Autor Wątek: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego  (Przeczytany 86528 razy)

Offline kufus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #275 dnia: Sierpień 05, 2023, 17:29:26 »
Daj podgląd ankiety bo zaraz będzie naklikane na pałę żeby tylko zajrzeć.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #276 dnia: Sierpień 05, 2023, 18:01:23 »
Daj podgląd ankiety bo zaraz będzie naklikane na pałę żeby tylko zajrzeć.
7 województw narazie kliknięte że płacone po nowemu najwięcej głosów bo 5 ma Śląsk
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #277 dnia: Sierpień 06, 2023, 15:38:59 »
A u nas lipiec i sierpień bez wypłaty

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #278 dnia: Sierpień 06, 2023, 16:10:04 »
A u nas lipiec i sierpień bez wypłaty
Zdajesz sobie sprawę, że ta wypowiedzia pokazujesz że nie wiesz jakie są zasady wypłaty tego dodatku :wacko:
Ps. w ankiecie już tylko 4 województwa gdzie nikt nie dostał po nowemu
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2023, 16:27:17 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #279 dnia: Sierpień 06, 2023, 18:14:13 »
A u nas lipiec i sierpień bez wypłaty
Zdajesz sobie sprawę, że ta wypowiedzia pokazujesz że nie wiesz jakie są zasady wypłaty tego dodatku :wacko:
Ps. w ankiecie już tylko 4 województwa gdzie nikt nie dostał po nowemu

W takim razie proszę nam wytłumaczyć jakie są zasady wypłaty, gdyż domniemam iż zna Pan odpowiedz na wszystko.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #280 dnia: Sierpień 06, 2023, 18:18:11 »
W takim razie proszę nam wytłumaczyć jakie są zasady wypłaty, gdyż domniemam iż zna Pan odpowiedz na wszystko.
Na wszystko nie  :straz:
Ale RZBL jest płacony z dołu więc czy wyrównanie czy wypłaty na dzisiejszy dzień mają się tak:
-na dzień 6 sierpnia możliwe jest aby był opłacony tylko lipiec... sierpień jest płacony we wrześniu,
-wyrównanie będzie za RZBL które były wypłacane za czerwiec (RZBL za maj) i lipiec (RZBL za czerwiec) a w niektórych KM/KP z nieznanych mi przyczyn za lipiec gdyż brak jest podstawy prawnej aby płacić po starej stawce.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 06, 2023, 18:31:11 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #281 dnia: Sierpień 06, 2023, 20:04:34 »
W takim razie proszę nam wytłumaczyć jakie są zasady wypłaty, gdyż domniemam iż zna Pan odpowiedz na wszystko.
Na wszystko nie  :straz:
Ale RZBL jest płacony z dołu więc czy wyrównanie czy wypłaty na dzisiejszy dzień mają się tak:
-na dzień 6 sierpnia możliwe jest aby był opłacony tylko lipiec... sierpień jest płacony we wrześniu,
-wyrównanie będzie za RZBL które były wypłacane za czerwiec (RZBL za maj) i lipiec (RZBL za czerwiec) a w niektórych KM/KP z nieznanych mi przyczyn za lipiec gdyż brak jest podstawy prawnej aby płacić po starej stawce.

Zgadzam się że jest płacony z dołu.   Napisałem, że brak wypłaty w lipcu i sierpniu a nie za te miesiące.
Napisałeś że jeszcze nie został wypłacony po nowemu w 4 województwach. Bo takie jest pytanie w ankiecie, czy został wypłacony po nowemu,nie ma pytania czy nie został wypłacony wogóle.
Widzę że bierzesz do Siebie tylko te informacje, które aktualnie  Ci pasują. Ja wierzę, że w części kraju poszły po nowemu, nie mam z tym problemu. Tak samo jak wiem że u mnie w komendzie nie dostał nikt. Na dodatek komendant sam powiedział że nie ma pieniędzy. Ale Ty wiesz lepiej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2023, 07:45:06 wysłana przez Butel »

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #282 dnia: Sierpień 06, 2023, 20:08:02 »
Zgadzam się że jest płacony z dołu.   Napisałem, że brak wypłaty w lipcu i sierpniu a nie za te miesiące.
Napisałeś że jeszcze nie został wypłacony po nowemu w 4 województwach. Bo takie jest pytanie w ankiecie, czy został wypłacony po nowemu,nie ma pytania czy nie został wypłacony wogóle.
Widzę że bierzesz do Siebie tylko te informacje, które aktualnie  Ci pasują. Ja wierzę, że w części kraju poszły po nowemu, nie mam z tym problemu. Tak samo jak wiem że u mnie w komendzie nie dostał nikt. Na dodatek komendant sam powiedział że nie ma pieniędzy. Ale Ty wiesz lepiej.
Komendant nie ma pieniedzy? Ok to poproś go o pismo gdzie zgłosił to przełożonym... Zdziwisz się bo takowe na 99% nie istnieje...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline KLAWY

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 468
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #283 dnia: Sierpień 07, 2023, 13:29:14 »
Zgadzam się że jest płacony z dołu.   Napisałem, że brak wypłaty w lipcu i sierpniu a nie za te miesiące.
Napisałeś że jeszcze nie został wypłacony po nowemu w 4 województwach. Bo takie jest pytanie w ankiecie, czy został wypłacony po nowemu,nie ma pytania czy nie został wypłacony wogóle.
Widzę że bierzesz do Siebie tylko te informacje, które aktualnie  Ci pasują. Ja wierzę, że w części kraju poszły po nowemu, nie mam z tym problemu. Tak samo jak wiem że u mnie w komendzie nie dostał nikt. Na dodatek komendant sam powiedział że nie ma pieniędzy. Ale Ty wiesz lepiej.
Komendant nie ma pieniedzy? Ok to poproś go o pismo gdzie zgłosił to przełożonym... Zdziwisz się bo takowe na 99% nie istnieje...
Czyli piszesz mu w jaki sposób może wypowiedzieć wojnę z swoim 01:P Domniemam, że w wielu przypadkach gdzie już wypłacili, to pieniądze na ten cel przerzucili z innej puli & .

Offline bonluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #284 dnia: Sierpień 07, 2023, 15:40:31 »
Świętokrzyskie po staremu.
Brak wyrównania poprzednich miesięcy.

Offline Thickus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 69
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #285 dnia: Sierpień 07, 2023, 18:33:01 »
Lubelskie to samo.

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #286 dnia: Sierpień 07, 2023, 18:52:42 »
Zgadzam się że jest płacony z dołu.   Napisałem, że brak wypłaty w lipcu i sierpniu a nie za te miesiące.
Napisałeś że jeszcze nie został wypłacony po nowemu w 4 województwach. Bo takie jest pytanie w ankiecie, czy został wypłacony po nowemu,nie ma pytania czy nie został wypłacony wogóle.
Widzę że bierzesz do Siebie tylko te informacje, które aktualnie  Ci pasują. Ja wierzę, że w części kraju poszły po nowemu, nie mam z tym problemu. Tak samo jak wiem że u mnie w komendzie nie dostał nikt. Na dodatek komendant sam powiedział że nie ma pieniędzy. Ale Ty wiesz lepiej.
Komendant nie ma pieniedzy? Ok to poproś go o pismo gdzie zgłosił to przełożonym... Zdziwisz się bo takowe na 99% nie istnieje...

A widzisz komendant twierdzi, że zgłaszał fakt wyżej. Na dodatek KW, widzi na bieżąco budżety podległych komend z rozbiciem na poszczególne paragrafy. Jeszcze jak mało Ci faktów to w poprzednim roku również nie otrzymaliśmy za pół roku pieniędzy. Były wypłacone w styczniu. I co Ty na to ??

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #287 dnia: Sierpień 07, 2023, 19:02:18 »
A widzisz komendant twierdzi, że zgłaszał fakt wyżej. Na dodatek KW, widzi na bieżąco budżety podległych komend z rozbiciem na poszczególne paragrafy. Jeszcze jak mało Ci faktów to w poprzednim roku również nie otrzymaliśmy za pół roku pieniędzy. Były wypłacone w styczniu. I co Ty na to ??
Czyli za brak lokalu za drugie półrocze 2022 otrzymaliście kasę w styczniu 2023? Wyjaśnij mi to proszę bo to grubszy temat.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #288 dnia: Sierpień 07, 2023, 19:04:07 »
To się nazywa "cuda nad pustym garnkiem". KW tak długo jak może odwleka przekazamie info wyżej, bo jest dobrobyt i na nic nie brakuje.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #289 dnia: Sierpień 07, 2023, 19:07:17 »
To się nazywa "cuda nad pustym garnkiem". KW tak długo jak może odwleka przekazamie info wyżej, bo jest dobrobyt i na nic nie brakuje.
Powiem Ci, że szokuje mnie taka sytuacja. Jak można tak robić.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #290 dnia: Sierpień 07, 2023, 20:33:41 »
A jakie kwoty wam przyszły za lipiec wraz z wyrównaniem?
Bo u Mnie dotarł przelew za poprzedni miesiąc plus wyrównanie i coś Mi się kwotą wydaje za mała bo przyszło 260 zł?
Czy może Ja coś źle liczę?
Norma na jedną osobę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #291 dnia: Sierpień 07, 2023, 21:01:54 »
A jakie kwoty wam przyszły za lipiec wraz z wyrównaniem?
Bo u Mnie dotarł przelew za poprzedni miesiąc plus wyrównanie i coś Mi się kwotą wydaje za mała bo przyszło 260 zł?
Czy może Ja coś źle liczę?
Norma na jedną osobę.
Podlicz sobie ile ci wpłynęło po nowemu i po staremu przy czym licz, że do maja masz po starej stawce i od maja po nowej i jeśli wyjdzie, że przekroczyłeś 2280 to znaczy, że zaczęli ci podatek potrącać,,, 
Sorry 8,60 x 31 dni to  266,6 zł...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 07, 2023, 21:07:37 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline strazak321

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #292 dnia: Sierpień 07, 2023, 21:13:29 »
Dokładnie tyle dostałem, 266.60 zł więc gdzie to wyrównanie  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #293 dnia: Sierpień 07, 2023, 21:14:19 »
Dokładnie tyle dostałem, 266.60 zł więc gdzie to wyrównanie  :rofl:
Znajac życie przyjdzie oddzielnym przelewem jak policzą i wydadzą decyzje...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Nmrpab

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #294 dnia: Sierpień 08, 2023, 10:26:36 »
U mnie również podobna sytuacja już w zeszłym roku miała miejsce. Od lipca nie wypłacali równoważnika za brak lokalu ani dopłaty do wypoczynku. Nawet kwoty rzędu kilkudziesięciu złotych za np. delegację. Na wszystko podpisywaliśmy ugody pozasądowe, a wszystkie zaległości były wypłacane dopiero po nowym roku. Komendant się tłumaczy tym, że budżet komendy jest niezwiekszony od 2009 roku.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.455
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #295 dnia: Sierpień 08, 2023, 14:24:42 »
Ech a było tak miło... na wszystko jest na wszystko starcza. Ale nie zawsze musi ktoś przyjść i zepsuć nastrój.

Offline kubaJk2

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #296 dnia: Sierpień 09, 2023, 10:37:08 »
Dostałem dodatek za brak lokalu, niby po nowemu ale nie zgadza mi się za nic stawka, powinno być niby Ok 490zl a jest 450zl, nie wiem z czego to wynika, może ktoś mi wyjaśni ewentualne braki? Pozdrawiam!

Offline bombaj998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 374
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #297 dnia: Sierpień 09, 2023, 10:44:16 »
2280 czytaj co wyżej pisali. Ponad ta kwotę odliczają podatek. Trochę dali i trochę zabrali

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #298 dnia: Sierpień 11, 2023, 16:52:02 »
Zgodnie z poleceniem KG wyplata RZBL i wyrównania ma nastąpić najpóźniej do 31.08.  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: Równoważnik za brak lokalu lub pomoc finansowa na uzyskanie lokalu mieszkalnego
« Odpowiedź #299 dnia: Sierpień 12, 2023, 10:15:27 »
Ktoś musi dołożyć pieniędzy
Od samego polecenia nie przybędzie.