Służba > Forum zawodowców

Dysponowanie do zdarzeń - wyjazd w mniej niż trzy osoby.

<< < (2/5) > >>

CzaCza:
U nas praktyka jest taka, że zastęp dwu osobowy może wyjechać do działań jak jest taka potrzeba pod warunkiem że nie będą pierwsi na miejscu zdarzenia.

Mroovka:

--- Cytat: CzaCza w Październik 14, 2021, 17:17:46 ---U nas praktyka jest taka, że zastęp dwu osobowy może wyjechać do działań jak jest taka potrzeba pod warunkiem że nie będą pierwsi na miejscu zdarzenia.
--- Koniec cytatu ---
Tylko jak ten warunek spełnić???
Ja już miałem sytuację, gdzie zadysponowałem sporo zastępów, a i tak pierwszy na miejscu był sam jeden kierowca w GCBA. I to nie w swoim rejonie działania  :cooo:

CzaCza:

--- Cytat: Mroovka w Październik 14, 2021, 17:40:05 ---
--- Cytat: CzaCza w Październik 14, 2021, 17:17:46 ---U nas praktyka jest taka, że zastęp dwu osobowy może wyjechać do działań jak jest taka potrzeba pod warunkiem że nie będą pierwsi na miejscu zdarzenia.
--- Koniec cytatu ---
Tylko jak ten warunek spełnić???
Ja już miałem sytuację, gdzie zadysponowałem sporo zastępów, a i tak pierwszy na miejscu był sam jeden kierowca w GCBA. I to nie w swoim rejonie działania  :cooo:

--- Koniec cytatu ---
Dopóki nie masz potwierdzenia że ktos jest juz blisko dopóty trzymasz go w gotowości w garazu i nie pozwalasz wyjechać.

PCT:

--- Cytat: CzaCza w Październik 14, 2021, 19:07:22 ---Dopuki nie masz potwierdzenia że ktos jest juz blisko doputy  trzymasz go w gotowości w garazu i nie pozwalasz wyjechać.

--- Koniec cytatu ---

Panowie mamy NZK kilometr od was - ale jak jesteście we dwoje to czekajcie w remizie z AED aż zadysponuje i po 10 km dojedzie kolejny zastęp bo nie macie minimalnej obsady…

Też uważam że najwiecej ma do gadania dyżurny bo to jego odpowiedzialność. A na dziwne polecenia prosić o pisemne uzasadnienie by móc spokojnie zasypiać

SainT:
Ja miałem takie przypadki (druhowie wiedzą, że sa tylko we 2 czy ktoś dojedzie i jest kwestia czy wyjadą czy nie)  ja zawsze wysyłam 2 os dla mnie są w stanie coś pomóc, ZRMy też jeżdżą często we 2. U nas jest dziwny system i co komenda to obyczaj. Możesz też napisać w IzZ do pkt 14 , iż z uwagi na okoliczności odstąpiłeś od ramowych wytycznych zasad dysponowania.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej