Służba > Gorące dyskusje strażaków

Strażacy nie chcą wsiadać do karetek

(1/3) > >>

Mroovka:
Nie wiem, czy w dobrym dziale - w razie czego proszę Modów o przesunięcie tam gdzie trzeba.

https://tvn24.pl/poznan/poznan-strazacy-i-zolnierze-stawili-sie-przed-stacja-pogotowia-nie-chca-wsiadac-do-karetek-5436653

W pełni rozumiem niechęć kolegów do tzw. "pchania się między wódkę a zakąskę", martwi mnie jednak, że wojewoda doprowadzony do ostateczności (i szewskiej pasji) wyda 01 KW polecenie, że "rat-medzi" ze struktur PSP mają być oddelegowani do ZRM bez jakichkolwiek umów. Wiem, że brzmi to niewiarygodnie, ale nie takie rzeczy za rządów obecnych były już robione z naruszeniem prawa.
No i będzie tak: "Panie ogniomistrzu! Od jutra pełni Pan służbę nie w JRG-5, na zmianie służbowej II, tylko w ZRM - na karetce".

rocky323:
Delikatnie się nie dziwie, jak osoba która ukończyła studium medyczne kilkanaście lat wstecz albo osoba która ukończyła studia parę lat temu i nie miała styczności z zawodem ma obsługiwać karetkę, wypełnić kartę czynności medycznych w tablecie(prawidłowo, nie narażając się na zaniedbanie), już nie mówię o dawkowaniu leków albo trudnych przypadkach....

Mroovka:
Nie należy również zapominać o tych ratownikach z PSP, którzy dodatkowo mają dyżury w ZRM. Trochę dziwnie by to wyglądało, że z jednej strony wypowiadają umowy jako ratownicy PRM, a z drugiej strony podpisują umowy w ramach służby w PSP. Delikatnie mówiąc to nielojalność względem tych ratowników medycznych, którzy nie są w strukturach PSP, żeby nie nazwać tego bardziej dosadnie.
Wiem, że w przypadku oddelegowania strażaków do walki w szpitalach z pandemią były te same głosy, co w wypowiedzi @rocky323: "Skończyłem szkołę 5 lat temu, nie pracowałem w zawodzie, już wszystko zapomniałem".
Ale co ja tam wiem. Skończy się po prostu skokowym zwiększeniem IZRM-ów, przecież to musimy robić  :kwit:

młody13:
Wychodzi z tego że lepiej się nie rozwijać , bo jak rozkaz przyjdzie to niektórzy nie będą mieć wyboru . Zostaną oddelegowani i tyle .

Mroovka:
Albo się rozwijać i nie chwalić. Ewentualnie zawsze można zachorować  :fiuu:

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej