Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 195514 razy)

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #250 dnia: Październik 23, 2022, 16:39:55 »
Jedynie co możemy teraz zrobić żeby nasze władze coś wywalczyli, to wypisać się ze zz w 80% do czasu wywalczenia konkretnych podwyżek. Już jest ustalone 9.8% i możemy jechać pomachać flagami.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #251 dnia: Październik 23, 2022, 16:43:13 »
Od ilu liczone te 9.8?minimalnej średniej czy od grupy?

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #252 dnia: Październik 23, 2022, 16:45:19 »
i to jest dobre pytanie?? bo żaden zz nawet o to nie zapytał i możemy się bardzo rozcxarować jak będzie to z grupy :gwiazdki:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #253 dnia: Październik 23, 2022, 17:16:46 »
Jedynie co możemy teraz zrobić żeby nasze władze coś wywalczyli, to wypisać się ze zz w 80% do czasu wywalczenia konkretnych podwyżek. Już jest ustalone 9.8% i możemy jechać pomachać flagami.
Wyjaśnij mi w jaki sposób wpłyniesz na jakiekolwiek decyzje pozbawiając się prawa głosu przed wyborami  :rofl: Bardzo głupia rada. I nie 9.8% a 9.36%.
Od ilu liczone te 9.8?minimalnej średniej czy od grupy?
https://infosecurity24.pl/sluzby-mundurowe/policja/78-proc-czyli-ile-policyjna-waloryzacja-w-liczbach
Mi wychodzi 326 zł na mojej grupie i stażu...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #254 dnia: Październik 23, 2022, 17:27:25 »
a co było rok temu?? pytali nas czy podpisywać porozumienie i byliśmy przeciw, ale zz podpisali.Ustali że powstanie zespoł w sprawie socjalu i dodatku i co z tego wyszło?? rok przeleciał a my znów mamy machać flagami :gwiazdki:  Jakie widzisz rozwiązanie?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #255 dnia: Październik 23, 2022, 17:31:27 »
a co było rok temu?? pytali nas czy podpisywać porozumienie i byliśmy przeciw, ale zz podpisali.Ustali że powstanie zespoł w sprawie socjalu i dodatku i co z tego wyszło?? rok przeleciał a my znów mamy machać flagami :gwiazdki:  Jakie widzisz rozwiązanie?
Odwołać tych którzy was w trąbę załadowali proste jak ....
Każdy kto uważa, że wypisując się ZZ na coś bardziej wpłynie chyba się z pewną częścią ciała na głowy pozamieniał. Szybciej zapisując się jesteś wstanie coś zmienić. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #256 dnia: Październik 23, 2022, 17:53:38 »
a co było rok temu?? pytali nas czy podpisywać porozumienie i byliśmy przeciw, ale zz podpisali.Ustali że powstanie zespoł w sprawie socjalu i dodatku i co z tego wyszło?? rok przeleciał a my znów mamy machać flagami :gwiazdki:  Jakie widzisz rozwiązanie?
Cofnij się do zeszłego roku i zobacz jaki związek i jaką ilością głosów przepchnął podwyżki...

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #257 dnia: Październik 23, 2022, 17:58:47 »
Cofnij się do zeszłego roku i zobacz jaki związek i jaką ilością głosów przepchnął podwyżki...
A ja całą karierę myślałem, że podwyżki wynikają z aktów prawnych z poziomu Warszawy z ul. Wiejskiej i Batorego a nie głosowania strażaków. Zastanawiam się skoro jedni klepnęli czemu inni przestali protestować...     
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #258 dnia: Październik 23, 2022, 18:04:40 »
Eqinox a jakie ustalenią są odnośnie dodatku progresywnego?? bo to też już podobno ustalone??

Offline Scyzoryk

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 461
  • Medal ma zawsze 2 strony. Sztuką zauważyć je obie.
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #259 dnia: Październik 23, 2022, 18:07:21 »
a co było rok temu?? pytali nas czy podpisywać porozumienie i byliśmy przeciw, ale zz podpisali.Ustali że powstanie zespoł w sprawie socjalu i dodatku i co z tego wyszło?? rok przeleciał a my znów mamy machać flagami :gwiazdki:  Jakie widzisz rozwiązanie?
Odwołać tych którzy was w trąbę załadowali proste jak ....
Każdy kto uważa, że wypisując się ZZ na coś bardziej wpłynie chyba się z pewną częścią ciała na głowy pozamieniał. Szybciej zapisując się jesteś wstanie coś zmienić.
Jest jeszcze inna opcja. Olać S-kę, wypisać się i wzmocnić (liczebnie) te związki, które faktycznie walczą o ludzi (tych na dole), a nie tylko o interesy związkowych bonzów.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #260 dnia: Październik 23, 2022, 18:09:55 »
ale na dzień dziśiejszy nie ma takiego zz w kraju.I nie piszcie że Florian wielce walczy, bo jestem w tym zz i wiem jak to wygląda.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #261 dnia: Październik 23, 2022, 18:10:44 »
Jest jeszcze inna opcja. Olać S-kę, wypisać się i wzmocnić (liczebnie) te związki, które faktycznie walczą o ludzi (tych na dole), a nie tylko o interesy związkowych bonzów.
Kocham takie historię jak to jest czarny charakter i inni sprawiedliwi  :rofl: :rofl: A więc kolego który to ZZ w PSP nie ma przewodniczącego który nie służy bezpośrednio pod KG i nie ma już lat emerytalnych  :rofl: No zaskocz mnie? Powiem ci, że ostatnio na fajku dowiedziałem się, że nawet szef wszem i wobec wychwalanego na forum Floriana jest obecnie w KG  :rofl:
Eqinox a jakie ustalenią są odnośnie dodatku progresywnego?? bo to też już podobno ustalone??
Za krótki jestem aby znać te ustalenia... Ale przeraża mnie wizja wprowadzenia jego w PSP.

Jest jeszcze inna opcja. Olać S-kę, wypisać się i wzmocnić (liczebnie) te związki, które faktycznie walczą o ludzi (tych na dole), a nie tylko o interesy związkowych bonzów.
Z całym szacunkiem ale tak jak w Policji jest NSZZ P tak w straży jest NSZZ S i koniec kropka reszta to plakton. i przykro mi takie są fakty... Trzeba dodać do tego dziwne teczki niektórych przewodniczących itp akcje. 
Eqinox a jakie ustalenią są odnośnie dodatku progresywnego?? bo to też już podobno ustalone??
Nic nie jest ustalone info  najświeższe z możliwych  :milcz: 
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2022, 12:41:11 wysłana przez Butel »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #262 dnia: Październik 23, 2022, 18:27:30 »
Eqinox jednak nie jesteś tak krótki jak wcześniej pisałeś😜.Pozdro

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #263 dnia: Październik 23, 2022, 18:32:23 »
Eqinox jednak nie jesteś tak krótki jak wcześniej pisałeś😜.Pozdro
Przypominałem sobie że ten debilny pomysł i mnie by dotkną więc zapytałem kogoś kto wie duzo.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #264 dnia: Październik 23, 2022, 18:40:23 »
Raczej masz dużo lat służby, więc raczej na tym skorzystasz,  a coś słyszałem że chcą żeby po 30 latach wliczali to do emki.Fajnie to kombinują dziadkowe + parę stówek do wypłaty, ale nie oto chyba chodziło w tym dodatku.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #265 dnia: Październik 23, 2022, 18:43:11 »
Raczej masz dużo lat służby, więc raczej na tym skorzystasz,  a coś słyszałem że chcą żeby po 30 latach wliczali to do emki.Fajnie to kombinują dziadkowe + parę stówek do wypłaty, ale nie oto chyba chodziło w tym dodatku.
Świat się na mnie nie kończy... Na wprowadzeniu tego dodatku napewno bym nie stracił :wacko: Co nie zmienia mojej negatywnej oceny tego rozwiązania bo już teraz siatka płac jest w straszym stanie i jeszcze tego nam brakuje.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #266 dnia: Październik 23, 2022, 19:00:02 »
Czyli teraz bazowa jest 1614. Będzie 1740 x mnożnik. Na 10 grupie 250 brutto. Idę się ochlac z radości

Offline pawel1993

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 89
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #267 dnia: Październik 23, 2022, 19:02:03 »
Plus do tego wysługa ale nadal brakuje nawet do 7.8 procenta. Gdzie pójdzie reszta podwyżki? Nie wiadomo póki co.


Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #268 dnia: Październik 23, 2022, 19:03:59 »
Pięknie zobrazował pewien anonimowy list, w pewnym województwie, do czego służy i potrzebna jest S.
W wielkim skrócie: ten co jest na stanowisku nie jest nasz, jest idiotą i się nie nadaje. To my/nasi mieli być na tych stanowiskach, nie takie były obietnice  :rofl:

Samo rozbicie protestów na 9 i 17 pokazuje jaka jest sytuacja i stawia pytanie czy wszyscy nadal grają do tej samej bramki.

Pójdzie za tym kasa, obsadzie karetek? Myślę, że nie taka jak by oczekiwali  :gwiazdki:
https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/polska-psp-zamierza-kupic-ambulanse-medyczne-by-dzialac-jak-ratownicy-w-usa,413399.html
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2022, 19:07:17 wysłana przez Gosciu »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #269 dnia: Październik 23, 2022, 19:09:09 »
Samo rozbicie protestów na 9 i 17 pokazuje jaka jest sytuacja i stawia pytanie czy wszyscy nadal grają do tej samej bramki.
Zgadzam się w 100% I nie rozumiem po co ogłoszono dodatkowy termin 9.11 skoro od dłuższego czasu było wiadomo że manifestacja S odbędzie się 17.11. Kto miał jaki w tym intetes nie wiem ale to głupie rozbijanie środowiska. Wg wniosku pikieta 9.11 to będzie małe wydarzenie gdyż ma być tylko 6000 ludzi.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #270 dnia: Październik 23, 2022, 20:02:42 »
Samo rozbicie protestów na 9 i 17 pokazuje jaka jest sytuacja i stawia pytanie czy wszyscy nadal grają do tej samej bramki.
Zgadzam się w 100% I nie rozumiem po co ogłoszono dodatkowy termin 9.11 skoro od dłuższego czasu było wiadomo że manifestacja S odbędzie się 17.11. Kto miał jaki w tym intetes nie wiem ale to głupie rozbijanie środowiska. Wg wniosku pikieta 9.11 to będzie małe wydarzenie gdyż ma być tylko 6000 ludzi.
Jaki Ty jesteś przewidujący..skąd takie info że 6000 osób. Według mnie lepiej iść w szeregu z wszystkimi służbami mundurowymi i wspólnie we wszystkie związki. A Ska ogłasza zwarte szyki z branżowymi.. pamiętając 2018 rok jak wielu kolegów wsiadało do autokarów z innymi służbami.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #271 dnia: Październik 23, 2022, 20:08:54 »
Federacja Związków Zawodowych Służb Mundurowych zdecydowała, że zgłosi manifestację na sześć tysięcy osób.
https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-wiadomo-kiedy-protest-sluzb-mundurowych-decyzja-zapadla,nId,6359781#crp_state=1
Ah ten mój dar przewidywania :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #272 dnia: Październik 23, 2022, 20:59:45 »

Pójdzie za tym kasa, obsadzie karetek? Myślę, że nie taka jak by oczekiwali  :gwiazdki:
https://www.portalsamorzadowy.pl/polityka-i-spoleczenstwo/polska-psp-zamierza-kupic-ambulanse-medyczne-by-dzialac-jak-ratownicy-w-usa,413399.html

Kasa?  :rofl: :rofl: Przeczytaj sobie artykuł na przeglądzie pożarniczym i zobacz sobie co oni za kocopoły wymyślają  :rofl:
My robimy ratownictwo medyczne przecież od lat… oni nam to tylko chcą ułatwić dając instrumenty  :wall: :wall:

https://www.ppoz.pl/czytelnia/w-ogniu-pytan/Ambulans-w-kazdej-gminie/idn:2617
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.128
  • KM PSP
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #273 dnia: Październik 23, 2022, 21:34:06 »
@czakson komuś chyba pomyliło się RM z KPP. I jeszcze tekst, że nie będzie nowych stanowisk/podwyżek, bo to przecież nasze zadania 😂 jakoś nie kojarzę, żeby strażak robił EKG i wkłucia... A najgorsze jest to, że wielu uważa, że to jest super pomysł..

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #274 dnia: Październik 23, 2022, 21:46:33 »
Sam ON uważa to za super pomysł.Nic nowego strazacy ogarną wszystko za te same,lub mniejsze pieniądze.Taka narracja jest od lat.