Autor Wątek: Dodatek funkcyjny  (Przeczytany 187962 razy)

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #575 dnia: Lipiec 08, 2023, 23:18:03 »
Kontrola z KW. Żaden to autorytet dla Ciebie.  Parę postów wcześniej jakoś specjalnie pozytywnie o fachowość kadr z KW (co prawda nie z Twojego województwa ) sie nie wypowiadałeś.
Wiec żaden to argument.
To nie w moim województwie wymyślili taki cud o jakim pisał in_flames.

Tak, wiem. Napisałem to.

Ale tez napisałem ze użycie kontroli z KW jako argument ze jest Ok, nie zawsze jest właściwe.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #576 dnia: Lipiec 08, 2023, 23:20:52 »
To intrygujące. W takim razie wyjaśnij mi:
- utrzymują stan minimalny i ludzie nie wyrabiają nominału
- ludzie wyrabiają nominał ale przekraczają stan minimalny
?
Która z tych opcji
Jak jest możliwość to nawet stany minimalne przekraczają  :straz:
I wszyscy to wiedzą... 
Szokuje mnie, że nie zdajesz sobie sprawy jak zróżnicowane są stany minimalne w województwach od 53% (albo coś koło tego) w Łódzkim do 66% w Kujawsko Pomorskim. I, że nie da się zaplowanwać półrocznego na stanie minimalnym mając rozbieżność na takim poziomie bo mówimy o setkach tysięcy godzin pracy.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline kufus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 40
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #577 dnia: Lipiec 08, 2023, 23:30:52 »
Po Twoim ostanim wpisie tym bardziej mam nadzieje ze ktoś się tym zainteresuje.

Niewyobrażalna indolencja jak na kierownika komórki organizacyjnej. To co napisałeś obnaża Twój sposób sporządzania harmonogramu półrocznego. Prosta logika jeśli mamy niedobór etatów  ( a tak jest w każdej JRG w Polsce) a Ty w harmonogramie półrocznym masz więcej służb z liczbą strażaków ponad stan minimalny - to masz służby z wielkimi niedoborami do stanu minimalnego. Prosta matematyka jeśli chcesz wyjść na zero w półrocznym. Inaczej nie wyjdziesz na zero. Tak wiec nie ma to nic wspólnego z planowaniem. Po prostu pisanie na przysłowiową pałę. I uznaniowość. Bo przecież pozwalasz strażakowi po prostu nie przyjść do służby pomimo ze miał w półrocznym 16/8.

Zapis w rozporządzeniu ze ze względu na potrzeby służby wprowadza się grafik miesięczny nie znaczy ze można sobie po prostu nie przychodzić do służby w terminie wskazanym w harmonogramie półrocznym.
Jak w maju przerzucą Cię z PB na SK gdzie masz czterech ludzi a w harmonogramie półrocznym miałeś zaplanowane że chodzisz co trzecią służbę, to będziesz na SK chodził co trzecią bo Ty tak chcesz? od tego jest harmonogram miesięczny, żeby korygować półroczny i nawet jak w półrocznym masz wpisane 16/8 to przychodzisz w innym dniu bo tak mówi miesięczny.
A wgle temat to dodatek funkcyjny.

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #578 dnia: Lipiec 08, 2023, 23:35:04 »
To po kolei, ponieważ kilka rzeczy wrzuciłeś do jednego worka.

Zdaje sobie sprawę ze są zróżnicowane stany minimalne. To po pierwsze. I jestem tego zdania ze powinno dążyć się do modelu takiego aby stan minimalny w porównaniu do etatowego nie generował nadgodzin. Co to za instytucja co z założenia ma nadgodziny. Dlatego procentować łódzka jest bliższa moim oczekiwaniom.

Po drugie. Nowością dla mnie jest to ze przekracza się w danym dniu na służbie stan minimalny. Służę w województwie gdzie jak stan minimalny jest np.10, to ma być 10 a nie 11

Po trzecie nie napisałem ze da się harmonogram półroczny zaplanować na stanie minimalnym. To zakrzywianie mojej wypowiedzi.

Offline Pasjonatpozarnictwa

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #579 dnia: Lipiec 08, 2023, 23:40:39 »
Po Twoim ostanim wpisie tym bardziej mam nadzieje ze ktoś się tym zainteresuje.

Niewyobrażalna indolencja jak na kierownika komórki organizacyjnej. To co napisałeś obnaża Twój sposób sporządzania harmonogramu półrocznego. Prosta logika jeśli mamy niedobór etatów  ( a tak jest w każdej JRG w Polsce) a Ty w harmonogramie półrocznym masz więcej służb z liczbą strażaków ponad stan minimalny - to masz służby z wielkimi niedoborami do stanu minimalnego. Prosta matematyka jeśli chcesz wyjść na zero w półrocznym. Inaczej nie wyjdziesz na zero. Tak wiec nie ma to nic wspólnego z planowaniem. Po prostu pisanie na przysłowiową pałę. I uznaniowość. Bo przecież pozwalasz strażakowi po prostu nie przyjść do służby pomimo ze miał w półrocznym 16/8.

Zapis w rozporządzeniu ze ze względu na potrzeby służby wprowadza się grafik miesięczny nie znaczy ze można sobie po prostu nie przychodzić do służby w terminie wskazanym w harmonogramie półrocznym.
Jak w maju przerzucą Cię z PB na SK gdzie masz czterech ludzi a w harmonogramie półrocznym miałeś zaplanowane że chodzisz co trzecią służbę, to będziesz na SK chodził co trzecią bo Ty tak chcesz? od tego jest harmonogram miesięczny, żeby korygować półroczny i nawet jak w półrocznym masz wpisane 16/8 to przychodzisz w innym dniu bo tak mówi miesięczny.
A wgle temat to dodatek funkcyjny.

Próbujesz wyjątkiem obalić regułę. A przecież jako ze regułà jest to co opisałem musi zdarzyć się  wyjątek aby potwierdzić istnienie reguły. Możesz zostać przeniesiony z PB do systemu codziennego, lub jak opisałeś na SK. Ale wtedy tworzysz nowy harmonogram dla tej osoby na podstawie decyzji przeniesienia/oddelegowania.


Tak masz racje, wątek  trochę uciekł.


Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #580 dnia: Lipiec 09, 2023, 07:16:37 »
Sory Pasjonatpozarnictwa ale piszesz jakieś dyrdymały. Używasz mądrego słownictwa ale mam nadzieje że nikt się nie będzie sugerował Twoimi wypowiedziami. A już tłumaczenie się strażaka że nie przychodzi do pracy jak ma w harmonogramie półrocznym to hit.
Cytuj
To intrygujące. W takim razie wyjaśnij mi:
- utrzymują stan minimalny i ludzie nie wyrabiają nominału
- ludzie wyrabiają nominał ale przekraczają stan minimalny
?
Która z tych opcji

A nie przewidziałeś że są sytuacje że ludzie utrzymują stan minimalny i przekraczają nominał?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2023, 12:58:29 wysłana przez JON SNOW »
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline andoria

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 306
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #581 dnia: Lipiec 09, 2023, 09:32:14 »
Przeczytałem wszystko i stwierdzam, że pasjonatpozarnictwa nie masz pojęcia co mówisz. U nas też był taki mądry kadrowiec, który twierdził tak jak Ty. Trzeba było to dosłownie narysować by to zrozumiał. Dalsza dyskusja chyba nie ma sensu. Argumenty nie trafia na zrozumienie.

Offline wujo 2010

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 1.815
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #582 dnia: Lipiec 09, 2023, 10:28:22 »
Wracamy do tematu Dodatek funkcyjny!!! Pozdrawiam  :straz:
Bądź uprzejmy i staraj się pomóc innym. Jeśli nie masz nic wartościowego do dodania w danym temacie, nie pisz, i tak zostanie to skasowane przez moderatorów :)

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #583 dnia: Lipiec 11, 2023, 10:56:01 »
Pytanie - wchodził dodatek motywacyjny - strażak pozostał przy swoim dotychczasowym dodatku służbowym - złożył stosowne oświadczenie. W marcu zmieniły się przepisy według których ustalono minimalną kwotę dodatku funkcyjnego - czy strażakowi można przyznać teraz dodatek funkcyjny czy już nie ma żadnej możliwości ??

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 182
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #584 dnia: Lipiec 11, 2023, 11:24:47 »
Przy następnym awansie jak najbardziej

Offline JON SNOW

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 370
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #585 dnia: Lipiec 11, 2023, 11:41:27 »
Cytuj
Przy następnym awansie jak najbardziej
Mówiąc ściślej to i przy degradacji może być taka okazja  :rofl: :szalony:
Żyję w kraju w którym wszyscy chcą mnie zrobić w ... :)

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #586 dnia: Lipiec 11, 2023, 11:43:15 »
ok rozumiem innej opcji nie ma

Offline Dzikidziki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #587 dnia: Lipiec 28, 2023, 20:46:48 »
Podpowie ktoś ile wynosi minimalny dodatek funkcyjny jaki może zostać przyznany ml. asp. dowódcy zastępu?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #588 dnia: Lipiec 28, 2023, 20:51:42 »
Podpowie ktoś ile wynosi minimalny dodatek funkcyjny jaki może zostać przyznany ml. asp. dowódcy zastępu?
[3550+(3550xwysługa lat w %)+1807]x0,2
Mniej więcej 1100 zł.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Dzikidziki

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #589 dnia: Lipiec 28, 2023, 21:33:42 »
Bardzo dziękuję 🙂

Offline aspirancik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #590 dnia: Lipiec 28, 2023, 21:44:34 »
Podpowie ktoś ile wynosi minimalny dodatek funkcyjny jaki może zostać przyznany ml. asp. dowódcy zastępu?
[3550+(3550xwysługa lat w %)+1807]x0,2
Mniej więcej 1100 zł.



Ty tak serio czy sobie żartujesz?

Offline witek1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #591 dnia: Lipiec 28, 2023, 22:29:16 »
Osoby, które zrezygnowały z dodatku funkcyjnego i mają max stanowisko służbowe zostały bez możliwości przejścia na df. chociaż warunki co do jego wysokości się zmieniły.
nie jest to ok. wobec nich.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 496
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #592 dnia: Lipiec 28, 2023, 22:50:45 »
Podpowie ktoś ile wynosi minimalny dodatek funkcyjny jaki może zostać przyznany ml. asp. dowódcy zastępu?
[3550+(3550xwysługa lat w %)+1807]x0,2
Mniej więcej 1100 zł.



Ty tak serio czy sobie żartujesz?


A co ci tu nie pasuje?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #593 dnia: Lipiec 29, 2023, 07:43:35 »
@Tomala7777 to nie chodził kol. aspirancik o błąd w obliczeniach ale o patetent od niedawna stosowany :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bonluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #594 dnia: Lipiec 29, 2023, 12:30:00 »
Patent jest prosty młody aspirant który ma 100 zł dodatku służbowego dostaje po 3 latach dowódcę zastępu i wskakuje na dodatek funkcyjny 1100 zl... Okoliczności są takie że to jedyne wyjście na tą chwilę.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #595 dnia: Lipiec 29, 2023, 13:14:51 »
Patent jest prosty młody aspirant który ma 100 zł dodatku służbowego dostaje po 3 latach dowódcę zastępu i wskakuje na dodatek funkcyjny 1100 zl... Okoliczności są takie że to jedyne wyjście na tą chwilę.
Czemu młody aspirant? Każdy kto dostaje teraz stanowisko uprawnione do DF może go przyjąć.
Jedyne wyjście to pędem zlikwidować stanowiska wprowadzone kilka lat temu czyli aspirant i oficer absolwent bo cała siatka płac zostanie dopiero teraz wywrócona... Chociaż ma to swoją zaletę nikt nie będzie chciał wziąć absolwentów dziennych   :rofl:
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2023, 13:19:44 wysłana przez Eqinox »
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bonluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #596 dnia: Lipiec 29, 2023, 14:03:02 »
Bo młody aspirant ma niski dodatek służbowy.. Wszyscy inni którzy mają wyższe dodatki służbowe rzędu 500-700 zł muszą sobie obliczyć ile wpadnie im z nadgodzin w roku.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #597 dnia: Lipiec 29, 2023, 14:07:13 »
Bo młody aspirant ma niski dodatek służbowy.. Wszyscy inni którzy mają wyższe dodatki służbowe rzędu 500-700 zł muszą sobie obliczyć ile wpadnie im z nadgodzin w roku.
Ma niski bo jest młody a jego szefów trzymają tzw. średnie. A co będzie z jego funkcyjnym jak by go 01 przeniósł na 8 godzin na stanowisko dla którego nie przewiduje się DF  :rofl:
Także nic nie trwa wiecznie  :rofl: :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline bonluk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 43
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #598 dnia: Lipiec 29, 2023, 15:49:41 »
Tak tak każdy z nas kiedyś umrze...  :rofl:

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.380
Odp: Dodatek funkcyjny
« Odpowiedź #599 dnia: Lipiec 29, 2023, 15:56:52 »
Tak tak każdy z nas kiedyś umrze...  :rofl:
Oj chyba mlody służba jesteś  :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.