Autor Wątek: bedzie lepiej czy gorzej  (Przeczytany 5767 razy)

Offline konrad15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
bedzie lepiej czy gorzej
« dnia: Październik 18, 2006, 08:16:16 »
Witam.
Koledzy powiedzcie mi czy po zakończonym procesie reorganizacji komend bedzie lepiej w pożarnictwie czy nie. pozdro.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 18, 2006, 09:36:09 »
Obecna reorganizacja jest tylko tuszowaniem braków w służbie. Wiadomo, że zmniejszając normę godzin służby strażakom w celu zachowania dotychczasowych obsad należy zwiększyć ilość etatów. Niestety nie ma na to kasy i trzeba prowadzić pozorowane działania. Jednocześnie reorganizacja jest konieczna, aby móc zwolnić strażaków z dotychczasowych stanowisk i tym samym znaleźć stołki dla kolegów - bez reorganizacji byłoby tyo utrudnione.
Na twoje pytanie nie można odpowiedzieć wprost - zależy bowiem dla kogo. Jednym będzie lepiej, innym niestety nie. Jeżeli rozpatrywać całą słuzbę, to obwawiam się że lepiej nie będzie.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline konrad15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 18, 2006, 09:55:11 »

wielka szkoda że i w naszym zawodzie to wszystko sie dzieje, że bez kasy, znajomości ,,szary człowiek nic nie wskóra.

Offline Maxx

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 185
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 18, 2006, 11:18:39 »
Witam.
Koledzy powiedzcie mi czy po zakończonym procesie reorganizacji komend bedzie lepiej w pożarnictwie czy nie. pozdro.
Było, jest i będzie SZAMBO.
Tricks are for kids.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2006, 15:38:49 »
lEPIEJ NIE JEST I NIE BĘDZIE CO NAJWYŻEJ ŚMIESZNIEJ.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline Gaudium

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 19, 2006, 21:09:55 »
Witam
Cała ta nasza nowa reorganizacja wprowadza wiele zamieszania przynajmniej w mojej jednostce. Spady na podział bedą symboliczne i spowodują niewielka poprawę w stanach osobowych. Dalej nie wiem jak to sie dzieje, że przy obecnych zmianach liczących np. 6 strażaków nie doszło do jakiegoś nieszczęścia (chyba patron nam sprzyja). Przeciez każdy wie, że w np. IV kat. wyjeżdżaja samochody jedynie w 40 do 50% obsad bez mozliwosci ich uzupełnienia drugą JRG. O prowadzeniu szkoleń, ćwiczeń itp zajęć  dla tej garstki ludzi nie wspomnę kiedy są jeszcze pilne prace gospodarcze. Panowie proszę o słowa otuchy bo może ja to za czarno widze. pozdrawiam

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2006, 09:52:10 »
Nie tylko Ty to tak widzisz na kazdym kroku łamiemy bhp a jesli chodzi o cwiczenia to przy dzisiejszych stanach na zmianie cwiczenia tez nie sa zgodne z wytycznymi!!!! Ktore tez wymysliły te madre głowy na gorze ktore teraz przeprowadzaja te smieszne zmiany!!!Oni nie maja zielonego pojecia jak wyglada praca na podziale!!!!Wszystko jest dobrze jak sie nic nie stanie jak sie stanie nieszczescie to pozniej wyciagaja madre przepisy i szukaja winnych!!!Tylko tego nie wiedza ze niekiedy 3 osobowy zastep jedzie do pozaru jak jest umnie nawet 40 km od JRG pozar kotlowni rota ma wejsc do pomieszczenia zadymionego kto ich ma zabezpieczyc zotaje kierowca ktory obsługuje autopompe!!! I to chyba wtedy asekuruje ich Sw Florian!!!!

Offline konrad15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 20, 2006, 20:21:58 »
dzięki za twoje zdanie. u mnie jest podobnie zależy z której strony zawieje to każdy ma inne zdanie ale cóz trzeba robić. mówiłeś że św Florian ma nas pod swoja opacznością i chwała mu za to ale jak będzie coś powaznego to i on nam nie pomoże. pozdro
 

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 20, 2006, 20:35:51 »
Długo nie pociągniecie, coś się stanie i wtedy dopiero otworzą oczy, że trzeba coś zwiększyć, dać większą płace na sprzęt itp. Polak mądry po szkodzie. A politycy się kształcą, a i tak głupi kończą.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2006, 01:04:02 »
napewno będziemy mieli wiecej... roboty.

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Czy bedzie lepiej?
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 07, 2006, 11:28:30 »
Szanowni koledzy gdy czyta sie po koleji wszystkie tematy posty na forum narzuca sie jedna mysl czy bedzie kiedys lepiej w naszej firmie bo jak narazie to same problemy jedni maja wieksze inni mniejsze ale sa.Praktycznie nie mozna spotkac postu w ktorym by pisało u mnie jest super nie ma problemow i nikt nam ich nie stwarza!!!! Tak obserwujac to co sie dzieje to nic dobrego nie wrózy zainteresowanie naszym zawodem malej coraz mniej chetnych przedtem na na dwa miejsca bylo 30 osób,a teraz na 3 miesca 8 osób z tego jeszcze 6 osób oblewa testy sprawnosciowe a jeszcze zostaje komisja lekarska!! Przedtem byla wieksza rywalizacja dostawali sie najlepsi a teraz beda musieli brac kto bedzie chetny czyli nie najlepszych!!!!A co ludzi nie przyciaga do strazy? To ze bardzo duzy zakres obowiazkow ktory jes ciagle powiekszany o coraz to nowe zadania!!!Marne zarobki w porównaiu nawet ze sprzataczkami!!Jesli w najblizszym czsie nie nastapia jakies zmiany  w tym chorym systemie to moze byc różnie tymi nowymi pieknymi samochodami ktore stoja na garazach JRG nie bedzie miał kto jezdzic!!!

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 22, 2006, 16:25:28 »
Całkowice zgadzam się z przedmowcą. W poprzednich latach z uwagi na wysokie bezrobocie oraz co tu dużo mówić pewność pracy ludzie do straży pchali się drzwiami i oknami. Spowodowało to astronomiczne wyśrubowanie kwalifikacji niezbędnych do wykonywania zawodu strażaka. Po wejściu do UE i masowej emigracji młodych ludzi za granicę powoli zaczyna być widoczny problem braków kadrowych. Tym więcej, iż wiele osób (dotyczy to zwłaszcza podziału) ucieka na emeryturę po 15 latach. Spowoduje to sytuację znaną z lat 80-tych gdzie do strazy będzie się brało ludzi z łapanki lub z tzw. służby zastępczej. Samochody mamy piękne, ale zarobki to już nie. Piszę ten post w chwili tragedii na Śląsku, ale niech mi wytłumaczy górnik, czy jego praca jest bardziej czy mniej niebezpieczna od pracy strażaka?

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 22, 2006, 18:53:20 »
Piszę ten post w chwili tragedii na Śląsku, ale niech mi wytłumaczy górnik, czy jego praca jest bardziej czy mniej niebezpieczna od pracy strażaka?

Poczytaj sobie statystyki odnośnie wypadków śmiertelnych w Przemyśle Górniczym a w PSP to nie będziesz zadawał idiotycznych pytań.

Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 22, 2006, 19:08:56 »
Źle mnie zrozumiałęś czy statystyk awypadkó śmiertelnych w PSP i w górnictwie ma świadczyć o większym ryzku pracy???
Przecież każdy strażak z podziału na co dzień więcej ryzykuje niż górnik
Każda akcja jest wielką nieiadomą i zaden podziałowiec nie wie co go będzie czekać...

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 22, 2006, 19:14:29 »
czy statystyk awypadkó śmiertelnych w PSP i w górnictwie ma świadczyć o większym ryzku pracy???

A o czym ma świadczyć?

pozdro


Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 22, 2006, 19:19:12 »
zcy słyszxałeś kiedoklwiek asby jakiś strażak dostał 30 000 zapomogi?

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 22, 2006, 19:21:37 »
zcy słyszxałeś kiedoklwiek asby jakiś strażak dostał 30 000 zapomogi?

A co to ma do rzeczy? Jak zginie 8 strażaków (oby nigdy to się nie wydarzyło!!!!!) to też dostaną. A tak na koniec.........bzdurna dyskusja.

EOT


Offline Bart2376

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 22, 2006, 19:27:32 »
Wbrew pozorom  bzdurna z pewnego powodu - chciałbym aby w przypadku każdej śmierci strażaka podczas akcji zawsze było (co najmniej) takie odszkodowanie. Niestety wiem jak to  wrzeczywistości wygląda. Moim zdaniem strażacy mają większe zagrożenia niż górnicy, niestety nie mają prawa do strajku i tyle.
Dlatego też zarabiają tyle ile zarabiają i podwyżkę uposażenia nie złatwią politycy cz ZZ lecz życie - po prostu luddzie wyjeżdżą za granicę

potem:

A tak na koniec w zeszłym roku tj. 2005 zginęło w woj. małopolskim 3 strażaków - dostali 30 0000?

potem:

Czekam na merytoryczne argumenty nadal - nie wiem czy wiesz, ale czyta na wielu strażaków - i nie większość oczekuje konkretnych rozwiązań - poczytaj sobie moje inne posty - ja zawsze staram sie doradzać osobom

**przestań produkować posty po jednym zdaniu TO NIE GADU-GADU !!! **

dago
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2006, 23:58:37 wysłana przez dago »

Offline kurdebabka

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: bedzie lepiej czy gorzej
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 25, 2006, 23:17:06 »
Cześć ale jesteście upierdliwi w tych sprzeczkach pomiędzy sobą tak niegodzi się mądremu strażakowi ale napiszę że niejest tak żle jak to sobie piszecie tylko za robotę się weżcie a szkolenia ite różne duperele to itak fikcja bo jak się nauczyłeś raz i do sprawy podchodzisz z głową to i będzie z tego dobry wynik twoiej pracy a jak byłeś dupkiem to izostaniesz nim choć byś niewiem jak robił i kombinował dlatego myślę że nie będzie dobrze dopuki zgody nie będzie między nami i solidarności,trzeba się zmobilizować koledzy a nie pierdolić głupoty. Cześć i pozdrawiam.