Służba > Gorące dyskusje strażaków

Strażacy nie chcą wsiadać do karetek

<< < (3/3)

Eqinox:

--- Cytat: młody13 w Październik 03, 2021, 14:31:14 ---Nie zadroszcze kolegom chyba że w  umowie mają zwolnienie z odpowiedzialności za swoje błędy.

--- Koniec cytatu ---
Jakie błędy to są strażacy na służbie jeżdżący SLMed (czy jakoś tak  :rofl: ) Odpowiedzialność cywilną ma także kowal i właściciel teriera miniaturki.

Strażak wro:
Bierzmy wszystko, jak leci. Dobrze że wschodnią granicą daleko bo nie musimy jeszcze SLBus wozić emigrantów na pas zieleni

Radhezz:

--- Cytat: młody13 w Październik 03, 2021, 14:31:14 ---
--- Cytat: Radhezz w Październik 03, 2021, 01:06:30 ---Służba nie praca, rozkaz nie prośba... Uroki bycia funkcjonariuszem.

--- Koniec cytatu ---
Troszeczkę nie trafione kolego , często zdarza się że strażacy robią szkołę medyczną za swoje pieniądze w czasie wolnym od służby . Nie zadroszcze kolegom chyba że w  umowie mają zwolnienie z odpowiedzialności za swoje błędy.

--- Koniec cytatu ---
Ja nie o tym czy tak być powinno, tylko o fakcie, że rozkaz to rozkaz - odmówić można w zasadzie wtedy kiedy jest niezgodny z prawem. Nie wiem jak patrzeć na ludzi, którzy zrobili kwity RM żeby mieć punkty do naboru i tyle widzieli ten zawód, raczej na chłopski rozum powinni im odpuścić. Zresztą czy aby te uprawnienia w przypadku braku praktykowania się nie "przeterminowują" po jakimś czasie?
 
Tak czy siak - jak ktoś zrobił RM już będąc w służbie, to raczej chyba nie dla jaj, tylko żeby na tym zarabiać. I teraz podjęcie dodatkowego zatrudnienia wymaga uzyskania zgody 01... No powiedzmy sobie szczerze, ja tu nie widzę możliwości manewru za bardzo. Chociaż w wojsku mają jeszcze gorzej, bo jak oddelegują kogoś kto jest na etacie RM, to w ogóle nie ma możliwości manewru - bo jak się ma tłumaczyć?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej