Służba > Forum zawodowców

Czas już rozpocząć protest?

<< < (2/153) > >>

SainT:
Pisałem post w  "podwyżkach", pisaliście później coś o emce ale kto do tej emki dożyje w dobrym zdrowiu ? Całe życie nas okradają potem dadzą trochę więcej i z reguły trzeba się prosić. Dla przykładu odnośnie plac mój tata d-ca zmiany, odchodząc w 2012 miał w KP 700 zł dodatku, teraz mamy połowę 2022 dodatki w tej samej KP dowódców 800.  Niesamowity wzrost, u mnie w powiecie pracodawcy reagują chcąc zatrzymać pracowników  ponieśli pensje do 4000-4500 a u nas się niby należy ale nie dadzą bo nie mają pieniędzy w KP a chodzi np o 50 zł dodatku. Ja w swoim przypadku przeszedłem na SK i w sumie służba w straży to dla mnie czas na odpoczynek od pracy zarobkowej co mi pasuje i pewnie znajdzie się więcej. Pozdrawiam turbo strażaków co im pasują zarobki.

Raizo:

--- Cytat: ksoniek w Kwiecień 29, 2022, 12:10:14 ---ehh, w każdej branży, w każdym zakładzie pracy jest to samo. Skąd nagle każdy pracodawca (czy państwowy, czy prywatny) ma mieć na podwyżki? Podwyżki wygenerują też większą inflację, czyli dalej będziemy się napędzać.

--- Koniec cytatu ---

chłopie ... weź to powiedz wójtom, prezydentom, czy posłom których podwyżki nie wynosiły 4%, nie 10%, nie 30% ...;
my w sumie to możemy za tysiaka robić ? może to korzystnie wpłynie na inflację ??

Gutek:
Tak się kończy rozdawnictwo.Wszyscy za to zapłacimy.Część z nas pamięta czasy wysokiej inflacji.Nie zmienia to faktu,że nasi wodzowie i związek powinni już dyskutować o podwyżkach.Nowi generałowie niech sie wykażą.

simek92:
Wątpię w to, szczególnie po ostatnich wypowiedziach. W straży zarabia się dobrze, a reszta to powołanie. Dziękuję.

andoria:
Śmieszy mnie gadanie, że w prywatnej firmie płacą za kompetencje, a nie papierki. No niestety, ale u nas nie płacą za papierki, a już napewno nie chcą płacić za kompetencje. O zaangażowaniu już nie wspomnę. Generalnie to, że ludziom się jeszcze chce to tylko efekt trzymania etosu strażaka i tylko tyle. Nie wspomnę już o tym, że jak za każdym razem jesteś w jedynej formacji, gdzie okradają Cię z podwyżki na rzecz ratowania budżetu komendy to już nie chce się gadać nawet.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej