Autor Wątek: PROTEST 2021  (Przeczytany 69259 razy)

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #150 dnia: Wrzesień 16, 2021, 13:04:42 »
Więc nie przyjmujesz awansu.  Osobiście znam 2 osoby z zmiany, które odmówiły stanowisk dowódczych.
Potrzebne są podwyżki rzędu 1500 - 2000 pln na etat dla wszystkich ( oczywiście netto)  + kolejne, zróżnicowane, by nie było tych absurdów.
A od kiedy awansu można nie przyjąć? Tylko dobra wola 01 uratowała ich przed "awansem"  :rofl: Nawet przeniesienia na równorzędną grupę nie ma możliwości odmówić.

Nie jest tak, że po otrzymaniu 'awansu' zawsze masz prawo wrócić na swoje poprzednie stanowisko, na które byłeś mianowany lub niżej ?

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #151 dnia: Wrzesień 16, 2021, 13:12:59 »
Dla mnie osobiście różnica w grupach powinna być około 200 zł aby ludzie chcieli awansować i się szkolić - odpowiednia kasa za odpowiedzialność i podejmowanie decyzji.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.449
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #152 dnia: Wrzesień 16, 2021, 14:23:28 »
Cytuj
Nie jest tak, że po otrzymaniu 'awansu' zawsze masz prawo wrócić na swoje poprzednie stanowisko, na które byłeś mianowany lub niżej ?

Oczywiście że tak jest możesz też wybrać grupę, stanowisko, jednostkę w której służysz oraz rodzaj ciuchów w których chcesz chodzić. Ponoć mają wprowadzić też obowiązek uzgadniania godzin przyjścia i wyjścia z roboty.

Offline młody786

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #153 dnia: Wrzesień 16, 2021, 14:28:15 »
 :rofl:

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #154 dnia: Wrzesień 16, 2021, 14:32:14 »
Wy się kłócicie o jakieś gruszki na wierzbie a tymczasem w JRG 6 Kąty Wrocławskie zapanował SARS RED 2. 2 zmianę powaliła choroba.

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #155 dnia: Wrzesień 16, 2021, 14:37:48 »
 Zamiast gadać kocopoły o grupach, dodatkach i jak to by było w straży pięknie gdyby.... To trzeba profilaktycznie się przebadać, bo to podobno bardzo zaraźliwa mutacja.

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #156 dnia: Wrzesień 16, 2021, 14:39:49 »
Cytuj
Nie jest tak, że po otrzymaniu 'awansu' zawsze masz prawo wrócić na swoje poprzednie stanowisko, na które byłeś mianowany lub niżej ?

Oczywiście że tak jest możesz też wybrać grupę, stanowisko, jednostkę w której służysz oraz rodzaj ciuchów w których chcesz chodzić. Ponoć mają wprowadzić też obowiązek uzgadniania godzin przyjścia i wyjścia z roboty.

Wszystkiego dobrego życzę :)

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #157 dnia: Wrzesień 16, 2021, 15:11:41 »
Zamiast gadać kocopoły o grupach, dodatkach i jak to by było w straży pięknie gdyby.... To trzeba profilaktycznie się przebadać, bo to podobno bardzo zaraźliwa mutacja.
Zdrowie najważniejsze, ale trzeba też zadbać by było na "leki". Mi osobiście rozmowy między ludźmi, a nawet w tym temacie tutaj są więcej warte niż te związkowe z ministrem. Przynajmniej wiadomo czego oczekują

A tymczasem związki nic nie mówią, ludzie nic nie wiedzą. Zdarza się, że nie wiedzą nawet ile ministerstwo proponuje na tą chwilę  :rofl:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #158 dnia: Wrzesień 16, 2021, 15:18:37 »
Nasze ZZ zatrzymały się chyba na etapie 4,4%😂😂😂

Offline elpaso

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 57
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #159 dnia: Wrzesień 16, 2021, 15:23:32 »
Proste pytanie: jest się na 3gr, robisz przeskok na 6gr. Lepiej dostać 50zł podwyżki z grupy czy 300/500 ?
Nie wszyscy są skazani na sukces awansu, znam strażaków, którzy do samej emerytury siedzieli na 4 grupie, a doświadczenie mają nie małe. Im się nie należy?

Offline sorbent

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 504
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 16, 2021, 16:55:07 »
Znam takich, co przez 25 lat odmawiali udzialu w jakimkolwiek szkoleniu dodatkowym, bo im nie potrzebne, bo maja co robić. Potem żal, ze kto inny awansował. Inna sprawa, w JRG gdzie jest 38 etatow nie wszysvy będą dowodcami, starszymi operatorami itd. Nie da się. Ktoś bedzie zadowolony, ktoś będzie zawiedziony. I nie jest to widzimisię zawsze. Często to bardzo trudne wybory, z jakimi musi sie mierzyć Dca zmiany, dca JRG i na koncu 01.

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 16, 2021, 17:26:08 »
Dokładnie. Z drugiej strony znam też wielu funkcjonariuszy, którzy mają dużo lat służby i siedzą na 4 grupie, ale sorry w życiu nie dał bym im dowodzić ludźmi. Co z tego że on ma tyle lat, jak mentalnie jest jeszcze w latach 90-tych, a o żadnych nowinkach nawet nie chce słyszeć. Niestety, chcesz mieć awans to musisz też czasami dać coś od siebie.

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 16, 2021, 17:30:45 »
Nasze ZZ zatrzymały się chyba na etapie 4,4%😂😂😂
Po co piszesz takie głupoty..federacja prawie codziennie się zbiera i obmyśla plany co z czego urwać aby dołożyć do podwyżek.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 16, 2021, 17:35:15 »
Proste pytanie: jest się na 3gr, robisz przeskok na 6gr. Lepiej dostać 50zł podwyżki z grupy czy 300/500 ?
Nie wszyscy są skazani na sukces awansu, znam strażaków, którzy do samej emerytury siedzieli na 4 grupie, a doświadczenie mają nie małe. Im się nie należy?
Nie wszyscy też chcą ten sukces osiągać. W mojej jednostce odszedł na pełną starszy strażak i był nim z wyboru, więc za co go nagradzać? Jeżeli już to dowódca dodatek może takiemu podnieść na max.
Przykładów jest mnóstwo i każdy inny, ale ja nie o tym pisałem tylko o zrobieniu większego progu między grupami.
Policjanci w jednym postulacie ujęli by dziadowe było już od 15lat, jak dobrze pamiętam +1000zł U nich się nie dziwię, bo w ich cyrku tylko czekają na 15 i emka.

Nasze ZZ zatrzymały się chyba na etapie 4,4%😂😂😂
Po co piszesz takie głupoty..federacja prawie codziennie się zbiera i obmyśla plany co z czego urwać aby dołożyć do podwyżek.
Chyba gruszki z wierzby urywają  :rofl:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 16, 2021, 17:48:56 wysłana przez Gosciu »

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 16, 2021, 17:38:07 »
Nasze ZZ zatrzymały się chyba na etapie 4,4%😂😂😂
Po co piszesz takie głupoty..federacja prawie codziennie się zbiera i obmyśla plany co z czego urwać aby dołożyć do podwyżek.

Szkoda że KSP nie wstawia na swoją stronę żadnych informacji o efektach tych posiedzeń. I dlaczego mamy urywać z czegoś, żeby było więcej na podwyżki? Posłowie też przesuwali sobie środki z inwestycji budowlanych na swoje nowe diety? Nie wydaje mi się.
Medycy też twardo stoją przy swoim, tylko my dzielni strażacy mamy się ukłonić przed panami, którzy z łaską przesuną środki na płace.

Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #165 dnia: Wrzesień 16, 2021, 21:52:19 »
Na stronie Floriana są informacje z dotychczasowych rozmów i spotkańFederacji.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #166 dnia: Wrzesień 16, 2021, 22:37:43 »
Nie wiem czy dobrze rozumiem punkt pierwszy. Rozbili na 4 lata kwotę 1155zł, co by dawało podwyżkę co roku o  288,75zł  :fiuu: Podbili stawkę raptem o 441zł ? Kur@# to nawet nie jest śmieszne.


Offline pytek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 61
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #167 dnia: Wrzesień 16, 2021, 23:17:08 »
Gościu czytaj ze zrozumieniem bo robisz z siebie pośmiewisko. Nie mniej to co było + środki z inwestycji + waloryzacja. Takie są propozycję. A Ty rozwiąż najpierw że podpisali a teraz nie masz pojęcia o czym piszesz. Takie pitu  pitu piszesz. Bedze 2000 to też będzie mało. Ja na Twoim miejscu nie brałbym kasy l rzucił w Cholerę robotę w straży.   

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #168 dnia: Wrzesień 17, 2021, 07:08:47 »
Proste pytanie: jest się na 3gr, robisz przeskok na 6gr. Lepiej dostać 50zł podwyżki z grupy czy 300/500 ?
Nie wszyscy są skazani na sukces awansu, znam strażaków, którzy do samej emerytury siedzieli na 4 grupie, a doświadczenie mają nie małe. Im się nie należy?

Mimo wszystko u mnie w komendzie jest raczej na odwrót. Chęci nauki chłopaki mają i nawet za swoją kase, ale perspektyw brak. Jednak u nas w formacji wszystko raczej mocno ograniczone.

Gościu czytaj ze zrozumieniem bo robisz z siebie pośmiewisko. Nie mniej to co było + środki z inwestycji + waloryzacja. Takie są propozycję. A Ty rozwiąż najpierw że podpisali a teraz nie masz pojęcia o czym piszesz. Takie pitu  pitu piszesz. Bedze 2000 to też będzie mało. Ja na Twoim miejscu nie brałbym kasy l rzucił w Cholerę robotę w straży.   

Dlatego bierzmy co dają. Wszak medycy mają zadania wygórowane bardzo, a i tak zarabiają lepiej od nas, a my łykajmy wszystko jak pelikany. Gdyby nie protest medyków patrzyłbym na to inaczej, a tak to niestety mało. Medycy wyższa kasa, dodatki covidowe w zrm i w PSP, a u kolegi w komendzie to nawet klienta że strażu ściągnęli by na aspirantke wysłać bo był na tymczasowym. To dziwić się, że się burza wszyscy. Młodzi chcą przejrzystego systemu awansu, co widać też u policjantów. Ja wiem, że mają marzenia ściętej głowy, więc chcę chociaż zarabiać lepiej skoro inni mogą. Najlepiej medykom wszystko, a nam coś rzucić...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2021, 07:15:10 wysłana przez andoria »

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #169 dnia: Wrzesień 17, 2021, 08:14:13 »
Nie wolno rządzącym iść na ustępstwa skoro są pieniądze na dodatki funkcyjne i dodatki za służbę 25 lat i więcej to niech znajdą też dla tych co wykonują najwięcej obowiązków na jednostkach. ZERO USTĘPSTW

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #170 dnia: Wrzesień 17, 2021, 09:59:20 »
Nie wolno rządzącym iść na ustępstwa skoro są pieniądze na dodatki funkcyjne i dodatki za służbę 25 lat i więcej to niech znajdą też dla tych co wykonują najwięcej obowiązków na jednostkach. ZERO USTĘPSTW
Zazdrość Ciebie ponosi że ktoś dostaje dodatek motywacyjny za lata służby. Z tego co wiem dodatek funkcyjny nie wyszedł.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #171 dnia: Wrzesień 17, 2021, 10:14:22 »
Gościu czytaj ze zrozumieniem bo robisz z siebie pośmiewisko. Nie mniej to co było + środki z inwestycji + waloryzacja. Takie są propozycję. A Ty rozwiąż najpierw że podpisali a teraz nie masz pojęcia o czym piszesz. Takie pitu  pitu piszesz.
Widzę, że to nie ja mam problem z czytaniem ze zrozumieniem. Rozbiłem pierwszy punkt a ty mi tu jakieś pitu pitu piszesz.
Dawaj wyliczaj ile to będzie konkretnie w 2022r. Konkretną kwotę, może być brutto.

Bedze 2000 to też będzie mało. Ja na Twoim miejscu nie brałbym kasy l rzucił w Cholerę robotę w straży.
A ty z tych co biorą 50zł i klepią związki po plecach, że jest nadal zajebiście  :wall:
Co do roboty, nie ty mnie zatrudniałeś i nie ty mnie będziesz zwalniał  :rofl:

Offline Sony112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 110
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #172 dnia: Wrzesień 17, 2021, 10:28:41 »
Nie wolno rządzącym iść na ustępstwa skoro są pieniądze na dodatki funkcyjne i dodatki za służbę 25 lat i więcej to niech znajdą też dla tych co wykonują najwięcej obowiązków na jednostkach. ZERO USTĘPSTW

Zazdrość Ciebie ponosi że ktoś dostaje dodatek motywacyjny za lata służby. Z tego co wiem dodatek funkcyjny nie wyszedł.
Jeśli ktoś ma duży staż pracy i do dalszej służby potrzebuje "dodatku motywacyjnego" to takie osoby są "pasożytami" tej formacji. 

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #173 dnia: Wrzesień 17, 2021, 10:41:38 »
Nie wolno rządzącym iść na ustępstwa skoro są pieniądze na dodatki funkcyjne i dodatki za służbę 25 lat i więcej to niech znajdą też dla tych co wykonują najwięcej obowiązków na jednostkach. ZERO USTĘPSTW

Zazdrość Ciebie ponosi że ktoś dostaje dodatek motywacyjny za lata służby. Z tego co wiem dodatek funkcyjny nie wyszedł.
Jeśli ktoś ma duży staż pracy i do dalszej służby potrzebuje "dodatku motywacyjnego" to takie osoby są "pasożytami" tej formacji.

Ty tak na serio? jak tak wszyscy młodzi u Ciebie podchodzą do starych to nie dziwię się że starzy mają w dupie akcje lucyne

Offline Tadzik987

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 285
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #174 dnia: Wrzesień 17, 2021, 10:50:13 »
Nie wolno rządzącym iść na ustępstwa skoro są pieniądze na dodatki funkcyjne i dodatki za służbę 25 lat i więcej to niech znajdą też dla tych co wykonują najwięcej obowiązków na jednostkach. ZERO USTĘPSTW

Zazdrość Ciebie ponosi że ktoś dostaje dodatek motywacyjny za lata służby. Z tego co wiem dodatek funkcyjny nie wyszedł.
Jeśli ktoś ma duży staż pracy i do dalszej służby potrzebuje "dodatku motywacyjnego" to takie osoby są "pasożytami" tej formacji.

Łącznie z Tobą skoro tak myślisz  :wall: