Autor Wątek: Szkoły I Praca Dla Miłośników S.p  (Przeczytany 2985 razy)

jede z tych ,co mają piękne marz

  • Gość
Szkoły I Praca Dla Miłośników S.p
« dnia: Listopad 26, 2003, 12:46:43 »
hej strażacka brać!jestem uczniem 4 kl.liceum i czy zdam maturkę czy też nie, spróbuję swoich sił i postaram się dostać (w co wątpie)do  jednej ze szkół pożarniczych.bardzo irytują mnie niektóre kwestie które kierowane są w stronę przyszłych kandydatów na uczniów w skołach pożarniczych.wiem ,że kryteria przyjęć muszą być wysokie gdyż polskie pożarnictwo musi mieć najlepszych z najlepszych ,którzy się starają o edukację w kierunku pożarniczym.jednak zdażają się przypadki(nikt o tym nie mówi na szeroką skalę),gdzie przyjmowane są bogate pokraki które podpłacając odpowiednim ludziom ,zostają przyjęci i po upływie jakiegoś czasu ,mówią że ich to nie interesuje,że musiał tam iść bo tata urzędnik ,lub znajomy wpływych ludzi załatwił synowi szkołę po ktorej synuś będzie miał pracę.myślę ,iż do szkół pożarniczych powinni przystępować ludzie dla których straż pożarna jest sposobem na życie,jest cząstką ich ciała i ducha,kochają straż ponad inne wartości,wyrzekają się wielu spraw i przyjemnych rzeczy dla ukochanego pożarnictwa,popowinnni przystępować ludzie wiążący życie czynne z pożarnictwem.takich ludzi jest masa,najczęściej są to członkowie OSP lub ludzie którzy mają kontakt ze strażą pożarną,jednak takie osoby widząc kryteria i oceniając własną  sytuację materialną lub własne predyspozycje fizyczne ,zniechęcają się do próby własnych sił, i ich piękne marzenia przepadają w gruzach szarej rzeczywistości ,stając się dostawcom w hurtowniach lub pracownikiem fizycznym.szkoły pożarnicze powinny pomóc takim ludziom spełniać swoje marzenia związane z ze strażą pożarną,poprzez ulgowe traktowanie członków osp sprawdzając ich zaangażowanie w polskie pożarnictwo w czasie edukacji w szkołach pożarniczych;organizować  odzielne wstępne przygotowanie dla starających się członków osp do testów z wybranych dziedzin fizyki i chemii,przyjmować większą liczbę uczniów i dokonywać eliminacji podczas kształcenia(wtedy sprawdzą zaangażowanie i stosunek kadeta do pożarnictwa).wiem że mój wpis nic nie będzie znaczył,ale chciałbym aby w przyszłośći ludzie ,którzy naprawdę zasługują na edukację w szkole pożarniczej mogli mieć większe szanse dostania się i pokazania czym dla nich jest straż pożarna.

Gość_czerwonypies

  • Gość
Szkoły I Praca Dla Miłośników S.p
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2003, 19:17:55 »
Jeśli by tak było jak sobie życzysz, skąd wzieli by na fury, chaty i wódę? Pozbądź się złudzeń, tylko układ da efekty. Żniwa w szkołach są w lecie. A później dumni funkcjonariusze mają zasłużone wakacje. A zaangazowanie-może Ci się czkawką odbić .Polskie pożarnictwo to bagno (poczytaj forum w innych wątkach) i wcale nie składa się z pierwszej ligi, jak tobie sie wydaje. Zawsze tu zaznaczam, że nie  obrażam tych, których to nie dotyczy. Tak czy owak powodzenia - może przypadek lub wyjatek?

Offline egon_eg

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 179
Odp: Szkoły I Praca Dla Miłośników S.p
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 14, 2007, 07:55:27 »
no hej!ja tez mam zamiar w tym roku przystapic do egzaminu

No... sporo odgrzebałeś - blisko 4 lata  -_- Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 14, 2007, 22:36:32 wysłana przez Ajax »

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Szkoły I Praca Dla Miłośników S.p
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 14, 2007, 21:30:36 »
Z jednej strony racja czlonkowie OSP z min 3 letnim starzem i kursie szer. powinni miec jakies fory chociaz dodatkowe punkty bo juz jakas tam wiedze ale coz jak w calej PL kroluje nepotyzm......... :angry:  ale coz good luck  w dostaniu sie do szkoly  -_-

P.S Chyba z roku na rok jest coraz mniej chetnych tak wiec dostac sie jest latwiej w Poznaniu w tym roku do testow dopuszczono 216 a na sprawnosciowke przyjechalo 322  :rolleyes:  Jak ja zdawalem to bylo 1200 na sprawnosciowce i 600 dostalo sie na testy tak wiec............Poza tym nowosc !!!! SAPSP na stronce ma oficjalne wyniki   I'M  in shock -_-


pozdro

Archon

  • Gość
Odp: Szkoły I Praca Dla Miłośników S.p
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 09, 2007, 19:32:59 »
Tak w poprzednim roku było mało osób,lecz w tym roku będzie zapewne najwiecej,gdyż właśnie każdy uważa ,że jak w poprzednim roku było mało no to trzeba lecieć na Poznań,a w tym roku właśnie mało osób będzie do CS PSP lub SA PSP Kraków.

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: Szkoły I Praca Dla Miłośników S.p
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 09, 2007, 19:56:09 »
Tak w poprzednim roku było mało osób,lecz w tym roku będzie zapewne najwiecej,gdyż właśnie każdy uważa ,że jak w poprzednim roku było mało no to trzeba lecieć na Poznań,a w tym roku właśnie mało osób będzie do CS PSP lub SA PSP Kraków.

To tylko hipoteza i ja bym sie nie zdziwil jak by bylo tak ze ludzie pomysla ze skoro teraz bylo malo w Poznaniu to ja ide do karaka albo czest i w 2008 tam bedzie nawal a Poznan znowu bedzie "posty"
ale mozna tak sobie gdybac........lepiej brac sie  za fiize i chemie :rolleyes:

Offline agnieszka112

  • przede wszystkim - robić swoje
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 752
Odp: Szkoły I Praca Dla Miłośników S.p
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2007, 16:57:43 »
a w ogóle to jak myślcie - zainteresowanie szkołami strażackimi będzie rosło czy malało? w tym roku np wielu sobie odpuściło aspirantkę po tym jak zobaczyli ile jest wolnych miejsc, postawili siebie na straconym miejscu. jak będzie w tym roku? (2008)

I choćbym kroczył doliną śmierci, zła się nie ulęknę...

Offline tommy

  • We fight what you fear!
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • Miejsce na Twoją reklamę! :D
Odp: Szkoły I Praca Dla Miłośników S.p
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2007, 18:00:53 »
a w ogóle to jak myślcie - zainteresowanie szkołami strażackimi będzie rosło czy malało? w tym roku np wielu sobie odpuściło aspirantkę po tym jak zobaczyli ile jest wolnych miejsc, postawili siebie na straconym miejscu. jak będzie w tym roku? (2008)

normalnie, Ci którzy sobie postawili na cel zdanie do SA i tak podejdą do egzaminów. ;) Szkoda tylko ze termin egzaminów we wszystkich aspirantkach jest w tym samym czasie..
Cytuj
Ciekawa koncepcja.
Przy zderzeniach czołowych proponuje tak pociąć samochód, żeby nie wrócił na drogę, bo potem znowu do niego pojedziemy.

Offline Marcin22

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Szkoły I Praca Dla Miłośników S.p
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 31, 2007, 20:40:18 »
Moja rada jest taka "Nie czytać tych głupot tylko brać się do pracy i startować do szkoły" Jeśli zniechęca was to, że piszą iż brak naboru będzie, że młody aspirant to nic nie wie itd. to nie nadajecie się do takich szkół. Ja nie czytałem tych głupot, pojechałem na egzaminy i się dostałem, szkołę mam już za sobą i jestem aspirantem z KSZTAŁCENIA DZIENNEGO. I dodam, że jeżdżę jako dowódca i część moich kolegów też jeździ jako dowódcy i sobie dobrze radzimy  -_-

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Szkoły I Praca Dla Miłośników S.p
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 01, 2007, 11:13:07 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2023, 20:33:16 wysłana przez strażak sam-olsztyn »

Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: Szkoły I Praca Dla Miłośników S.p
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 01, 2007, 11:19:11 »
jestem uczniem 4 kl.liceum i

a coto za 4 klasowe liceum. Ja sobie odpuscilem SGSP i nie zaluje. Aktualnie jestem na pierwszym roku budownictwa i jest super. Swoja pasje pozarnicza bede nadal rozwijal w OSP. niewiem jak wy ale ja mysle przyszłosciowo, czyli po ukonczeniu budownictwa bede mial wieksze pobory niz w strazy. No coz takie zycie.
czyli z całym szacunkiem ale nie nadajesz sie do zawodu strazaka ...pozdrawiam

Offline strażak sam-olsztyn

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 455
Odp: Szkoły I Praca Dla Miłośników S.p
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 01, 2007, 14:16:57 »
...
« Ostatnia zmiana: Styczeń 02, 2023, 20:35:24 wysłana przez strażak sam-olsztyn »