Autor Wątek: z Policji do Straży  (Przeczytany 4173 razy)

Offline Glina

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
z Policji do Straży
« dnia: Październik 18, 2006, 15:41:44 »
Witam wszystkich kolegów strażaków. Może zabrzmi to dla Was dziwnie ale nurtuje mnie w ostatnim czasie pewna myśl, otóż już od kilku lat jestem policjantem i "połowa" kariery już za mną. Jednak z pewnych względów zastanawiam się czy byłaby możliwość przeniesienia się z Policji do PSP. Może ktoś z Was orientuje się w tym temacie, ponieważ ja osobiście wcześniej się tym nie interesowałem, dlatego też będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje na ten temat.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: z Policji do Straży
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2006, 19:27:59 »
odpuść sobie; głupizna jeszcze większa niż w twojej firmie - już lepiej do SG, jak ci sie nie podoba niebieski; no chyba,że odczuwasz powołanie
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline pagon

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 188
Odp: z Policji do Straży
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 22, 2006, 16:52:52 »
Znałem pewnego funkcjonariusza PSP który przeniósł się do Straży Granicznej na drugim końcu Polski.
Z kolegami z którymi aktualnie pracuje, w przeszłości pracował pewien asp. pożarnictwa który obecnie jest policjantem.

Tak więc, będąc funkcjonariuszem PSP możesz próbowac przeniesc się do Policji/SG. Niestety, czy działa to w drugą stronę to dokładnie nie wiem. Ale tak jak pisze lang, jeśli już to do SG

Offline arni998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: z Policji do Straży
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 09, 2006, 18:08:02 »
znam z widzenia Policjanta ktory przeniusl sie do straży .Nie miał problemu z przejsciem .Jedyny problem to to że w Policji był aspirantem A w Straży zaczynal od strażaka .

Offline Gollum

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: z Policji do Straży
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2006, 12:55:40 »
Wydaje mi się, że raczej byś nie miał problemu...poza tym że raczej byś musiał zaczynać od zera ( w końcu trzeba cię przeszkolić ), byłbyś przyjęty jako taka "świeżynka"...pewnie jeśli byś spełniał wymagania to by nie było problemu...Sam mam znajomego który zaczynał jako żołnierz zawodowy, po jakimśczasie wstąpił do policji, a w związku z tym że mu to nie odpowiadało to zrezygnował i się przyjął do straży pożarnej...tak więc droga przed Tobą otworem... ^_^

Offline wujek51

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: z Policji do Straży
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 26, 2006, 19:46:18 »
U mnie w jednostce pracuję były policjant, przenosiny zajęły mu podobno dwa lata. Z przeniesienia zadowolony, "korierę" musiał rozpoczynać od zera.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.470
Odp: z Policji do Straży
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2006, 20:23:28 »
a wiek? bo chyba jest ograniczenie wiekowe

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: z Policji do Straży
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2006, 21:34:10 »
a wiek? bo chyba jest ograniczenie wiekowe


skąd bierzecie takie informacje? jaki wiek - w żadnym znanym mi akcie prawnym powszechnie obowiązującymnie nie spotkałem się z zapisem odnośnie jakiś limitów w tym zakresie; łykacie jak małpa kit ogłoszenia o naborze, a zapominacie, że puki co w tym kraju obowiązuje zakaz dyskryminacji m.in. ze względu wiek (oprócz tego również płeć, a spotkałem się się z ogłoszeniami, w których było podkreślone, że w kręgu zainteresowania są jedynie panowie...)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie