Autor Wątek: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!  (Przeczytany 5825 razy)

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« dnia: Październik 16, 2006, 20:38:45 »
Kto popiera niech się wpisuje!!!
Mnie ta reorganizacja wkur..a o tyle ze koncząc szkole główną służby pozarniczej w maju przyszłego roku nie dostane stopnia bo w komendach i na podziale 85% to oficerzy po "wychowaniu przedszkolnym" lub jak kto woli po "szydełkowaniu", którzy nie maja zielonego pojecia o dowodzeniu sekcją, plutonem a nie mowią cjuż o dowodzeniu interwencyjnym,taktycznym czy strategicznym.Takim oficerom mowie WON!!!!!

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 16, 2006, 20:45:16 »
A to, że akurat kolega natychmiast po szkole wielkim i bardzo ważnym oficerm nie zostanie, to bardzo pozytywny skutek tej reorganizacji. I sam to kiedyś stwierdzi.

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 16, 2006, 20:47:22 »
ochłoń człowieku i spuść powietrze, bo nic dobrego z tego nie będzie. Pójdziesz, zobaczysz i ocenisz bo rzeczywistość często zdecydowanie różnie się od tego co zobaczyłeś w szkołe. a kwestia przyznawania stopni oficerskich była już wielkokrotnie poruszna, dlatego myślę że kolejny temat tego typu nie jest potrzebny.                                              

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2006, 20:48:05 »
fireman1 zamiast wywalać żółć na forum lepiej poczytaj ustawę o PSP, znajdziesz tam baaardzo ciekawe artykuły np. taki w którym jest napisane, ze pierwszy stopień oficerski nadaje minister (po ukończeniu SGSP nie wnioskuje o to nawet Twój przełożony uprawniony do mianowania czyli Komendant), więc to że dostaniesz stopień po ukończeniu SGSP jak narazie jest nadal aktualne, ale czytać trzeba ze zrozumieniem.
Wniosek: chyba na ten stopień jednak nie załugujesz, zwyzywaleś wszystkich oficerów po innych studiach niż SGSP jednocześnie udowadniając wszystkim, że w SGSP nieczego się nie nauczyłeś...hm przykre
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 16, 2006, 21:03:01 »
ja pracuje  6 lat na podziale, studjuje zaocznie a ustawa o PSP mowi ze jak mam skierowanie od komendanta to dostane ale jesli ma wolne stanowisko oficerskie. A u mnie komenda kat.1 i 85% to ludzie po szydełkowaniu są oficerami a dla ludzi z wykształceniem pożarniczym nie ma miejsca.Awanse po studiach cywilnych uważam za wielką porażke polskiego pożarnictwa.Wstydziłbym sie dzieciom powiedziec ze skonczyłem ochrone środowiska i jestem oficerem pożarnictwa. Jake studja cywilne maja zwiazek z pozarnictwem???? No moze medyczne ale to jest jedna dziedzina pożarnictwa. W SGSP uczą wszystkiego co jest związane ze służbą począwszy od chemii, termodynamiki, hydromechaniki, mechaniki, TSZ, budownictwa i wiele innych przedmiotów związanych ze służbą, a nie jak zutyliozować odpady komunalne nazgromadzane na miejskim wysypisku śmieci!!!!Był kiedyś taki program Zulu Gula i on tam mowił "polska to jest barzdzo dziwny kraj" niby program dla dzieci ale za to jaki mądry cytat. Oficerom po "szydełkowaniu mowie WON na pake!!!!

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 16, 2006, 21:29:07 »
Jake studja cywilne maja zwiazek z pozarnictwem???? No moze medyczne ale to jest jedna dziedzina pożarnictwa.

Ale jaja rozbawiłeś mnie człowieku ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^

To może przyjmij się w szpitalu tam co prawda   "mł. kpt."   nie dostaniesz ale   "dr."   chyba też brzmi dumnie

 ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^ ^_^

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 16, 2006, 21:30:52 »
Cytuj
studjuje zaocznie a ustawa o PSP mowi ze jak mam skierowanie od komendanta to dostane ale jesli ma wolne stanowisko oficerskie

wybacz, ale nie znam takiego zapisu w ustawie o PSP, może znamy dwie rózne ustawy? W mojej jest zapisane, że: art.51 pkt.4 "Pierwszy stopień aspirancki i stopnie oficerskie nadaje minister własciwy do spraw wewnętrznych na wniosek KG PSP, a pozostałe stopnie aspiranckie nadaje KG PSP"
art. 53 pkt.2 "Warunki okreslone w ust. 1 nie stosuje się do absolwentów SGSP", warunki o których mowa ustala art.28 ustawy, radzę poczytaj sobie bo coś mi się widzi chłoppie, że nie masz pojęcia o naszych ptrzepisach i jak to będzie wygladało u przyszłego oficera PSP w konfrontacji z podoficerem, który przeczytał ustawę na kursie podoficerskim? Żenada.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 16, 2006, 21:40:27 »
fieman1 - ty masz chyba rozdwojenie jaźni.
Dzisiaj piszesz że pracujesz 6 lat na podziale, a 5 października pisałeś że jesteś pracownikiem biurowy z przepracowanymi 4 latami na podziale.
Z innych twoich wypowiedzi odnoszę wrażenie, że podział bojowy to oglądałeś przez okno.
Jak kłamiesz, to trzymaj się przynajmniej jednej wersji., a w ogóle odpuść sobie i nie denerwój innych.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 16, 2006, 21:49:50 »
brawo dr to tylko stopień naukowy... brzmi raczej w tej sytuacji tragikomicznie
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 16, 2006, 23:29:36 »
fireman1
Sam dopiero niedawno mi napisałeś, co prawda w innym temacie:
Cytuj
Nie wiem skąd jesteś ale pomyśl wczesniej zanim napiszesz jakąs głupote!!!!
Więc...
Pozdr.

Ps. To nie złosliwie. Naprawdę życzę Ci tego upragnionego stopnia, tylko nie obrażaj przy okazji innych.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 17, 2006, 06:29:52 »
Witam
z tym stopniem niestety fireman1 ma troszkę racji, ale sa uwarunkowania zgodne i troszke nie z ustawa, jezeli byl skierowany ( a nie mosial) to stopien sie nalezy pod warunkiem ze komendant woj, wystapi z uzasadnieniem ( moze ale nie musi)do kg psp, brak wystapienia oznacza brak stanowiska lub  brak zaslug strazaka, furtka jest chwilowe przeniesienie na system 8-godzinny(biurowy) nastepnie powrot na zmiany. Taka droge przerabiano w wielu komendach. ale mimo wszystko nie obrazajmy innych.

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 17, 2006, 09:02:42 »
piotr998 pracuje 6 lat z czego 4 pierwsze na podziale. Może niezrozumiale napisalem wczesniej wybacz.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2006, 09:04:13 wysłana przez fieman1 »

Offline biwak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 17, 2006, 09:19:38 »
fieman1 ( na pewno nie fiReman1) to prowokator

 :wacko:
dostałem podwyżke o 30%, 01 się do nas uśmiecha i rozmawia jak z ludzmi, nie ma różnic pomiędzy biurem a PB tylko.... cholera co robi ta kroplówka przy moim łóżku.

Offline boszo

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 267
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 17, 2006, 10:21:14 »
Cytuj
ja pracuje  6 lat na podziale...
fiuuuu fiuuuu... Twoja cyfra powala  :wacko:

Cytuj
SGSP uczą wszystkiego co jest związane ze służbą począwszy od chemii, termodynamiki, hydromechaniki, mechaniki, TSZ, budownictwa i wiele innych przedmiotów związanych ze służbą, a nie jak zutylizować odpady komunalne nazgromadzane na miejskim wysypisku śmieci!!!!

Cos mi sie wydaje, ze niedlugo trzeba bedzie sie znac i na utylizacji odpadow...

A tak od siebi zapytam: Fireman1, czy ty sie szaleju najadles? Czytywalem na tym forum Twoje posty i spora czesc z nich (IMHO) wydawala sie rozsadna. Z tym tematem to bracie pojechales...
pzdr
boszo
Edit:
 
Cytuj
A tak od siebi zapytam: Fireman1, czy ty sie szaleju najadles? Czytywalem na tym forum Twoje posty i duza czesc z nich (IMHO) wydawala sie rozsadna. Z tym tematem to bracie pojechales...
pzdr
boszo

Popieprzyly mi sie numerki przy nickach. Co do rozsadnosci postow chodzilo mi o Fireman5 ( :-) ) - w zwiazku z powyzszym cofam pozdrowienia.
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2006, 10:27:34 wysłana przez boszo »
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło sie nudno, gdy umrzesz.
Julian Tuwim

Offline ŁŁ

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 17, 2006, 13:12:23 »
U mnie w komendzie przed reorganizacją na podziale bojowym były 33 osoby - 3 zmiany po 11 osób.
Po reorganizacji  na podziale 34 osoby - 2 zmiany po 11 i jedna 12 i to tylko dlatego że na,m dołożyki jeden etet.
Komentarz zbyteczny...

Offline strazak998

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 608
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 17, 2006, 16:55:49 »
Jesli byś dosłownie podszedł do tamatu to wiele kierunków studiów ma jakieś powiązania z pożarnictwem. Melioracja i kanaizacja też, jak trzeba trupa z kanałów wyciągać.
Zakomleksiony jesteś chłopcze trochę. Zmieniłbyś zdanie gdybys takiego skierowania na SGSP nie dostał. Ciekawi mnie tylko ile tych "psedo" oficerów u ciebie jest i jak długi staż słuzby mają za tobą. Znając życie sa trochę starsi od ciebie i pracowali juz w strazy gdy ciebie gęsi za ptaka po podwórku ciągały. I z tym "WON" to przystopuj bo obrażasz wielu ludzi w kraju, którym nie dorastasz do pięt.

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 17, 2006, 17:43:40 »
tak OT: troszkę mi szkoda, że byle matoł, który nie jest w stanie przyswoić sobie podstawowych zasad pisowni, załatwia sobie zaświadczenie o dysortografii lyb innej dysleksji i zdaje ten egzmin dojrzałości; pójdzie taki jełop później na SGSP i przynosi wstyd całemu korpusowi; nie wspomnę już o kulturze wypowiedzi i szacunku dla kolegów - oby jak najmniej takich oficerów w firmie
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 17, 2006, 18:51:49 »
rafalello kolego, przez Ciebie przeczytałem jeszcze arz ustawę o PSP i potwierdzam swój wcześniejszy post, że ani KP(M) ani tez KW nie mają obecnie wpływu na to czy fireman1 (niestety) otrzyma stopień mł. kpt. pożarnictwa, czy też nie. Wyjaśniam, o ile nadanie kolejnych stopni pożarniczych jest fakultatywne i przełozony musi wystapić do KG, aby minister zechciał nadać kolejny stopień oficerski po przesłużeniu danego czasookresu w stopniu (jest to zacs minimalny jaki się powinno przechodzić w danym stopniu), o tyle nadanie pierwszego stopnia oficerskiego po ukończeniu SGSP - póki co- jest obligatoryjne, zakładając, że absolwent kończył kierunek mundurowy inżynieria bezpieczeństwa pożarowego. W tym przypadku Komendant Rektor SGSP obligatoryjnie występuje do ministra MSWiA o nadanie absolwentowi stopnia młodszego kapitana pożarnictwa. Zupełnie nie ma na to wpływu to, czy wcześniej pan Komendant kierował strazaka do szkoły, ale na przestrzeni kilku lat zmieniły sie warunki i obecnie nie widzi możliwości przeniesienia go na np. wyższe stanowisko (oficerskie). Urzedzam ewentualne wypowiedzi: TAK! Wczesniej jeszcze do zeszłego roku chyba Komendant Powiatowy musiał wystąpić z wnioskiem o nadanie stopnia - i to właśnie było głupie, komendant, który nie interesował się przez 4 lata strażakiem wogóle, lub który miał z nim np. na pieńku mógł jedną decyzją lub jej brakiem raczej, przekreslić czyjes plany zyciowe. Powtórze arz jeszcze, w chwili obecnej automatycznie po otrzymaniu dyplomu ukończenia SGSP i nadaniu tytułu inżyniera pożarnictwa (ale tylko na kierunku mundurowym) szkoła automatycznie wystepuje o nadanie stopnia do ministra, a przełozony nie ma na to wpływu. Oczywistym jest, że w dobie przemian, taki stopień oficerski może być pierwszysm i ostatnim stopniem oficerskim w karierze.
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline jar67

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 22
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 17, 2006, 21:00:15 »
Mój drogi skoro masz już jakieś doświadczenia w tym fachu to dobrze wiesz, że w naszym zawodzie najlepszą szkołą jest praktyka. Mam o wiele większy staż niż Ty i doskonale o tym wiem. Zaczynałem od KKS i skończyłem na aspirantce. Nie mając stopnia oficera dowodziłem wiekszymi i mniejszymi akcjami. Chętnie bym się z Tobą "zmierzył" w dowodzeniu gdy otrzymasz swoje szlify oficerskie. Pozdrawiam!

Offline rafaello

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 18, 2006, 08:51:23 »
odp:dla robard
witam. jezeli komendant nie wystapi do kg psp z wnioskiem o nadanie stopnia ( dotyczy to rowniez aspirantow przemiennych) dla absolwenta sgsp to taki absolwent otrzyma dyplom ukonczenie sgsp z tytulem inz. bez stopnia( po sa technik pozarnictwa) . zadwon do biura kadr kg psp tam potwierdza Ci moje slowa.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 18, 2006, 09:49:28 »
Diabeł jak zwykle tkwi w szczególach. Ustawa o PSP stanowi jednoznacznie
"Art. 53. 1. Pierwszy stopień oficerski nadaje się strażakowi, który ukończył:
  1)  Szkołę Główną Służby Pożarniczej w ramach służby kandydackiej albo
  2)  szkołę aspirantów Państwowej Straży Pożarnej lub Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej, uzyskując tytuł zawodowy technika pożarnictwa, i będąc skierowanym do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej uzyskał tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa."
Jeżeli podjął naukę w SGSP bez skierowania, to musi być wniosek. Jeżeli zaś miał skierowanie, to sprawa jest przesądzona - kończąc SGSP otrzyma stopień.
Nie sądzę, aby kadry KG udzielały innej odpowiedzi.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 18, 2006, 09:59:52 »
No już chciałem napisać praktycznie to samo, ale kolega Piotr mnie wyręczył za co serdecznie dziekuję i pozdrawiam:)
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Protest Strażaków w związku z reorganizacją!!!
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 18, 2006, 11:32:41 »
:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:16:34 wysłana przez solosar »