Autor Wątek: PROTEST 2021  (Przeczytany 68991 razy)

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 14, 2021, 15:21:13 »
A na dzień 1 stycznia 2022 3010 złotych. Tyle będzie wynosić minimalna pensja.

Offline MetFis

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 129
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 14, 2021, 17:22:39 »
A na dzień 1 stycznia 2022 3010 złotych. Tyle będzie wynosić minimalna pensja.

Tyle będzie wynosić minimalna pensja brutto.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 828
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 14, 2021, 18:08:02 »

Offline krzysiek478

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 54
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 14, 2021, 18:09:26 »
Właśnie policjanci ogłosili , a właściwie wpm2021 działanie na rzecz poprawy uposażeń poprzez leczenie sars-dog21, więc czas najwyższy działać na jednej linii z policją.

Offline chomczi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 71

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 489
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 14, 2021, 18:52:51 »
tak to widzę

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 14, 2021, 19:43:43 »
https://www.infosecurity24.pl/mswia-ma-nowe-propozycje-dla-mundurowych-nszz-policjantow-pilka-jest-ciagle-w-grze

Pomijam fakt, że dalej tylko policja, ale zastanawia mnie jedno sformułowanie - oczywiście nie wiem jak to wygląda w policji, więc są to tylko moje przypuszczenia:

"Kolejna propozycja, z jaką przyszedł dziś minister Wąsik, to likwidacja drugiej grupy zaszeregowania. Co z funkcjonariuszami pełniącymi dziś służbę w drugiej grupie? Automatycznie awansują na trzecią, oczywiście z wyższymi składnikami uposażenia, natomiast ci z trzeciej grupy zostaną awansowani na grupę czwartą.
Jak zdradził Koniuszy, jeśli chodzi o automatyczne awanse w dalszych grupach, "trwają wyliczenia" na ile wystarczy modernizacyjnych pieniędzy."


Jeśli przenieść to na podwórko PSP to jeszcze bardziej spłaszczy, spłaszczone do granic możliwości różnice między grupami. Już teraz jelenie idą na 8 godzin, a co będzie dajmy na to za rok?

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 14, 2021, 19:57:15 »
Dalej będzie w myśl przysłowia "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie".  System 8h prędzej czy później się zwiesi.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 14, 2021, 20:01:11 »
Pomijam fakt, że dalej tylko policja, ale zastanawia mnie jedno sformułowanie - oczywiście nie wiem jak to wygląda w policji, więc są to tylko moje przypuszczenia:
"Kolejna propozycja, z jaką przyszedł dziś minister Wąsik, to likwidacja drugiej grupy zaszeregowania. Co z funkcjonariuszami pełniącymi dziś służbę w drugiej grupie? Automatycznie awansują na trzecią, oczywiście z wyższymi składnikami uposażenia, natomiast ci z trzeciej grupy zostaną awansowani na grupę czwartą.
Jak zdradził Koniuszy, jeśli chodzi o automatyczne awanse w dalszych grupach, "trwają wyliczenia" na ile wystarczy modernizacyjnych pieniędzy."

Jeśli przenieść to na podwórko PSP to jeszcze bardziej spłaszczy, spłaszczone do granic możliwości różnice między grupami. Już teraz jelenie idą na 8 godzin, a co będzie dajmy na to za rok?
Dalej będzie w myśl przysłowia "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie".  System 8h prędzej czy później się zwiesi.
Niekoniecznie ale usunąć należało by grupę 7 i 8 wtedy siatka wyglądała by nieco lepiej bo u nas akurat lipa jest miedzy 4/5 a 9.
Trzeba by to przemyśleć bo tak naprawdę bardzo mało jest 16 grup w PSP w powiatach więc w ramach uatrakcyjniania wszystkim z 15 zrobić 16... z 14 zrobić 15 itd... Mogło by mieć to sens.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline ogniomiszcz

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.137
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 14, 2021, 20:09:23 »
i z 19 i 20 zrobić 16 :)

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 14, 2021, 20:13:06 »
Pomijam fakt, że dalej tylko policja, ale zastanawia mnie jedno sformułowanie - oczywiście nie wiem jak to wygląda w policji, więc są to tylko moje przypuszczenia:
"Kolejna propozycja, z jaką przyszedł dziś minister Wąsik, to likwidacja drugiej grupy zaszeregowania. Co z funkcjonariuszami pełniącymi dziś służbę w drugiej grupie? Automatycznie awansują na trzecią, oczywiście z wyższymi składnikami uposażenia, natomiast ci z trzeciej grupy zostaną awansowani na grupę czwartą.
Jak zdradził Koniuszy, jeśli chodzi o automatyczne awanse w dalszych grupach, "trwają wyliczenia" na ile wystarczy modernizacyjnych pieniędzy."

Jeśli przenieść to na podwórko PSP to jeszcze bardziej spłaszczy, spłaszczone do granic możliwości różnice między grupami. Już teraz jelenie idą na 8 godzin, a co będzie dajmy na to za rok?
Dalej będzie w myśl przysłowia "Jak Kuba Bogu tak Bóg Kubie".  System 8h prędzej czy później się zwiesi.
Niekoniecznie ale usunąć należało by grupę 7 i 8 wtedy siatka wyglądała by nieco lepiej bo u nas akurat lipa jest miedzy 4/5 a 9.
Trzeba by to przemyśleć bo tak naprawdę bardzo mało jest 16 grup w PSP w powiatach więc w ramach uatrakcyjniania wszystkim z 15 zrobić 16... z 14 zrobić 15 itd... Mogło by mieć to sens.

Proponujesz uatrakcyjnić grupę 14,15 czyli fuchę komendanta i zastępcy to po po pierwsze a po drugie co w kwestii spłaszczenia siatki plac da podniesienie o jedną grupę wszystkich.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 14, 2021, 20:33:19 »
Proponujesz uatrakcyjnić grupę 14,15 czyli fuchę komendanta i zastępcy to po po pierwsze a po drugie co w kwestii spłaszczenia siatki plac da podniesienie o jedną grupę wszystkich.
Nie. Np. 7 na 8, 9 na 10, z 10 na 11.
Tylko z głową to trzeba zrobić... I PB i biuro zyska...
2 grupę też można wywalić jak proponuje w Policji gen. Szymczyk... 7 też można (a to moja propozycja) i wszyscy zyskują... W PSP grup będzie 18 (chyba dalej o 4 wiecej niż w policji).
 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #112 dnia: Wrzesień 14, 2021, 21:36:58 »
Ale co to niby da w kwestii spłaszczenia siatki płac. Jest takie powiedzenie "Jak wszyscy mają to nikt nie ma".
Rozumie że pozwoli to na szybszy awans i parę złotych więcej ale jeszcze bardziej zrówna stanowiska w przedziale grup 1-13 (grupy 14 i wyżej bronią się dodatkami i przeskok pomiedzy nimi też jest większy ). Przecież w tym zakresie w PSP już jest totalna patologia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #113 dnia: Wrzesień 14, 2021, 21:42:57 »
Ale co to niby da w kwestii spłaszczenia siatki płac. Jest takie powiedzenie "Jak wszyscy mają to nikt nie ma".
Rozumie że pozwoli to na szybszy awans i parę złotych więcej ale jeszcze bardziej zrówna stanowiska w przedziale grup 1-13 (grupy 14 i wyżej bronią się dodatkami i przeskok pomiedzy nimi też jest większy ). Przecież w tym zakresie w PSP już jest totalna patologia.
Usuniecie 7 grupy zwiększy przeskok miedzy 6 a 8... Więc w minimalnym stopniu siatkę płac wyprostuje. Ja usuną bym i 8 i poprzesuwał kolejne do 13 może 14 a nawet 15 bo tak jak pisałem 16 jest mało w powiatach (myślę, że około 10) a w KW chyba zero.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #114 dnia: Wrzesień 14, 2021, 21:45:26 »
Panie Eqinox- zostawmy teraz ilość grup w PSP. Priorytetem są podwyżki.
To co zaproponowano dla Policji to robienie większego zamętu w formacji, dzielenie ludzi przez władzę. To temat zstępczy.
Temat główny tych spotkań to podwyżki. Co robi władza - rzuca 30 zł. Kur.... - co to ma być ? To pokazuje jak władza traktuje tych panów z ZZ i nas wszystkich. to jest ochłap ze stołu. Proponować komuś 30 zł w tych czasach.
Może głównym problem jest to, że ZZ są " za miękkie " " takie niby jakie " " takie bez jaj "  - te 30 zł- to jakby im minister napluł w twarz a oni się cieszą. Może co spotkanie będzie 30 zł  więcej i za 3 miesiące będzie z tego kwota 800 zł w 2022.
Nie widzisz tego, że robią sobie jaja z tych związkowców, a oni jak te kundle kulą ogon pod siebie i nie mają jaj walnąć w stół i powiedzieć, żądać: tego co było ustalone wcześniej, albo kwoty min 700 zł  w 2022. 
A co do podwyżek - to powinno być napisane czarno na białym: podwyżka do grupy, równo dla każdego. ( to, że różnica w grupach jest do poprawy to wiadomo ) Podwyżka nie może iść w żadne dodatki motywacyjne  itp bo wtedy każdy 01 będzie miał pole manewru i znowu będą patologie.
A co do dodatku dziadkowego - poczytajcie  fora policji, popytajcie policjantów jak oni to widzą. Znam kilku ( od krawężnika do oficera  za biurka, ale bez tylu lat ) i każdy mówi, że ten dodatek ZZ wywalczyły dla siebie. Na tym dodatku zyskuje mały procent ludzi z każdej służby. 
Podwyżkę 30 zł można sobie zrobić samemu - wypisać się z ZZ które idą na rozmowy w pampersach  i nie mają odwagi  walczyć. Teraz to jest kabaret, kawa, ciastko. Nie mam szacunku dla tych ludzi- po tym jak im zaproponowano 30 zł - powinni wstać, wyjść i pierdol..... drzwiami. Wstyd.

Offline Gutek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 103
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 14, 2021, 21:56:05 »
Dokładnie tak.Należałoby zapytać przy okazji dlaczego KG nie wnosi uwag o wzroście budżetu?Tak dobrze jest? Brak pieniędzy zaczyna sie już we wrześniu.Kupujemy auta za miliony sprzęt,a potem brak na podstawowe utrzymanie i serwis.

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 14, 2021, 22:17:23 »
Przecież w PSP dzieją się  epokowe rzeczy dostaniesz nową legitymację i być może nowe ubranko najpóźniej za 12 lat. Człowieku sukces goni sukces tylko Ty tego nie chcesz dostrzec.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 14, 2021, 22:22:53 »
Przecież w PSP dzieją się  epokowe rzeczy dostaniesz nową legitymację i być może nowe ubranko najpóźniej za 12 lat. Człowieku sukces goni sukces tylko Ty tego nie chcesz dostrzec.

Ej zapomniałeś dodać o wielkim sukcesie Komendy Głównej PSP - Ustawie o Ochotniczej Straży Pożarnej   :gwiazdki: :straz:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.126
  • KM PSP
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 14, 2021, 22:49:36 »
Dokładnie tak.Należałoby zapytać przy okazji dlaczego KG nie wnosi uwag o wzroście budżetu?Tak dobrze jest? Brak pieniędzy zaczyna sie już we wrześniu.Kupujemy auta za miliony sprzęt,a potem brak na podstawowe utrzymanie i serwis.

Kupujemy auta za miliony, a nie mamy na porządne wypłaty dla funkcjonariuszy. Co robi KSP w tym zakresie, gdzie oni są?
Panie @Equinox czy likwidacja 7 grupy dotyczyła by również starszych operatorów?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2021, 22:54:11 wysłana przez simek92 »

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 14, 2021, 23:02:26 »
Panie Simek92- nikt nie mówi o likwidacji grup w PSP. Minister rzucił propozycje związana z policją. Widzisz skutek słów ministra - ludzie już gadają o grupach w PSP a głównym tematem spotkań z rządem mają być podwyżki. Rzucają nam ochłap 30 zł a my zaczynamy rozmowy o grupach w PSP. 

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.350
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #120 dnia: Wrzesień 14, 2021, 23:07:00 »
Panie @Equinox czy likwidacja 7 grupy dotyczyła by również starszych operatorów?
Ja rzucam pomysł jak trochę rozsądniej te pieniądze wykorzystać a jaki będzie efekt końcowy może każdy olać mój pomysł.
Uważam, że powinno się zwiększyć różnice miedzy stopniami i grupami i wtedy będzie motywacyjny system służby.
Bo dawanie w dodatki abstrakcyjne to aberacja.
Panie Simek92- nikt nie mówi o likwidacji grup w PSP. Minister rzucił propozycje związana z policją. Widzisz skutek słów ministra - ludzie już gadają o grupach w PSP a głównym tematem spotkań z rządem mają być podwyżki. Rzucają nam ochłap 30 zł a my zaczynamy rozmowy o grupach w PSP. 
Z tego co słyszałem to nie minister a KG P. Wiesz ty jesteś bardzo anty na obecną władzę a ja pamiętam kilka rządów i jeden co był przez 8 lat dał tylko 300 zł brutto i dla strażaków po protestach bo na początku miało dostać tylko wojsko i policja... Pamiętasz kiedy było?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline wikson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 162
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #121 dnia: Wrzesień 14, 2021, 23:12:01 »
Panowie,
@mish3ll
@Tadzik987
Nie chce mi się z Wami dalej polemizować bo i tak nie rozumiecie albo udajecie że nie rozumiecie o co chodzi.
Wasz tok rozmowy nie prowadzi do konstruktywnej wymiany zdań a jedynie do próby, zresztą nieudolnej, przekręcania tego co piszę.

"Nie dyskutuj z idiotą! Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..."
Mark Twain

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #122 dnia: Wrzesień 14, 2021, 23:24:36 »
Panie Eqinox- tak pamiętam. Tak jestem anty tej władzy- ale czy ta władza traktuje mnie, nas poważnie proponując 30 zł ? Czy minister który pogrywa z ZZ jest poważny ? Czy uczciwe jest aby propozycja ZZ:  " Zarząd Główny zaproponował przesunięcie części środków inwestycyjnych na dodatkowy wzrost uposażeń oraz na sfinansowanie propozycji wprowadzenia progresywnego wzrostu dodatków służbowych, uzależnionego od stażu służby i prawidłowego wywiązywania się z obowiązków służbowych." - to fragment z dnia 14.09. nie widzisz , że znowu chodzi o starych co mają lata ? Ile zyska młody ? Wykonywanie obowiązków służbowych - sam dobrze wiesz, jak łatwo każdemu pokazać żółtą kartkę i obciąć dodatek. Gdzie wtedy pójdzie ta kasa ?- do dyspozycji 01 i kto zyska ? Sam sobie odpowiedź. Dlaczego ZZ nie zadają podwyżki Równo dla każdego ? - boli ich  że każdy dostanie tak samo ?   Podwyżka to nie dodatek uznaniowy- bo wtedy można z niej wykluczyć niepokornych i zrobić to zgodnie z przepisami. Ty i ja dobrze o tym wiemy. Założę się że znasz takie przypadki. 

Offline pb11

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.444
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #123 dnia: Wrzesień 14, 2021, 23:30:37 »
Równo dla każdego ? - boli ich  że każdy dostanie tak samo ?   

Pytanko. Takie proste działanie na proporcję w podstawówce to było?

Offline mietek90

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: PROTEST 2021
« Odpowiedź #124 dnia: Wrzesień 14, 2021, 23:45:39 »
Panie pb11- nie w tych czasach tego nie uczyli.  Ale życie nauczyło, że lepiej każdej grupie- od stażysty po kg dać np po 700 niż dzielić podwyżki uznaniowo, albo od lat sluzby- bo wtedy stary dostanie a młody obejdzie się smakiem. I co ważne - tak jestem stary latami służby i dałbym każdej grupie po taka samą kwotę. Bez żadnych dodatkowych podziałów itp. pamiętaj że "uznaniowy " system nagradzania daje możliwość aby jeden dostał większy kawałek tortu a inny tylko okruchy. Chcecie motywacji - od tego jest nagroda na koniec roku. Już teraz mamy dodatki motywacyjne - i znam ludzi co przez kilka lat widzieli taki dodatek jak Yeti w zimę.  Nie rozumie czemu " starość " tak bardzo boi się by każdemu dać podobną kwotę.  Tak nisko już upadliśmy ? Zbiedniejemy jak stażysta dostanie tyle co pracownik ze stażem około 20-25 lat ? Wstyd.