Autor Wątek: komisja d/s wynagrodzeń- dodatek motywacyjny  (Przeczytany 9944 razy)

Offline brygadzista998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
komisja d/s wynagrodzeń- dodatek motywacyjny
« dnia: Październik 18, 2006, 15:54:11 »
WITAM CZY KTOS COS WIE NA TEMAT SZANOWNEJ KOMISJI D/S WYNAGRODZENIA , PODOBNO PRACUJA NAD DODATKIEM MOTYWACYJNYM , PYTAM BO PYTAJA MNIE O TO AKTYWNII STRAZACY SZEFEM JEST JEDEN KOM.SZKOL KTORY BO PODOBNO Z A D E N NIE SPELNIA KWALIFIKACJI POZARNICZYCH . ODPOWIEDZCIE BO SA ZAINTERESOWANI I CI KTORYM TO LATA

** nie pisz wielkimi literami na przyszłość !! **
dago
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2006, 08:56:04 wysłana przez bulon »

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2006, 16:45:22 »
Czy Ty piszesz jakimś szyfrem ?
Ten post jest do wszystkich ? czy tylko dla wtajemniczonych ?

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2006, 16:59:03 »
No bardzo bym chciał pomóc, ale nie jestem pewien o co chodzi tak do końca, czy o wynagrodzenia? jaka to komisja (finansów)? czy tez o kwalifikacje, co wówczas do wynagrodzenia ma komisja finansów 9no i w zasadzie nie wiadomo, czy chodzi o sejmową komisje finansów publiczncy, czy też jakąś inna??)
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline brygadzista998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2006, 07:55:21 »
chodzi o komisje strazakow ktora debatuje jak podzielic finanse wsrod aktywnych strazakow , te podwyzki maja sie nazywac dodatkiem motywacyjnym, moze zwiazki cos wiedza ale milcza, .

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2006, 11:14:30 »
chodzi o komisje strazakow ktora debatuje jak podzielic finanse wsrod aktywnych strazakow , te podwyzki maja sie nazywac dodatkiem motywacyjnym, moze zwiazki cos wiedza ale milcza, .
Wiedzą, ale milczą, bo dzielą...między siebie  :wacko:
Tricks are for kids.

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2006, 11:44:32 »
bardzo możliwe, że chodzi o opracowanie zasad podzialu środków finansowych zwiazanych z ustawą o modernizacji  służb? W ustawie jest zapisane ogólnie jaka kwota jest pzewidziana na podwyższenie uposażeń (motywacyjnie) w przeciągu najbliższych 3 lat, tyle tylko, ze aby ją logicznie skonsumować trzeba nad przepisem płacowym pracowac już teraz? Ala to są moje dywagacje, jak widać chociaz jestem związkowcem nie wiem dokaldnie o co biega, byc może w takim razie jest to jeszcze "
patykiem na wodzie pisane"?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 21, 2006, 20:10:00 »
jak zwykle są tacy co wiedzą najlepiej co zz robią chodź do nich nie należą....
Panie Maxx od kiedy to zz dzielą pieniądze ???
O ile mi wiadomo to zz opiniują, proponują zasady rozdziału...itp ale że sami dzielą to nowość... moze tak się już pozmieniało ??

Co do rozpoczęcia takiego tematu przez pana brygadzistę998 to mnie już nic nie zadziwi ale że znajdzie jeszcze klakierów...  :huh:
No cóż następny temat pewnie będzie jeszcze ciekawszy...

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 24, 2006, 00:49:22 »
gedeon twój mentorski ton jest już jest załosny, gdy ciagle widzę w twoich postach ,, a od kiedy to zwiazki to , a od kiedy tamto,, czy ty slepy jestes czy co? nie widzisz kto ma wplywy i to niestety negatywne na zarzadzanie w psp. jesli jest to głos doradczy to ja jestem kot filemon. az sie roi od szarych eminecji z pod sztandarów zz. może ton i intencje brygadzisty są wątpliwe , ale niestety ma racje odnosnie ludzi którzy w tej komisji zasiadają ... szefem jest jedyny słuszny komendant z krakowa (ależ ze zwiazkami nie ma nic wspólnego ten pan), członkami jest kolejny komendant z cspsp z częstochowy ( ten to na pewno nie wie co to związki no bo w szkole ponoć ich nie ma a z miejscowości z której przyszedł to tez ich nie było ...bo kworum do założenia brakło),komendant z sa poznań hmm kolejny nie-zwiazkowiec, no jest jeszcze pan ..od...,,piwa,,  zupełnie nie zwiazkowiec, pewnie kosmonauta nie strazak bo koncepcje ma podobne jak dziadek lem.
jest jeszcze paru innych ,,mocno,, zwiazkowo niezaangażowanych.
gedeon -brednie powiadam ci pleciesz (czasami jak bronisz za nadto zz)
co do dodatku motywacyjnego , ma to byc grosz dla wyrózniajacych sie w pracy i jak brzmi samo słowo motywacja ...(etymologicznie rzec biorąc), do motywacji pracownika , ma to być ...ok 70 zł. super dodatek ...na łebka oczywiscie....
proponuje jeszcze dodatek inwigilacyjny, albo rozmowny, informacyjny uzalezniony od wagi informacji sprzedanych szefowi. to dopiero bedzie motywacja.

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 24, 2006, 09:00:16 »
komendant z cspsp z częstochowy ( ten to na pewno nie wie co to związki no bo w szkole ponoć ich nie ma a z miejscowości z której przyszedł to tez ich nie było ...bo kworum
tu chyba sie mylisz bo kto byl sciscle zwiazany z zz solidarnosc na dolnym slasku nie ten komendant
popieram w calej rozciaglosci (intruder-brawo)

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 25, 2006, 02:34:40 »
Cytuj
nie widzisz kto ma wplywy i to niestety negatywne na zarzadzanie w psp
Co znaczy słowo negatywne ??? Rozumiem że przedtem za rządów SLD wpływy mieli czerwonoskórzy i było to bardzo pozytywne.
Co do doradztwa to trzeba się zorientować czy Ci "doradzający" w tej komisji reprezentują stronę ZZ czy służbową. I co tak naprawdę tak komisja ma ustalić(szczerze mówiąc ja o tym nic nie słyszałem)
Co do składu komisji to mam pytanie... Jeśli ktoś jest lub był związkowcem to już go skreśla z możliwości zostania (awansowania) komendantem czy d-cą jednostki ?? dziwne że za rzadów SLD na stanowiska komendantów w niektórych komendach awansowali byli PZPR-czyki i czy wtedy też  krzyczałeś że będzie to miało negatywny wpływ.
Wtedy to Ci pasowało..... ?
Cytuj
gedeon -brednie powiadam ci pleciesz (czasami jak bronisz za nadto zz)
Nikogo nie mam zamiaru bronić tylko stwierdzam fakty. Nie spotkałem się z czymś takim że zz dzielą pieniądze. U mnie przynajmniej odbywa się to jako opiniowanie a Komendant jak się uprze to i tak może postawić na swoim.
Cytuj
co do dodatku motywacyjnego..
Moze zdradzisz nam skąd to wiesz że ma być tyle, i co cię tak intryguje nazwa "motywacyjny" czy wysokość 70 zł (niby że grosze) ??.
Był jakiś oficjalny komunikat z prac tej komisji ???
Chyba Ty nie jesteś w tej komisji, a jeślt tak to przerażasz mnie swoją pomysłowością :
Cytuj
proponuje jeszcze dodatek inwigilacyjny, albo rozmowny, informacyjny uzalezniony od wagi informacji sprzedanych szefowi. to dopiero bedzie motywacja
idąc dalej:
Cytuj
może ton i intencje brygadzisty są wątpliwe
Poczytaj sobie temat pt. nieznajomośc stopni pożarniczych otwarty przez tego pana a będziesz wiedział wszystko....... z powodu błędu moderatora (ściślej mówiąc wpisującego) ten pan wykrył szereg machlojek, uchybień, i braku kompetencji Kom.SA!!! Detektyw Monk może mu po fajki latać !!! To się nazywa dopiero dedukcja!!
A tak poważnie to gość chciał się dop...ić tylko nie wiedział do czego i wydało mu się że znalazł.....
Tak, że "wątpliwe intencje" to zbyt delikatne określenie...
 




Offline Manek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2006, 03:39:29 »
Witam! To mój "pierwszy raz" więc proszę o delikatność i wyrozumiałość.
Ech przeczytałem kilkadziesiąt postów i aż się łza w oku zakręciła. Jakim cudem dzieje się tak, że w Związkach Zawodowych "działa" prawie 10 tysięcy luda, a koledzy tacy niedoinformowani. A szczególnie struktury naszej Solidarności - przecież wiadomości z pierwszej ręki mają teraz Panowie Osmycki i Chmielarz.

Nie sposób w kilku zdaniach przytoczyć całych zasad  ustawy o modernizacji służb i..... stworzenia motywacyjnego systemu wynagradzań (proszę się nie czepiać nazwy: „Programu modernizacji Policji, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej i Biura Ochrony Rządu w latach 2007-2009”.)
Istotą tego programu jest to, że jak podał na odprawie w dniu 19.10. br Komendant Główny do "skonsumowania" na lata 2007-09 jest dla PSP kwota około 850 mln zł (sic!) z czego na stworzenie: "motywacyjnego systemu wynagradzań" okolo 350 mln (reszta na sprzęt, technike, informatykę łączność i ochronę osobistą).

Jak z tego widać kwota to niebagatelna! Aby ją mądrze spożytkować KG podobno zamierza powołać zespół (kto będzie w jego skład wchodził i jaki będzie klucz tego jeszcze nie wiadomo), który będzie miał za zadanie taki motywacyjny system wymyślić. Ciężka droga przed tymi kolegami, bo już z góry wiadomo, że co nie uczynią to będzie źle. Cieszę się tylko, że pierwsze skrzypce będzie tam wiódł Kol.Chmielarz. Mimo różnych jego nieprzemyślanych decyzji i koncepcji (ws. reorganizacji) nadal wierzę, że jest to uczciwy człowiek, który kieruje sie dobrem służby (w czym na szczęście diametralnie różni się od aparatczyka Kol. O., który niech już w cholerę zostanie kimś Ważnym w ministerstwie i przestanie uszczęśliwiać swoją osobą naszą służbę).
Jednym z założeń tego systemu ma być fakt, że z funduszu płac ma być na stałe wydzielony fundusz nagrodowy. Nie do końca jest jeszcze nam znane w jaki sposób będzie on dystrybuowany, ale mam nadzieję, że zostanie to dopracowane zgodnie z ogólnym zarysem i wymogami, jakie nakłada ustawa o związkach zawodowych, a szczególnie art.27, ust 3. ("Regulaminy nagród i premiowania są ustalane i zmieniane w uzgodnieniu z zakładową organizacją związkową; dotyczy to również zasad podziału środków na wynagrodzenia dla pracowników zatrudnionych w państwowej jednostce sfery budżetowej."). Gdzie przez analogie można domniemywać, że Komendant Główny uzna za stosowne skonsultować to z ogólnopolskimi centralami związkowymi - oby tylko nie zapomniał, że zwiazki są trzy :-).

Tyle mi wiadomo na pewno. Wiemy również, że program ten przewiduje osiągnięcie w roku 2009 następujących wskaźników wielokrotności kwoty bazowej; w Policji - 2,51; Państwowej Straży Pożarnej - 2,45; i Straży Granicznej - 2,53.

PS. A co do całej dalszej  dyskusji:
Każdy "rozsądny" Komendant, nie chcąc być posądzonym o stronniczość i nagradzanie "swoich", ma stworzony regulamin wyngradzania i przyznawania wyróżnień - robi to w konsultacji z istniejącymi przedstawicielami strażaków (bo nie muszą to być związki zawodowe - mogą być rady pracownicze). Robi to wszystko na "blacie biurka", a nie pod nim.
Wiem, wiem co zakrzykniecie: A skąd tych "rozsądnych" brać?  Hm... to pytanie retoryczne...może procedura konkursów i kadencyjności coś by tu pomogła. Sam nie wiem. Może KG coś wymyśli.
Pozdrawiam i w pokorze czekam na baty.
Manek :>)
 

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2006, 13:33:38 »
gedeon - szczerze to juz mnie bla-blactwo w temacie zz już smuci.kto reprezentuje taką czy inna strone , zwiazkowa czy słuzbową. generalnie wpływy zz maja duzo szerszy zasięg niz tylko stanie na stanowisku obrony strażaków pod kazdymi wzgledami . władza to jest to czego z-zetowcy chcą.
powtórze tez raz jeszcze osoby zarzadzajace teraz psp maja negatywny wpływ na naszą organizacje. co to znaczy? w kategoriach bliskoznacznosci to ; przeczący,odmowny,ujemny, niekorzystny i odwrotny - wiec  w moim odczuciu dwa ostatnie sie nadają w kategoriach kreatywnego postrzegania sytuacji  człowiek o negatywnych uwarunkowaniach i teraz uwaga; postepuje sprzecznie z oczekiwaniami odbiorców, a iterakcje negatywne w kategoriach postrzegania osobowościowego  - to objaw niedojrzałosci (zawodowa tez może byc). ale tego sie dowiesz słowniki encyklopedyczne jezyka polskiego.
piszesz o sldowcach i czerwonych ... nie wiem dlaczego od razu porównania z nimi w swoich  wypowiedziach nigdy nie dałem minimalnego sygnału werbalnego ,ze ich popieram czy tez z nimi sie utorzsaniam, wiec nie wiem czy oni (czerwoni) to dla ciebie taki - wróg zastepczy i kazdy kto ma inne zdanie jest czerwony , jesli tak to jestem czerwony , zielony, czarny i pomarańczowy.
a co do krzyczenia... taaak krzyczałem raz przy kontaktach z jak to tymówisz z czerwonymi i ponosiłem wrzawę... jak szturmowa pała mo opadała na moje plecy.... więc ...masz rację komunizm na mnie przeniósł sie przez bezposredni kontakt.
konkludujac wkurz mnie to wszystko i to jak nasz obecny kg chodzi na krótkiej smyczy u panów doradców z zz. i nikt mnie nie przekona ,ze tak nie jest. moze takie reczne streowanie ci pasuje mi - nie. jak cosik nie wyjdzie z ta reorganizacją beknie - szef ... a szare eminencje dalej beda doradzać  kolejnemu ,,jeleniowi,,

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 28, 2006, 10:14:01 »
Odnoszę wrażenie, że Geddeon przeszedł sam siebie. Faktem jest, że najlepszą obroną jest atak, ale bez przesadyzmu. Niestety doczekaliśmy takich czasów że związki zawodowe, a konkretnie funkcyjnie jednego ze związków dzielą kasą - czy się to komu podoba, czy nie. Hasło TKM po raz kolejny w historii PSP jest skrupulatnie stosowane. I żeby być dobrze zrozumianym, nie mam pretensji do wymiany osób nie nadających się na zajmowane stołki, ale odwoływanie ze stanowisk strażaków cieszących się autorytetem i zaufaniem podwładnych tylko dlatego, że są z innej opcji (a nie daj Bóg jeszcze z łatką czerwonego) to już - delikatnie nazywając - przesada. Jakby tego było mała ręczne sterowanie reorganizacją, bo w jej ramach można zwolnić niewygodnych "mianowanych". Obecnie w służbie jest masa zmian, niewiadomych - a związki zawodowe milczą, władze krajowe nabrały wody w usta. Strach czy spłata zobowiązań?  :huh: :wacko: :huh:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 06, 2006, 21:16:20 »
Strach czy spłata zobowiązań?  To pachnie korupcją Piotrze 998. 

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 07, 2006, 05:04:13 »
Korupcja to chyba w tym przypadku za mocne słowo, raczej wygodnictwo i tchórzostwo. Na dzień dzisiejszy jakieś pozytywne działania można zaobserwować (przynajmniej tak wynika z wiadomości internetowych) u Pracowników Pożarnictwa. Florian nabrał wody w usta, a o KSP "S" nie ma wspominać.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 07, 2006, 10:58:42 »
 
Na dzień dzisiejszy jakieś pozytywne działania można zaobserwować (przynajmniej tak wynika z wiadomości internetowych) u Pracowników Pożarnictwa. Florian nabrał wody w usta, a o KSP "S" nie ma wspominać.

NSZZ PP to (może się mylę) związek założony przez pracowniów systemu codziennego, który miał być przeciwwagą  dla zwiazków działających w PSP, które w większości tworzą pracownicy zmianowi. Więc bronia swego -_-

kazarst

  • Gość
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 07, 2006, 15:05:02 »
pompi , co Ty wypisujesz u mnie jest tylko ten związek i 3/4  zmianowych do niego należy.

Offline dima

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 09, 2006, 14:50:09 »
a u nas oprócz jednego dowódcy zmiany (szkoda mu kasy na składkę) to z podziału są wszyscy i do tego połowa biura  i co ty na to pompi? A jak byś chciał wiedzieć to ma juz 16 lat a był założony jeszcze przed Solidarnością (reaktywowaną) w strukturach pożarnictwa jak nie było ustawy o PSP i dlatego ma taką nazwę, ale należą do niego Ci którzy nie angażują się ani na lewo (Florian) ani na prawo (KSP Solidarność) tylko działają dla dobra strażaków niezależnie od obecnie panującego układu.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2006, 14:53:27 wysłana przez dima »
każdy kij ma trzy końce

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 09, 2006, 18:41:13 »
dima pisze:
Cytuj
A jak byś chciał wiedzieć to ma juz 16 lat a był założony jeszcze przed Solidarnością (reaktywowaną) w strukturach pożarnictwa jak nie było ustawy o PSP i dlatego ma taką nazwę
gratuluję, tak dlugiego okresu działalności związku, pozostaje tylko pytanie, skoro reaktywowano solidarnośc, to musiała byc wczesniej, a wiec zgadnij dlaczego została rozwiązana? Pomoc: solidarność rozwiązano w czasie stanu wojennego!

Cytuj
należą do niego Ci którzy nie angażują się ani na lewo (Florian) ani na prawo (KSP Solidarność) tylko działają dla dobra strażaków niezależnie od obecnie panującego układu.
inne związki w twoim mniemaniu działają na szkodę strażaków??!!
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 10, 2006, 13:22:42 »
Dima - jeżeli już sięgasz do historii, to rób to dokładnie. NSZZPP powstał jako przeciwwaga dla NSZZ "Solidarność" i w początkowym okresie działania był nazywany związkiem pułkowników. Dlaczego taka nazwa spróbuj sobie dopowiedzieć sam. :wacko: :huh: :wacko:
Działalność w latach późniejszych też była różna, szczególnie pod przewodnictwem kol. Ryszarda U.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline daw12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 11, 2006, 23:15:04 »
Ponoć płace maja zostac po staremu. komisja która została powolana  ma za zadanie stworzyc kryteria przyznawania dodatku motywacyjnego.
Jeżeli mowa o kwocie 230 pln na etat na rok 2007 to wiadomo że częśc pójdzie   w grupę , częśc w stopień , zmiana stopni i stanowisk  a część z tej  kwoty zasili fundusz  z którego placone są nagrody i zapomogi , który do tej pory wynosił 1% od funduszu płac. Jeżeli ktoś wie ile u niego wynosi fundusz płac to wiadomo ile wyniesie na rok 2007 bo wiadomo że będzie to nie 1% a 2,7%i to prosto wyliczyc. Jedynem problemem jest to ze pieniądze wyplacane z tego paragrafu nie wchodza do podstawy wymiaru emerytury.
 A to co piszę nie tyczy sie wszystkich:  pisze tu nie często i chyba   wogóle przestane tu zagladać bo na czytanie niektórych wypowiedzi  poprostu szkoda czasu.
 proponuje wywalac bezsensowne wypowiedzi albo wogóle ich nie zamieszczać. dookoła wzyscy narzekają że strazacy sa coraz mniej szanowani. Zauważcie ze tu pisane sa czasami takie bzdury i brednie , ze az sie nie chce wierzyc ze fo forum strażaków!!!!!!!!!
    Wiecej szacunku życzę!!!

Offline daw12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: KTO COS WIE
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 11, 2006, 23:18:02 »
Dodam ze komisja o ktorej  wspomnialem ma sie spotkac około 14 listopada 2006

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: komisja d/s wynagrodzeń- dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 17, 2006, 17:39:44 »
Na dzień dzisiejszy jakieś pozytywne działania można zaobserwować (przynajmniej tak wynika z wiadomości internetowych) u Pracowników Pożarnictwa. Florian nabrał wody w usta, a o KSP "S" nie ma wspominać.

NSZZ PP to (może się mylę) związek założony przez pracowniów systemu codziennego, który miał być przeciwwagą  dla zwiazków działających w PSP, które w większości tworzą pracownicy zmianowi. Więc bronia swego -_-
pompi , co Ty wypisujesz u mnie jest tylko ten związek i 3/4  zmianowych do niego należy.

nie posiadasz albo wiedzy na ten temat albo stażu :mellow:
Dima - jeżeli już sięgasz do historii, to rób to dokładnie. NSZZPP powstał jako przeciwwaga dla NSZZ "Solidarność" i w początkowym okresie działania był nazywany związkiem pułkowników. Dlaczego taka nazwa spróbuj sobie dopowiedzieć sam. :wacko: :huh: :wacko:
Działalność w latach późniejszych też była różna, szczególnie pod przewodnictwem kol. Ryszarda U.
tak jak pisałem bronia swego ! wystarczy zerknąć na ich stronę. :angry:
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2006, 17:49:57 wysłana przez pompi »

Offline qwerty998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: komisja d/s wynagrodzeń- dodatek motywacyjny
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 28, 2006, 13:49:38 »
o co chodzi wogule

** gościu, nie wiem skąd się urwałeś, ale jeśli zamierzasz dalej pisać takie posty jak powyższy to lepiej przenieś się na ONET.PL.
Machnąłeś 30 postów w godzinę, naśmieciłeś gdzie się dało, nie widzisz też guzika "modyfikuj"
NIE NADAZAM PO TOBIE KASOWAC!! **

dago
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2006, 17:49:45 wysłana przez dago »