Służba > Forum zawodowców

Wyjazd na szkolenie i zakaz powrotu do domu przez covid

<< < (8/9) > >>

mish3lls:

--- Cytat: rocky323 w Lipiec 16, 2021, 16:28:22 ---
--- Cytat: GordonShumway w Lipiec 16, 2021, 09:37:53 ---
--- Cytat: rocky323 w Lipiec 15, 2021, 22:48:09 ---
--- Cytat: GordonShumway w Lipiec 15, 2021, 18:16:03 ---
--- Cytat: rocky323 w Lipiec 15, 2021, 17:05:08 ---Oczywiście ze tak, rozkaz czy tez polecenie służbowe czyli nie mogę wolno dysponować swoim czasem - dostaje POLECENIE czyli coś mi ktoś karze zrobić = wynagrodzenie.

--- Koniec cytatu ---
Wynagrodzenia nie masz? Delegacji nie dostałeś? Zakwaterowania, czy wyżywienia nie masz? Gdybyś zapoznał się z ustawą o PSP przed przyjęciem do służby to nie wylewał byś gorzkich żali na forum. Składając CV lub idąc na szkołę decydujesz się na warunki które aktualnie reguluje ustawa. Zrób przysługę sobie i innym i rozważ odejście ze służby, wszyscy w twoim otoczeniu będą mogli w końcu odpocząć od tego dziecięcego biadolenia.

--- Koniec cytatu ---

Dalej, idź spytaj się co jeszcze możesz zrobić dla ojczyzny  :rofl:

--- Koniec cytatu ---
W ostatniej twojej wypowiedzi utwierdzam się w przekonaniu, iż nie jesteś godny noszenia munduru jakichkolwiek służb Rzeczypospolitej Polskiej. Dziwię się, że psycholog z komisji MSWiA tego nie wychwycił. Kwestią przepustek nie jest zapewne covid a twoja postawa i zachowanie na szkole. Podtrzymuje swoje stanowisko o twoim odejściu ze służby. Szkoda mi twoich dowódców z JRG (o ile nie jesteś biurowy) bo na każdym kroku będą musieli ciebie pilnować abyś roboty nie spieprzył a co gorsza większej krzywdy poszkodowanemu nie wyrządził.
To jest moja odpowiedź ad vocem i tyle z mojej strony. Monolog jedynie tobie pozostał.
Bez strażackiego pozdrowienia.

--- Koniec cytatu ---

Widzisz, ja Ci jedno, a ty mi tu o mundurze i psychologu. Psycholog to do Ciebie mógłby zajrzeć jakbyś mu powiedział że możesz w straży mieszkać i nie wychodzić, sprawa się tyczy logiki dlaczego kadra(tudzież pracownicy szkoły) mogą sobie po 15:30 wychodzić i COVID-a nie roznoszą, a słuchacz, kadet, podchorąży już jest uziemiony bo to roznosiciel, nie czułbyś się wtedy na ich miejscu nierówno traktowany? Tudzież przykład drugi: dlaczego jeden wyjazd na ćwiczenia a kierowca ma inaczej liczone godziny? Wyżaliłeś się wyżaliłeś, ale merytorycznie nic nie powiedziałeś.

--- Koniec cytatu ---


Ty tak serio? Będziesz wykładowca to będziesz wychodził po 15.30 będziesz kierowca to będziesz miał inaczej liczone nadgodziny taki jest zapis w rozporządzeniu i koniec, ty udajesz głupiego czy nim jesteś?

rocky323:
Dobra, ja już dalej z wami nie dyskutuje, z nadgorliwcami nie ma co rozmawiać  :rofl:

Eqinox:
A ja tak czytam wasze wypowiedzi i bliżej mi do opinii @rocky323 i już wam wyjaśniam dlaczego...
Izolowanie kogokolwiek kursantów podchorążych czy kadetów jest bez sensu... I odbieranie przepustek też bo to nie ma na celu efektu wychowawczego tylko udowodnienie w starym PRLowskim stylu kto tu rządzi. Czemu izolowanie jest bez sensu pokazała to właśnie szkoła w Bydgoszczy jak miała tęgie ognisko nie pamiętam dokładnie czy nie było większe niż w SGSP  :wacko:

MATRON27:
Witam chciałem zapytać jak wyglądają rozliczenia ze szkoleń u was koledzy na jednostkach. Ponieważ byłem ostatnio na tygodniowym szkleniu z ratownictwa  eko-chem i według grafiku wypały mi 2 służby które musiałem wziąć odbiór godzin. I będąc na tygodniowym szkoleniu zeszło 48 godzin z moich nadgodzin i jestem w dodatku jeszcze z nadgodzinami na minusie przez to szkolenie. :wall: :wall: :wall:   

mpolskie:
A czy tutaj nie powinien mieć zastosowania przepis, który wszedł w noweli do rozp. w sprawie pełnienia służby w 2019 roku, wg. którego za dni w harmonogramie wolne ma być liczone 8 godzin? Zaznaczam, że nie miałem do czynienia z taką sytuacją po znowelizowaniu rozporządzenia, więc sam się ciekawię, bo wcześniej sytuacja taka jak piszesz była zgodna z przepisami. Tylko później związki wystąpiły do KG w tej sprawie, że dwóch strażaków będących na tym samym szkoleniu ma inny czas pracy w ewidencji i nad tym pracowali, stąd powyższa nowela - ale czy rzeczywiście odnosi się do tego to może ktoś bardziej w temacie odpowie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej