Służba > Forum zawodowców

Czas już rozpocząć protest?

(1/153) > >>

KLAWY:
Witam.
W moim odczuciu, narasta i będzie narastać niezadowolenie społeczne. Kolejne grupy zawodowe upominają się o podwyżki.
Każdy z Nas doświadcza skutków obecnej sytuacji,  galopującej inflacji i chcę powiedzieć, że w moim odczuciu, to dobry moment by ZZ Służb Mundurowych również wystąpiły z postulatem podwyżki.
Zbliżamy się do wyborów i w strukturach ZZ a i parlamentarne idą w kierunku przyśpieszenia, co uważam za korzystny moment.
Jestem za wdrożeniem wszelkich  kroków w tym kierunku, później znów będziemy zapomnieli, bądź pominięci.

SIUSIEK:
Związki strażackie aczkolwiek nie wszystkie w ubiegłym roku poinformowały że w momencie podpisywania podwyżek na 2023 rok jeśli wskaźniki będą wysokie w stosunku do waloryzacji odbędą się konsultacje a jeśli nie to przewidywany jest protest.

rocky323:
Węgiel po 2000 tysiące za tonę. Kredyty po 1000 zł w górę, niedługo jedna wypłata pójdzie żeby dzieci w domu ciepło miały. Tragedia.  W tym momencie podniesienie uposażenia o 500 zł to minimum godnego życia….

Jedna ciekawa kwestie zauważyłem. Jak zarobki w PSP były fajne w 2018,2019 roku względem cen i innych zawodów to każdy inaczej podchodził do służby. Teraz każdy siedzi bo siedzi, z nadzieja ze będą podwyżki żeby znów więcej zarabiać niż pani w Kauf*landzie a motywacji do dodatkowych zadań nie ma żadnej. A poza tym większość strażaków to nie zwykle lejtki spod sklepu czy po podstawówce tylko ludzie po studiach, z pełnym prawem jazdy, uprawnieniami ratownika medycznego itp, które nie kosztowały 5 zł i wyciągało się je z paczki chipsów, a człowieka wykształconego należy dobrze opłacać, przecież to odwieczne prawo natury. Przykład mojej siostrzenicy, poszła od pracy na stanowisko biurowe po szkole średniej w międzynarodowej korporacji a zarabia więcej niż zastępca dowódcy JRG  :rofl:

ksoniek:
ehh, w każdej branży, w każdym zakładzie pracy jest to samo. Skąd nagle każdy pracodawca (czy państwowy, czy prywatny) ma mieć na podwyżki? Podwyżki wygenerują też większą inflację, czyli dalej będziemy się napędzać.
@rocky323 - siostrzenica dobrze trafiła, ale prawda od lat jest i będzie - w prywatnej firmie zawsze więcej zarobisz. Inna sprawa, że w prywatnej firmie ważne są kompetencje, a nie "papierki" o których piszesz.

KLAWY:

--- Cytat: ksoniek w Kwiecień 29, 2022, 12:10:14 ---ehh, w każdej branży, w każdym zakładzie pracy jest to samo. Skąd nagle każdy pracodawca (czy państwowy, czy prywatny) ma mieć na podwyżki? Podwyżki wygenerują też większą inflację, czyli dalej będziemy się napędzać.
@rocky323 - siostrzenica dobrze trafiła, ale prawda od lat jest i będzie - w prywatnej firmie zawsze więcej zarobisz. Inna sprawa, że w prywatnej firmie ważne są kompetencje, a nie "papierki" o których piszesz.

--- Koniec cytatu ---
"a pieniędzy nie ma i nie będzie" można i tak, czekać biernie, ale wiernie.
Aż ciężko mi komentować Twoją wypowiedź, popraw mnie proszę, bo stracę resztki nadziei - nie jesteś na podwyższeniem wynagrodzenia  :gwiazdki:, bo to napędzi inflację?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej