Autor Wątek: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego  (Przeczytany 86545 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #300 dnia: Sierpień 12, 2023, 10:19:16 »
Ktoś musi dołożyć pieniędzy
Od samego polecenia nie przybędzie.
Pieniądze doklada MF z rezerwy budżetowej.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline nowystrazak

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #301 dnia: Sierpień 14, 2023, 10:43:55 »
Pytanie o równoważnik. Trzy przypadki:
1. Mieszkam w miejscowości 10 km od KP PSP ale to jest miejscowość gdzie nie dojeżdża żaden bus czy pociąg. ŻADEN.  Należy mi się równoważnik? Jeśli nie to dlaczego i z jakiego zapisu ustawy to wynika.

2. Mieszkam w miejscowości 120 km od KP PSP ale to jest miejscowość gdzie nie dojeżdża żaden bus czy pociąg. Ale w miejscowości obok jest stacja PKP i z niej pociąg do miejscowości gdzie pracuje jedzie 45 minut. To bardzo szybka linia. Należy mi się równoważnik? Jeśli nie to dlaczego i z jakiego zapisu ustawy to wynika.

2. Jestem singlem w stopniu podoficerskim, mam mieszkanie w miejscu pracy. Mieszkanie to kawalerka pokój sypialniany 10m kwadratowych i salon z kuchnią. Ile doliczyć metrów salonu do powierzchni jako „pokój” i z jakiego zapisu ustawy to wynika? Cały salon z kuchnią to 20m kwadratowych. 

Offline speedcool

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #302 dnia: Sierpień 16, 2023, 10:23:41 »
Wszystko jest w rozporządzeniu napisane. Z tego co pamiętam 7 m² na osobę spalnych nie wliczamy kuchni łazienki korytarzy. Jeśli masz aneks kuchenny to sam dzielisz. Przejazd dostajesz jeżeli masz więcej niz 60 minut w jedna stronę. A z brakiem autobusu czy czego innego to indywidualnie będą rozpatrywać. Proponuję lekturę.

Offline jens16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 158
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #303 dnia: Sierpień 21, 2023, 10:16:25 »
Jeśli żona bądź mąż ma przepisany jako darowizna dom w którym nie nadaje się w obecnej chwili do zamieszkania, ale dom jest w rozbudowie i nie jest jeszcze odebrany to należy się brak lokalu czy nie?
« Ostatnia zmiana: Sierpień 21, 2023, 10:28:05 wysłana przez jens16 »

Offline bu7aa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #304 dnia: Sierpień 31, 2023, 21:50:49 »
Zgodnie z poleceniem KG wyplata RZBL i wyrównania ma nastąpić najpóźniej do 31.08.  :straz:

Łódź - na chwilę obecną brak wyrównania.

Offline luksi12

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 570
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #305 dnia: Sierpień 31, 2023, 22:39:36 »
Zgodnie z poleceniem KG wyplata RZBL i wyrównania ma nastąpić najpóźniej do 31.08.  :straz:

Łódź - na chwilę obecną brak wyrównania.
Potwierdzam, wypłacono w sierpniu za lipiec ale wyrównanie za maj i czerwiec, jak nie było tak nie ma...

Offline strazak321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #306 dnia: Sierpień 31, 2023, 22:59:22 »
W Mazowieckim wyrównania też nie było - tylko lipiec po nowemu a wstecz nic więcej nie było

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #307 dnia: Wrzesień 01, 2023, 10:03:52 »
Wielkopolskie również bez wyrownania

Offline Nmrpab

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #308 dnia: Wrzesień 03, 2023, 11:48:31 »
W zach-pom nawet bieżących po starej stawce już nie wyplacają tylko ugody do podpisania, a gdzie tu mowa o nowych stawkach i to jeszcze z wyrównaniem🤣🤣

Offline bu7aa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #309 dnia: Wrzesień 03, 2023, 12:03:32 »
W zach-pom nawet bieżących po starej stawce już nie wyplacają tylko ugody do podpisania, a gdzie tu mowa o nowych stawkach i to jeszcze z wyrównaniem🤣🤣

No to widzę, że KG ma wszystko połapane. Folwark w PSP jak był, tak jest i będzie ;)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #310 dnia: Wrzesień 03, 2023, 12:26:58 »
W zach-pom nawet bieżących po starej stawce już nie wyplacają tylko ugody do podpisania, a gdzie tu mowa o nowych stawkach i to jeszcze z wyrównaniem🤣🤣
Masz dostać pieniądze z RZBL do 10 następnego miesiąca ... Koniec kropka. Nie ma czegoś takiego jak stara stawka czy ugoda.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #311 dnia: Wrzesień 03, 2023, 15:19:39 »
W zach-pom nawet bieżących po starej stawce już nie wyplacają tylko ugody do podpisania, a gdzie tu mowa o nowych stawkach i to jeszcze z wyrównaniem🤣🤣
Masz dostać pieniądze z RZBL do 10 następnego miesiąca ... Koniec kropka. Nie ma czegoś takiego jak stara stawka czy ugoda.

Chłopie dobrym jesteś czarodziejem!!! Znowu próbujesz odmienić rzeczywistość, ludzie piszą Ci jak jest ale Ty jak zwykle wiesz lepiej. Piszesz najczęściej że to nie prawda albo jak powinno być. Nie dopuszczasz prawdy/faktów do siebie, oczywiście tylko tych nie wygodnych.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #312 dnia: Wrzesień 03, 2023, 15:52:38 »
W zach-pom nawet bieżących po starej stawce już nie wyplacają tylko ugody do podpisania, a gdzie tu mowa o nowych stawkach i to jeszcze z wyrównaniem🤣🤣
Masz dostać pieniądze z RZBL do 10 następnego miesiąca ... Koniec kropka. Nie ma czegoś takiego jak stara stawka czy ugoda.

Chłopie dobrym jesteś czarodziejem!!! Znowu próbujesz odmienić rzeczywistość, ludzie piszą Ci jak jest ale Ty jak zwykle wiesz lepiej. Piszesz najczęściej że to nie prawda albo jak powinno być. Nie dopuszczasz prawdy/faktów do siebie, oczywiście tylko tych nie wygodnych.
@egon_eg prawo jest prawem a to, że Ty akceptujesz to podobnie jak ludzie tworzący i podpisujący jakieś śmieszne ugody to nie moja sprawa. Zgodnie z prawem ma być do 10 następnego miesiąca i koniec kropką. Wszystko inne to łamanie prawa.
PS. zapytam kolegi z kgpsp czy chociaż jedna skarga w tej sprawie wpłynęła...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline seksyjny

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 218
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #313 dnia: Wrzesień 04, 2023, 06:40:52 »
W zach-pom nawet bieżących po starej stawce już nie wyplacają tylko ugody do podpisania, a gdzie tu mowa o nowych stawkach i to jeszcze z wyrównaniem🤣🤣
Masz dostać pieniądze z RZBL do 10 następnego miesiąca ... Koniec kropka. Nie ma czegoś takiego jak stara stawka czy ugoda.

Chłopie dobrym jesteś czarodziejem!!! Znowu próbujesz odmienić rzeczywistość, ludzie piszą Ci jak jest ale Ty jak zwykle wiesz lepiej. Piszesz najczęściej że to nie prawda albo jak powinno być. Nie dopuszczasz prawdy/faktów do siebie, oczywiście tylko tych nie wygodnych.
@egon_eg prawo jest prawem a to, że Ty akceptujesz to podobnie jak ludzie tworzący i podpisujący jakieś śmieszne ugody to nie moja sprawa. Zgodnie z prawem ma być do 10 następnego miesiąca i koniec kropką. Wszystko inne to łamanie prawa.
PS. zapytam kolegi z kgpsp czy chociaż jedna skarga w tej sprawie wpłynęła...
Dla Ciebie wszystko jest zero-jedynkowe. Tak powinno być zgodnie z prawem a jak nie jest to trzeba się poskarżyć do związków albo do komendanta głównego. Nie wiem czy jesteś tak ślepo zapatrzony w obecną władze i Twój umysł nie pojmuje że nawet czasem jak wygrasz potyczkę ze swoim przełożonym bo akurat w danej sytuacji jesteś na prawie to i tak w dłuższym rozrachunku przegrasz i zapłacisz za to. Wiem że tak być nie powinno ale tak jest.
P.S. a tak poza konkursem obserwując twoją aktywność na forum współczuję Ci - musisz mieć smutne życie.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #314 dnia: Wrzesień 04, 2023, 13:54:32 »
Dla Ciebie wszystko jest zero-jedynkowe. Tak powinno być zgodnie z prawem a jak nie jest to trzeba się poskarżyć do związków albo do komendanta głównego. Nie wiem czy jesteś tak ślepo zapatrzony w obecną władze i Twój umysł nie pojmuje że nawet czasem jak wygrasz potyczkę ze swoim przełożonym bo akurat w danej sytuacji jesteś na prawie to i tak w dłuższym rozrachunku przegrasz i zapłacisz za to. Wiem że tak być nie powinno ale tak jest.
P.S. a tak poza konkursem obserwując twoją aktywność na forum współczuję Ci - musisz mieć smutne życie.
Patrz cholera nie tylko dla mnie w załączniku masz pismo które otrzymała cała PSP... I nie ma czegoś takiego jak stare i nowe stawki  :rofl: Zdziwko? Czyli jednak prawo jest zero-jedynkowe...
PS. jakie trzeba mieć smutne życie żeby obserwować aktywność  człowieka mające smutne życie   :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #315 dnia: Wrzesień 04, 2023, 19:49:26 »
Szkoda tylko, że musztarda po obiedzie skoro zgodnie z poleceniem kg każdy miał dostać po nowemu do 31.08, a data pisma jak widać 01.09.
Rodzi się pytanie czy nie za późno przesyłane są takie informacje do komend ? 🤔 Z drugiej strony lepiej późno niż wcale.
No i do tego dochodzi fakt, że w temacie panuje wolna amerykanka tj. Cześć dostała po staremu (ciekawi mnie na jakiej podstawie? :gwiazdki:), cześć po nowemu bez wyrównanie, cześć po nowemu i z wyrównaniem. Jak to jest? Dlaczego tak wielu komendantów nie wykonuje polecenia przełożonego? 🤔

Offline ww112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #316 dnia: Wrzesień 04, 2023, 23:07:05 »
Jak to jest? Dlaczego tak wielu komendantów nie wykonuje polecenia przełożonego? 🤔

Odpowiedź jest trywialnie prosta - bo nie mają pieniędzy. Łatwo jest wydać polecenia nie interesując się możliwościami ich wykonania i zaklinając rzeczywistość.

Offline Kamilos83

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 88
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #317 dnia: Wrzesień 06, 2023, 12:37:50 »
Jak to jest? Dlaczego tak wielu komendantów nie wykonuje polecenia przełożonego? 🤔

Odpowiedź jest trywialnie prosta - bo nie mają pieniędzy. Łatwo jest wydać polecenia nie interesując się możliwościami ich wykonania i zaklinając rzeczywistość.

Czy w związku z tym nie powinien zgłosić takiego faktu przełożonemu, a nie po prostu ignorować polecenia ? :)
Tak wiem że nikt tego nie zrobi, bo za chwilę poleci i to jest patologia tego systemu. Na niższym szczeblu za dokładnie takie samo działanie ktoś solidnie dostałby po uszach, a na wyższym to standard. Panowie Komendanci jaki przykład dajecie ignorując polecenia przełożonego jednocześnie wymagając respektowanie waszych jako przełożonych?

Offline bu7aa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #318 dnia: Październik 10, 2023, 14:14:36 »
Wypłacono u was wyrównanie za maj i czerwiec?
Łódź - w sierpniu wypłacono za lipiec po nowemu. Kolejne miesiące również po nowemu (z potrąconym podatkiem 12%) natomiast maj i czerwiec wypłacono po staremu i do tej pory nie wyrównano.

Jak to u was wygląda?

EDIT - łódź dzisiaj wyplaciła
« Ostatnia zmiana: Październik 13, 2023, 15:02:58 wysłana przez bu7aa »

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 685
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #319 dnia: Styczeń 31, 2024, 16:24:04 »
Ktoś wie jaka będzie waloryzacja równoważnika za brak lokalu czy pomocy finansowej na zakup nieruchomości

Offline kubaJk2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Też jestem ciekawy, dowiemy się za parę dni  -_-

Offline MajsonoVsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Ktoś wie jaka będzie waloryzacja równoważnika za brak lokalu czy pomocy finansowej na zakup nieruchomości
u mnie brak waloryzacji, wypłacono tą samą kwotę co w styczniu.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
u mnie brak waloryzacji, wypłacono tą samą kwotę co w styczniu.
W styczniu płacono za grudzie 2023 więc powinno być po staremu dopiero w lutym powinno być po nowemu.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mish3lls

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 685
u mnie brak waloryzacji, wypłacono tą samą kwotę co w styczniu.
W styczniu płacono za grudzie 2023 więc powinno być po staremu dopiero w lutym powinno być po nowemu.

Nie, w styczniu płacono za styczeń.

Offline MajsonoVsky

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
u mnie brak waloryzacji, wypłacono tą samą kwotę co w styczniu.
W styczniu płacono za grudzie 2023 więc powinno być po staremu dopiero w lutym powinno być po nowemu.

Nie, w styczniu płacono za styczeń.
Panowie jeszcze raz.. w styczniu płacono za grudzień ! a w lutym płacono za STYCZEŃ! nie mniej jednak jest BRAK WALORYZACJI. do tego dąże, ale może w marcu będzie  :mellow: