Autor Wątek: Czas już rozpocząć protest?  (Przeczytany 195546 razy)

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #175 dnia: Październik 12, 2022, 12:13:25 »
Związki na pewno powinny ruszyć tyłek.Problem jest gdzie indziej.Szefowie formacji nie  stoją za swoimi ludźmi.Podejmują wszystkie wyzwania za frajer,nawet na utrzymanie komend nie potrafią wyciągnąć dodatkowych pieniędzy,a co dopiero na wypłaty.

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #176 dnia: Październik 12, 2022, 12:53:30 »
Witam wszystkich czemu nie połączymy sił wszystkich służb. A nie kazdy sam sam sam . Zosie samosie , a potem sie słyszy policja ma to a to straz graniczna ma to. tylko panowie straz graniczna podwyżkę dodatku mieszkaniowego juz miała kiedys bo sobie wywalczyli a my od 30 lat mamy taka sama jak była. Połaczyć siły i walczyć o wszystko razem a nie kazdy chce czegos innego i nikt z nas nie dostaje tego czego oczekuje. Wcale sie nie dziwie ze chlopaki chca uciekać na emerytury w przyszłym roku bo dostana wiecej niz w słuzbie i nie beda sie musieli przejmować czy nie zmieni sie naliczanie czy wprowadza nowe zasady. Pozdrawiam  :szalony: :szalony: :szalony:
Za bardzo jesteśmy podzieleni, nic z tym już nie zrobisz.
Dziadki w związkach +25 biorą dodatki i mają gdzieś tak naprawdę przyszłość tej formacji i ludzi którzy w niej pracują.
A uciekać chcą ludzie którzy mają +15 służby i to oni jedynie mają w swoich rękach jakąś kartę przetargowa, bo reszta przyjęta po 2013 i tak pracować będzie.
Także mamy 3 grupy ludzi których interesy są zbieżne, dodaj do tego podział/biuro i nie ma szans na osiągnięcie porozumienia.



Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #177 dnia: Październik 12, 2022, 13:19:12 »
No to czekamy na instrukcje związków… mnie to powoli zaczyna naprawdę wkurwiać… schrony, covidy, szczepienia, pierdolenia, a wypłaty w miejscu… kredyty po kilkaset, a nawet tysiąc złotych w górę, paliwo ponad 8zl, jedzenie drożyzna… wypłaty już dawno nie starcza na normalne życie …

Nie tylko Ciebie, dwa lata temu jak miałem plany(gdyż normalny człowiek planuje - nie żyje chwilą), to miałem przekalkulowaną cenę kredytu, cenę gazu, cenę paliwa i to pozwalało normalnie żyć, w tym momencie A WCALE NIE BRAŁEM KREDYTU POD KOREK, jedna pensja żony idzie tylko na kredyt, gdzie normalnie było to 45 % jej zarobków. A ja idąc na służbę mam coraz więcej roboty za te same pieniądze, sorry memory, w policji kiedyś było głośno o ETOSIE SŁUŻBY ale u nas robi się tak samo, zawody OSP, schrony, telefony po 24 bo coś nie działa(jak tym się zajmujesz np. SWD lub innym strategicznym elementem). Ale tak jak mówicie, są 3 grupy i każdy dba o swoje, dziadki 25+ nie będą brechać bo mają dziadkowe i tylko by swoje przesiedzieć(słowa gościa ode mnie z komendy co ma 33 lata służby, jest kierowcą na podziale i tylko taki z niego pożytek, bo jako ratownik nie siądzie, a kierowcą wspaniałym też nie jest i sobie zazwyczaj bumeluje pół służby na SH albo innym pozostałym które i tak jeździ od święta, gość bierze cholernie większą wypłatę kiedy to ja robię więcej = gdzie tu sens, gdzie logika? Młody aspirant bierze więcej wypłaty bo nie ma 26 lat = a nie ma z niego dowódcy, ogólnie to nie różni się od stażysty(no może stażysta lepiej ogarnia sprzęty trochę), a w tym momencie się jest ratownikiem, kierowcą, dowódcą  zastępu i wszystkim innym za te same pieniądze jakie bym miał nie robiąć żadnych dodatkowych elementów.

A prawda jest taka, że większość naszej formacji a napewno połowa straż traktuje jako dodatek do dochodów, a główny przychód czerpią z "dodatkowego zarobkowania" co prowadzi do takiej patologii, że nie będą o nic walczyć bo boją się o zgode na zarobkowanie...

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #178 dnia: Październik 12, 2022, 13:25:54 »
No to czekamy na instrukcje związków… mnie to powoli zaczyna naprawdę wkurwiać… schrony, covidy, szczepienia, pierdolenia, a wypłaty w miejscu… kredyty po kilkaset, a nawet tysiąc złotych w górę, paliwo ponad 8zl, jedzenie drożyzna… wypłaty już dawno nie starcza na normalne życie …

Nie tylko Ciebie, dwa lata temu jak miałem plany(gdyż normalny człowiek planuje - nie żyje chwilą), to miałem przekalkulowaną cenę kredytu, cenę gazu, cenę paliwa i to pozwalało normalnie żyć, w tym momencie A WCALE NIE BRAŁEM KREDYTU POD KOREK, jedna pensja żony idzie tylko na kredyt, gdzie normalnie było to 45 % jej zarobków. A ja idąc na służbę mam coraz więcej roboty za te same pieniądze, sorry memory, w policji kiedyś było głośno o ETOSIE SŁUŻBY ale u nas robi się tak samo, zawody OSP, schrony, telefony po 24 bo coś nie działa(jak tym się zajmujesz np. SWD lub innym strategicznym elementem). Ale tak jak mówicie, są 3 grupy i każdy dba o swoje, dziadki 25+ nie będą brechać bo mają dziadkowe i tylko by swoje przesiedzieć(słowa gościa ode mnie z komendy co ma 33 lata służby, jest kierowcą na podziale i tylko taki z niego pożytek, bo jako ratownik nie siądzie, a kierowcą wspaniałym też nie jest i sobie zazwyczaj bumeluje pół służby na SH albo innym pozostałym które i tak jeździ od święta, gość bierze cholernie większą wypłatę kiedy to ja robię więcej = gdzie tu sens, gdzie logika? Młody aspirant bierze więcej wypłaty bo nie ma 26 lat = a nie ma z niego dowódcy, ogólnie to nie różni się od stażysty(no może stażysta lepiej ogarnia sprzęty trochę), a w tym momencie się jest ratownikiem, kierowcą, dowódcą  zastępu i wszystkim innym za te same pieniądze jakie bym miał nie robiąć żadnych dodatkowych elementów.

A prawda jest taka, że większość naszej formacji a napewno połowa straż traktuje jako dodatek do dochodów, a główny przychód czerpią z "dodatkowego zarobkowania" co prowadzi do takiej patologii, że nie będą o nic walczyć bo boją się o zgode na zarobkowanie...

Wielu rzeczywiście zarabia więcej po za strażą, jednak zapewniam Ciebie, dla większości Straż to główne źródło dochodów.

Offline MATRON27

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 90
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #179 dnia: Październik 12, 2022, 15:16:18 »
Ludzie kiedyś Wy tez będziecie starzy i tez będziecie szukać spokoju na SH , ale znam osobiście kilku strażaków po 50 co by nas wszystkich przegoniła, związki umierają bo My płacimy na nich pieniądze i to nie małe. A ci którzy stali się przewodniczącymi zostali potocznie mówiąc kupieni i się nie przejmują takimi jak my. bo zapomnieli kim kiedyś niedawno byli. Takie jest moje zdanie a siedzę w tych związkach ponad 24lata i widziałem  słyszałem od wielu ile to oni obiecują byle ich tylko wybrać ale jeszcze tylko rok. i powiem wszystkim na odejście co o tym myślę.   :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:

Offline czakson

  • Im mniej wiesz, tym lepiej śpisz...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 384
Serca oddam kobiecie ! Honor tylko ojczyźnie !

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #181 dnia: Październik 12, 2022, 22:56:36 »
Ludzie kiedyś Wy tez będziecie starzy i tez będziecie szukać spokoju na SH , ale znam osobiście kilku strażaków po 50 co by nas wszystkich przegoniła, związki umierają bo My płacimy na nich pieniądze i to nie małe. A ci którzy stali się przewodniczącymi zostali potocznie mówiąc kupieni i się nie przejmują takimi jak my. bo zapomnieli kim kiedyś niedawno byli. Takie jest moje zdanie a siedzę w tych związkach ponad 24lata i widziałem  słyszałem od wielu ile to oni obiecują byle ich tylko wybrać ale jeszcze tylko rok. i powiem wszystkim na odejście co o tym myślę.   :gwiazdki: :gwiazdki: :gwiazdki:
Skoro jesteś tak długo w związkach to z niecierpliwością czekam na Twój post tutaj już na emce  :wacko:

Panowie. Samo to, że Ska ogłasza spotkanie/protest 17listopada już daje do myślenia jak bardzo Ci ludzie są ułożeni z władzą i robią tylko prowizoryczne kroki. Ciepłe stołki i wysokie grupy robią swoje, taki człowiek nie ma o co walczyć. Za każdym razem jest im tłumaczone, że wszelkie dodatki liczą się, ale ważniejsze jest to ile będzie w podstawie i ile nam zostanie na emeryturze. Osobiście wolałbym na emce zająć się dzieciakami, wnukami i po prostu życiem a nie kombinowaniem jak by tu dorobić.

Offline malibus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #182 dnia: Październik 13, 2022, 07:16:55 »
Covid, kryzys migracyjny i działania na granicy oraz w ośrodkach, prewencja dolana odbiorami że aż jest menisk wypukły, dzieciaki z pogadanek mamy już nawet liczyć z podziałem na wiek :gwiazdki: wcisną nam zaraz zadania PRM, a teraz jeszcze dochodzi obrona cywilna z całym inwentarzem. Czy my jesteśmy na prawdę takimi niemotami, że lykniemy wszystko dla PRu? Czy w końcu nam się przeleje i powiemy DOŚĆ zdecydowanymi działaniami?

Nasi zwierzchnicy ochoczo przyjmują nowe obowiązki a politycy ich chwalą mówiąc jakie to mamy wysokie poparcie społeczne i chyba to im wystarcza. Mamy najniższe zarobki ze wszystkich służb a swoje obowiązki moim zdaniem wykonujemy wzorowo bo KSRG jest chyba najlepiej funkcjonującym systemem w tym państwie.

Offline rocky323

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 375
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #183 dnia: Październik 13, 2022, 09:56:09 »
Covid, kryzys migracyjny i działania na granicy oraz w ośrodkach, prewencja dolana odbiorami że aż jest menisk wypukły, dzieciaki z pogadanek mamy już nawet liczyć z podziałem na wiek :gwiazdki: wcisną nam zaraz zadania PRM, a teraz jeszcze dochodzi obrona cywilna z całym inwentarzem. Czy my jesteśmy na prawdę takimi niemotami, że lykniemy wszystko dla PRu? Czy w końcu nam się przeleje i powiemy DOŚĆ zdecydowanymi działaniami?

Nasi zwierzchnicy ochoczo przyjmują nowe obowiązki a politycy ich chwalą mówiąc jakie to mamy wysokie poparcie społeczne i chyba to im wystarcza. Mamy najniższe zarobki ze wszystkich służb a swoje obowiązki moim zdaniem wykonujemy wzorowo bo KSRG jest chyba najlepiej funkcjonującym systemem w tym państwie.

Bo w większości jest oparty na zapaleńcach z OSP(bez spiny, również nim jestem) jak by OSP stanęła to leżymy i kwiczymy.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #184 dnia: Październik 13, 2022, 11:53:53 »
Dokładnie,szczególnie w powiatach.Dobrze,że jeszcze są ludzie,którzy lubią swoją pasję OSP.KSRG działa dobrze,bo jeszcze p. Sasin się do niego nie dobrał.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #185 dnia: Październik 13, 2022, 13:07:26 »
U mnie  w KP powiewają flagi F i S ,  głośno się mówi jakie są nasze postulaty - niektóre osoby nie należące do ZZ złośliwie komentują.
Moim zdaniem F szybko przejdzie w kolejną fazę protestu.


Offline Harmful

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 349
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #186 dnia: Październik 13, 2022, 16:30:01 »
U mnie  w KP powiewają flagi F i S ,  głośno się mówi jakie są nasze postulaty - niektóre osoby nie należące do ZZ złośliwie komentują.
Moim zdaniem F szybko przejdzie w kolejną fazę protestu.

Jaka jest kolejna faza protestu?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #188 dnia: Październik 13, 2022, 20:46:14 »
Jaka jest kolejna faza protestu?
Jak to jaka, jeżdżenie po mieście i sprawdzanie bunkrów  :kwit:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.128
  • KM PSP

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #190 dnia: Październik 14, 2022, 06:14:08 »
U mnie  w KP powiewają flagi F i S ,  głośno się mówi jakie są nasze postulaty - niektóre osoby nie należące do ZZ złośliwie komentują.
Moim zdaniem F szybko przejdzie w kolejną fazę protestu.

Jaka jest kolejna faza protestu?
Będziemy wykonywać TYLKO czynności związane z udziałem w akcjach rat.gaś.
Żadnych prac gospodarczych. wizyt szkół. szkoleń, przeglądów, ćwiczeń na obiektach.
Będzie zorganizowany wyjazd do Warszawy celem manifestacji.

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #191 dnia: Październik 14, 2022, 08:21:39 »
na nowe samochody jest kasa a dla ludzi już nie bardzo, to coś tu nie gra. Płacę minimalną podnoszą o prawie 20% nam proponują niecałe 8%, otrzymujemy ciągle nowe zadania w imię służby, kadet na szkole ma tyle samo wypłaty to funkcjonariusz 10-15 letni.  Pytam się w jakim my jesteśmy miejscu?

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 831
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #192 dnia: Październik 14, 2022, 08:22:23 »

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #193 dnia: Październik 14, 2022, 08:55:09 »
http://kspnszz.org/index.php/2022/10/13/akcja-protestacyjna-w-psp/

Dobre, dobre 😅
A gdzie punkt podniesienie uposażenia o 20 proc inflacji ???  :wall:
Obawiam się, że ZK S ma już pewnego rodzaju "ciche porozumienie" z rządem.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #194 dnia: Październik 14, 2022, 08:58:55 »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.379
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #195 dnia: Październik 14, 2022, 09:22:56 »
http://kspnszz.org/index.php/2022/10/13/akcja-protestacyjna-w-psp/
Ja wiem, że czytanie ze zrozumieniem to trudna sztuka no ale bez przesady fragment z cytowanego komunikatu
Rada Krajowej Sekcji Pożarnictwa NSZZ „Solidarność” zdecydowała również o skierowaniu petycji do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z postulatami z branży pożarnictwa. Niezależnie od podwyżek w wysokości 20%, o które walczy cała „Solidarność”,     
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline GordonShumway

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 448
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #196 dnia: Październik 14, 2022, 09:45:55 »
U mnie  w KP powiewają flagi F i S ,  głośno się mówi jakie są nasze postulaty - niektóre osoby nie należące do ZZ złośliwie komentują.
Moim zdaniem F szybko przejdzie w kolejną fazę protestu.

Jaka jest kolejna faza protestu?
Będziemy wykonywać TYLKO czynności związane z udziałem w akcjach rat.gaś.
Żadnych prac gospodarczych. wizyt szkół. szkoleń, przeglądów, ćwiczeń na obiektach.
Będzie zorganizowany wyjazd do Warszawy celem manifestacji.

Praktycznie to wszystko co opisałeś, już zostało wdrożone. Priorytet to bunkry i wyjazdy. Rozbawiła mnie reakcja osób z poza PB, jak weszła akcja bunkry to chodzili, zacierali ręce i z uśmiechem na ustach każdego z PB zaczepiali i cyt" i co teraz już nie będzie siedzenia i kawkowania" Tak jak by na PB nie było roboty.  :cooo: Oczywiście nie wszyscy biurowi, żeby była jasność, tylko ci co działania PB znają z kanału YT.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #197 dnia: Październik 14, 2022, 09:49:42 »
Poukładane to już jest dawno, a my jesteśmy po to żeby tylko płacić składki.

Offline sismondi

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 444
Odp: Czas już rozpocząć protest?
« Odpowiedź #198 dnia: Październik 15, 2022, 13:12:56 »
U mnie  w KP powiewają flagi F i S ,  głośno się mówi jakie są nasze postulaty - niektóre osoby nie należące do ZZ złośliwie komentują.
Moim zdaniem F szybko przejdzie w kolejną fazę protestu.

Jaka jest kolejna faza protestu?
Będziemy wykonywać TYLKO czynności związane z udziałem w akcjach rat.gaś.
Żadnych prac gospodarczych. wizyt szkół. szkoleń, przeglądów, ćwiczeń na obiektach.
Będzie zorganizowany wyjazd do Warszawy celem manifestacji.

Praktycznie to wszystko co opisałeś, już zostało wdrożone. Priorytet to bunkry i wyjazdy. Rozbawiła mnie reakcja osób z poza PB, jak weszła akcja bunkry to chodzili, zacierali ręce i z uśmiechem na ustach każdego z PB zaczepiali i cyt" i co teraz już nie będzie siedzenia i kawkowania" Tak jak by na PB nie było roboty.  :cooo: Oczywiście nie wszyscy biurowi, żeby była jasność, tylko ci co działania PB znają z kanału YT.
Oj chyba nie do końca poczytali kwity bo 8h powinni sprawdzać istniejące a PB wyszukiwać nowe czy się mylę ?

Offline Strazakstrazak123

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 3