Autor Wątek: Działania w Grecji  (Przeczytany 9351 razy)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.302
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #25 dnia: Sierpień 15, 2021, 20:09:51 »
W obecnych koszarowkach też do końca nie powinni, a jeżdżą. Mam nadzieję, że teraz moduły zostaną wyposażone w odpowiednie środki ochrony adekwatne do zagrożeń. Bo koszarowka czymś takim na pewno nie jest.
Co do zasady to rozrządzenia MSWiA z Polski nie obowiązują w Grecji ale nawet jak by chłopaki gasili Biebrzę lub inne nasze ostępy leśne to do póki obowiązuje "stare" rozporządzenie o umundurowaniu to są na prawie (prawie bo nie zawsze są kompletni ale mają argument, że to nie jest certyfikowane jako zestaw  :wacko:  :rofl: )
§ 5. 1. Zasadniczymi przedmiotami odzieży specjalnej są:
1) ubranie koszarowe;
2) ubranie dla kadry dowódczo-sztabowej;
3) obuwie koszarowe;
4) buty dla kadry dowódczo-sztabowej.
§10. 4. Podczas prowadzenia działań ratowniczo-gaśniczych, pełnienia służby w podziale bojowym, manewrów, ćwiczeń taktycznych i działań ze sprzętem oraz
sprawdzianów wyszkolenia bojowego, strażak wykonuje zadania w przedmiotach odzieży specjalnej, Środków ochrony indywidualnej i ekwipunku osobistego,
stosownie do charakteru wykonywanych czynności.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #26 dnia: Sierpień 16, 2021, 16:20:24 »
Niestety wymyślenie czegoś nowego w zakresie wyposażenia modułów będzie trwało tak jak wszystko. Kilka lat ...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2021, 16:46:10 wysłana przez Juzniestazysta »

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 270
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #27 dnia: Sierpień 18, 2021, 05:58:11 »
Pytanie do osób które są blisko modułu bądź maja taka wiedzę, czy chłopaki na miejscu są wyposażeni w jakaś pralkę i suszarkę wraz z modułem logistycznym? Czy pranie wszystkiego odbywa się ręcznie? Średnio sobie wyobrażam ręczne pranie czegokolwiek po jednym dniu takich działań już nie wspominając o ubraniach specjalnych gdzie jest to raczej niemożliwe, ale nic mnie u nas nie zdziwi.

Offline Champion

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 738
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #28 dnia: Sierpień 24, 2021, 22:49:22 »
Cytuj
Głos zabrał także asp. Waldemar Wielgosz, który w Grecji dowodził komponentem wielkopolski. Wielgosz wskazał, że największym problemem polskich strażaków było nieprzygotowanie pod względem środków ochrony indywidualnej. Mieliśmy zbyt "ciężkie" ubrania do działań w otwartych przestrzeniach. Inne kraje biorące udział w Grecji były lepiej przygotowanie pod tym kątem.

https://strazacki.pl/konferencja-z-udzialem-dowodcow-komponentu-wielkopolskiego?fbclid=IwAR0r2c0UlJkUDJ14sNNI20AiCdMrJdDHbfxdKK1wWbG8RmNw-VH2t35qNa8

cieszy fakt wyciągania wniosków, teraz należy je jeszcze wcielić w życie. Dodatkowo bazując na doświadczeniu wyjazdu COO na dystansie 350 km potrzeba tankowania takiej Midlumki ciągnącej pompę była co około 120 km. Powinniśmy pójść krokiem Słowaków i zakupić własne pojazdy do transportu ropy. Przynajmniej kilka na cały kraj, ewentualnie podpisać odpowiednie umowy z osobami prywatnymi aby taki samochód w miarę sprawnie przygotować do wyjazdu COO. Mam nadzieję, że ktoś z obecnych na misji podzieli się swoimi uwagami w tym temacie.

[załącznik usunięty przez administratora]

Offline Łukasz Telus

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 930
    • Łukasz Telus Fotografia
Odp: Działania w Grecji
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpień 25, 2021, 10:35:37 »
Pytanie do osób które są blisko modułu bądź maja taka wiedzę, czy chłopaki na miejscu są wyposażeni w jakaś pralkę i suszarkę wraz z modułem logistycznym? Czy pranie wszystkiego odbywa się ręcznie? Średnio sobie wyobrażam ręczne pranie czegokolwiek po jednym dniu takich działań już nie wspominając o ubraniach specjalnych gdzie jest to raczej niemożliwe, ale nic mnie u nas nie zdziwi.

Moduł Wrocław wziął ze sobą z kraju jedną pralkę  https://www.facebook.com/LukaszTelusFotografia/photos/pcb.874382340165701/874378096832792


Ponadto: Do bazy polskich strażaków dostarczono lodówki i pralki
https://www.facebook.com/Kotsovolos/posts/10159536269431163
« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2021, 18:10:14 wysłana przez Łukasz Telus »