik 24, 2022, 17:11:10 »
No to ja mam inne info, że p. Jankowski zgodził się na 9,8%😉

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #293 dnia: Październik 24, 2022, 17:13:02 »
Panowie mógłbym tu dużo rzeczy napisać na temat RM w straży, ale po prostu nie chce się denerwować… mam tylko nadzieję, ze kazdy rozgarnięty RM odmówi wykonywania jakichkolwiek czynności wykraczających poza KPP za ta jałmużnę która teraz dostajemy…
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.129
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #294 dnia: Październik 24, 2022, 17:29:03 »
W tym zespole co był w USA byli również RM. Czy oni nie widzą tego, że ten pomysł na obecną chwilę to jest kompletna porażka? A może pojechali tam ci, którzy za sterami tych karetek usiądą tylko do zdjęć?

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #295 dnia: Październik 24, 2022, 17:36:03 »
W tym zespole co był w USA byli również RM. Czy oni nie widzą tego, że ten pomysł na obecną chwilę to jest kompletna porażka? A może pojechali tam ci, którzy za sterami tych karetek usiądą tylko do zdjęć?

Znam tam pewne osoby z tego zespołu i chciałbym żeby pokazały mi zaświadczenia lub świadectwa pracy potwierdzające prace w systemie. Zaznaczam w obecnym systemie, a nie na dawnych „Rkach”  :wall: przede wszystkim pytajmy o opinie ludzi którzy znają specyfikę tej pracy i nie boja się powiedzieć prawdy. Tu nikt KG prawdy nie powie, bo się boi o własny tyłek… taka jest prawda … podobna sytuacja jest teraz ze schronami… jak się sprzeciwiasz to Cię straszą biurem albo odcięciem od zarobkowania  :wall: Czy to jest poważne ? Strażak nie jest inżynierem po budownictwie, ma prawo się nie znać na budynkach i schronach  :zamknij: ale według naszych decydentów strażak jest od wszystkiego  :fiuu:
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #296 dnia: Październik 24, 2022, 19:48:25 »
,,Na pewno nie tak, jak normalna karetka w PRM, bo nie ma takiej potrzeby. Raczej znajdą się w nim podstawowe rzeczy, potrzebne do ustabilizowania poszkodowanego do momentu jak najszybszego przekazania go do szpitalnego oddziału ratunkowego. Pracujemy nad tym, za wcześnie, by mówić o szczegółach." czytat z wywiadu powiem tak przecież gościa z Udarem nie zawieziesz do szpitala powiatowego tylko gdzie jest neurologia a panowie co chcą zawieziemy kogoś do szpitala powiatowego a tam drugą karetką do innego szpitala ten system to porażka będzie

a tu kolejny cytat

Dzięki ustawie modernizacyjnej przez najbliższe trzy lata trafi do nas 200 nowych etatów. To pozwoli osiągnąć długo oczekiwany poziom ośmiu ratowników na zmianie. Nie zapominajmy, że mamy partnerów w OSP - przyjeżdżają do każdej akcji i pomagają nam. Zatem jesteśmy w stanie zabezpieczyć ratowników medycznych w ramach docelowych stanów osobowych. To nie są dodatkowe zadania, my już je wykonujemy. Dajemy po prostu strażakom lepszy sprzęt i wyszkolenie oraz ochronę prawną, by czuli się pewnie i bezpiecznie w tym, co robią.

z czego tu wynika to będzie tak nie liczcie na dodatkowe etaty czyli 8 na zmianie i co 4 na GBA 1 na SH a 3 Na Karetkę
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2022, 21:08:48 wysłana przez Marek99998 »

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.454
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #297 dnia: Październik 24, 2022, 21:36:54 »
Ciekawi mnie kiedy wreszcie doświadczenia lat mienionych nauczą strażaków że krzyczeć i chodzić z flagami można do usr..ej śmierci kompletnie nic nie osiągając. Wszelkie manifestacja to teatr i widowisko odgrywane dla kogoś i przez kogoś.  Jak będzie trzeba to tv znajdzie pijanego, sikającego po kątach lub kogoś kto ma wyjątkowy dar wysławiania się.
Wybory idą dla zarządów zz i dla polityków każdy odgrywa tu swoje z góry przypisane role.
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2022, 07:38:32 wysłana przez pb11 »

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 831
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #298 dnia: Październik 24, 2022, 22:33:43 »
,,Na pewno nie tak, jak normalna karetka w PRM, bo nie ma takiej potrzeby. Raczej znajdą się w nim podstawowe rzeczy, potrzebne do ustabilizowania poszkodowanego do momentu jak najszybszego przekazania go do szpitalnego oddziału ratunkowego. Pracujemy nad tym, za wcześnie, by mówić o szczegółach." czytat z wywiadu powiem tak przecież gościa z Udarem nie zawieziesz do szpitala powiatowego tylko gdzie jest neurologia a panowie co chcą zawieziemy kogoś do szpitala powiatowego a tam drugą karetką do innego szpitala ten system to porażka będzie

a tu kolejny cytat

Dzięki ustawie modernizacyjnej przez najbliższe trzy lata trafi do nas 200 nowych etatów. To pozwoli osiągnąć długo oczekiwany poziom ośmiu ratowników na zmianie. Nie zapominajmy, że mamy partnerów w OSP - przyjeżdżają do każdej akcji i pomagają nam. Zatem jesteśmy w stanie zabezpieczyć ratowników medycznych w ramach docelowych stanów osobowych. To nie są dodatkowe zadania, my już je wykonujemy. Dajemy po prostu strażakom lepszy sprzęt i wyszkolenie oraz ochronę prawną, by czuli się pewnie i bezpiecznie w tym, co robią.

z czego tu wynika to będzie tak nie liczcie na dodatkowe etaty czyli 8 na zmianie i co 4 na GBA 1 na SH a 3 Na Karetkę
a to już wóz gaśniczy nie wystarczy do tego? Przykładowo masz 7 ludzi na zmianie 2 jedzie karetką do pacjenta, zostaje 5 na jeden wyjazd . Jak oni z tej karetki przyjadą że wsparciem np. w razie pożaru mieszkania w innej części powiatu ? Odstawią karetkę i przesiądą się do gaśniczego?  :szalony:

Offline Marek99998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #299 dnia: Październik 24, 2022, 23:04:12 »
a co jak pojedzie GBA I GCBA i będzie wyjazd na karetkę co pojedzie kierowca z podnośnika nie wiem jak nie dadzą etatów to będzie porażka.