Autor Wątek: Czy strażak może chodzić w koszulce bez bluzy??  (Przeczytany 2935 razy)

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Czy strażak może chodzić w koszulce bez bluzy??
« dnia: Październik 24, 2006, 22:51:47 »
jak w temacie.
Ostatnio zarzucono mi, że pełnie słuzbe w spodniach od ubrania dowodczo-sztabowego i koszulce ( tez sluzbowej).
Czy taki ubior jest nieregulaminowy ?

Bo chcac kompletwac ubior sluzbowy to mam siedziec w kurtce i czapce? Czym to sie rozni od bluzy?

Offline konrad15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Czy strażak może chodzić w koszulce bez bluzy??
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 25, 2006, 08:33:30 »
Szczerze powiem że nie wiem, może cos pisze  w regulaminie o umundurowaniu.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy strażak może chodzić w koszulce bez bluzy??
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2006, 09:50:14 »
koszulka słuzbowa z napisem STRAż jest integralną częścią ubiru służbowego strażaka, w takim razie nic nie powinno stac na przeszkodzie aby podczas wykonywania zadań służbowych nie wymagajacych reprezentowania PSP na zewnątzr, strażak ubrany był w spodnie sztabowe i koszulkę słuzbową. fakt, ze o takie drobne sprawy czepiaja sie przełozeni jest tylko przykladem, że nie maja większych zmartwień, jak stan osobowy, place itp.
PS. czy przełozony sugerujacy niekompletne umundurowanie ma zamiar sprawdzać, czy strażak w okresie ziomowym nosi służbowe kalesony?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Czy strażak może chodzić w koszulce bez bluzy??
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 25, 2006, 11:46:19 »
pazdziernik sie koczy od listopada pewnie trzeba bedzie kalesony zalozyc....

dzieki za opinie i czekam na nastepne, bo ja juz sie pogubilem i nie wiem kto ma racje


Offline egon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Czy strażak może chodzić w koszulce bez bluzy??
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 25, 2006, 19:52:23 »
Mi tez już kilka razy zwrócono uwagę. Wydaje mi się, że jest to dopuszczalne.
Nie znalazłem nigdzie zakazu.
Wydaje mi sie, że nikt nigdzie nie napisał o takim przypadku.

Czekam aż ktos to wytłumaczy.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Czy strażak może chodzić w koszulce bez bluzy??
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 25, 2006, 20:36:00 »
Witam
Na pewno nie jest regulaminowy.Jednak przepisy przepisami a życie życiem i prawie w każdej komendzie istnieją nie pisane regulaminy (dziwne,śmieszne ale czasami praktyczne).Nie napisałeś gdzie pełniłeś służbę, jeżeli na PSK przy zamkniętych drzwiach to nie powinno tak bardzo razić przełożonych.Jeżeli jednak masz kontakt interesantami to że nieregulaminowo to raz a po drugie to nie estetycznie i lekceważące dla zainteresowanych.
pozdro

Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Czy strażak może chodzić w koszulce bez bluzy??
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 28, 2006, 11:10:38 »
 Otóż - koszula letnia bo tak ona się nazywa (ta czarna z napisem straż na plecach) jest cześcią ubrania koszarowego bądz dowódczo sztabowego, a nie ubioru służbowego!!!

 Ubiór służbowy to koszula niebiesta z długim bądz krótkim rękawem i tyle w sprawie koszul i koszulek.

Takie sa przepisy  ( rozporządzenie )

Offline piotrfire

  • PSK
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Już emeryt
Odp: Czy strażak może chodzić w koszulce bez bluzy??
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 28, 2006, 11:29:32 »
Ja osobiście za zgodą komendanta w okresie letnim na Sk pełnię służbę w spodniach słuzbowych i koszulce "polo"
ab alio exspectes, alteri quod feceris

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy strażak może chodzić w koszulce bez bluzy??
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 28, 2006, 18:12:32 »
woj-tek1 napisal:
Cytuj
Otóż - koszula letnia bo tak ona się nazywa (ta czarna z napisem straż na plecach) jest cześcią ubrania koszarowego bądz dowódczo sztabowego, a nie ubioru służbowego!!!

 Ubiór służbowy to koszula niebiesta z długim bądz krótkim rękawem i tyle w sprawie koszul i koszulek.

Takie sa przepisy  ( rozporządzenie )

no i jakie wnioski< bo kolega ktory zalozył ten watek napisał, że był w spodniach od ubrania dowodczo sztabowego i koszulce letniej z napisem straz, więc nie rozumiem jaka myśl chciałeś przedstawić?
Więc wg. ciebie wolno, czy nie wolno?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Czy strażak może chodzić w koszulce bez bluzy??
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 29, 2006, 00:12:12 »
no wlasnie wolno czy nie wolno?


Offline woj-tek1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 193
    • http://
Odp: Czy strażak może chodzić w koszulce bez bluzy??
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 03, 2006, 14:41:31 »
do ROBADA

 No mylnąłem się.Sorry. Kolega huncio mylnine nazwał te koszulke koszulką służbową i  to mnie zmyliło...
Dzięki za wytyk

 Osobiście nie widze przeszków aby w pomieszczeniu jakim jest Sk chodzić bez bluzy.



Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Czy strażak może chodzić w koszulce bez bluzy??
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 03, 2006, 14:53:36 »
woj-tek
Cytuj
Dzięki za wytyk

spoko, ja wytyków nie stosuje, w przeciwieństwie do niektórych komendantów z mojego województwa, ale znamienne jest, że wogóle coś takiego jak "wytyk" w PSP funkcjonuje i żaden komendant nie potrafi podać przepisu na podstawie takie "wytyki" funkcjonują? No zakladam, że nie znam prawa na tyle, żeby byc przekonanym w 100%, że komendanci nie mają racji, ale na moją wiedzę w tym zakresie to nie znam, żadnego przepisu, który regulowałby ta kwestię?

PS> gdybym ja dostał taki "wytyk" to napisałbym szybciutko taki sam wytyk komendantowi za cokolwiek, chyba byłyby niezłe jaj kiedy komendant próbowałby znaleźć podstawę prawną, czy podwaładny może mu dawać wytyk i pewnie po długich poszukiwaniach doszedłby do wniosku, że on równiez nie może czegos takiego stosować, ale byłoby wesoło  :wacko:
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2006, 14:56:13 wysłana przez robard »
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.