Autor Wątek: Środki czystości - w naturze czy ekwiwalent?  (Przeczytany 1884 razy)

Offline Feuer

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 19
Środki czystości - w naturze czy ekwiwalent?
« dnia: Grudzień 20, 2021, 21:57:46 »
Zgodnie z tematem, jak to u Was wygląda.
Standardowo pod koniec roku  wydawane były indywidualne środki czystości w postaci: mydeł, past do rąk, past do butów i ręczniki...
Aktualnie otrzymaliśmy info, że "system" ma zamiar to ograniczyć... nie wydawając tego czy tamtego, nie wspominając również o ekwiwalencie...
Czy coś Wam o tym wiadomo?
Fakt, że zmieniły się jakieś resortowe przepisy...:
https://www.gov.pl/web/kgpsp/przepisy-dotyczace-gospodarki-mundurowej
Nawet jeżeli (lecz w chwili pisania niniejszych słów nie znalazłem interesującej mnie kwestii), to obowiązują naszych "pracodawców" jeszcze przepisy BHP,  m.in.:
https://bezpieczenstwo-bhp.pl/blog/blog-o-bezpieczenstwie-bhp/komu-naleza-sie-i-w-jakiej-ilosci-srodki-czystosci-bhp

Offline maysteer

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Środki czystości - w naturze czy ekwiwalent?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 21, 2021, 09:19:06 »
U nas dostajemy środki czystości i na razie nie słychać żeby miało się coś zmienić.

Offline Fender

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Środki czystości - w naturze czy ekwiwalent?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2021, 09:47:59 »
U nas kwatermistrz przekazał, że to ostatnie środki i więcej nie będzie.

Offline j.o.blush

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 223
Odp: Środki czystości - w naturze czy ekwiwalent?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2021, 09:49:11 »
czołem
ręczniki - dostaniesz 2 na rok;
pasta do butów - nieuregulowane - wg mnie do określenia przez kierownika jednostki organizacyjnej (bo za niedługo zostaną tylko haix-y do pastowania - wyjściowych nie liczę)
mydło itp - zgodnie z przepisami ogólnymi bhp pracodawca ma zapewnić dostęp do urządzeń i środków higieny; w mojej ocenie dozownik mydła w płynie przy każdej umywalce i prysznicu spełnia wymagania
o tym czy w tym zakresie jest wszystko "ok" poszczególne komendy przekonają się pewnie dopiero po kontroli "cywilnego sanepidu" - pewnie będzie jak zwykle czyli powiaty sąsiednie ale interpretacje diametralnie różne     

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: Środki czystości - w naturze czy ekwiwalent?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 21, 2021, 11:47:52 »
Od tego roku mają już wydawać tylko ręczniki. Do mydła ma być zapewniony dostęp, czyli wydawać już nie muszą tak nam przekazał kwatermistrz.

Offline Fender

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Środki czystości - w naturze czy ekwiwalent?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2021, 20:29:41 »
A co z kluczowym artykułem pierwszej potrzeby?czyli papier toaletowy 😁 do tej pory dostawaliśmy, teraz też ogolno dostępny będzie jak mydlo?