Autor Wątek: Dystrybucja ulotek  (Przeczytany 1576 razy)

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Dystrybucja ulotek
« dnia: Marzec 02, 2021, 09:08:17 »
Czy wasza jednostka uczestniczyła w roznoszeniu ulotek zachęcających do szczepień. Słyszałem, o tym że ma być taka akcja i wiem,  że niektóre komendy powiatowe mają ulotki.
Jak u was to wygląda?

Offline Puap

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 73
Odp: Dystrybucja ulotek
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 02, 2021, 09:14:38 »
Z tymi ulotkami to tak jak z głosowaniem na wybory korespondencyjnie. Tony papieru na stołach w komendach  :gwiazdki:

Offline PCT

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 252
  • Dowódca Plutonu
Odp: Dystrybucja ulotek
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 02, 2021, 10:59:19 »
Mamy czekać na znak-sygnał z góry by jednocześnie propagować te ulotki i tracić wizerunkowo wśród społeczeństwa 🙂
Dla mnie mogą leżeć w KP aż do zakończenia szczepień 🙂
Bardziej honorowe jest być wyniesionym na tron niż go odziedziczyć...
N. Machiavelli

Offline strażakochotnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 99
Odp: Dystrybucja ulotek
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 02, 2021, 12:49:03 »
To czekanie z roznoszeniem to pewnie efekt braku szczepionek?

Offline Feniks

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 439
Odp: Dystrybucja ulotek
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 02, 2021, 21:41:51 »
Mam to gdzieś - moje jednostka nie weźmie udziału w tej akcji. Podobnie jak nie bierzemy udziału w akcji wożenia na szczepienia. Są firmy zajmujące się roznoszeniem ulotek jak również przewożeniem osób z punktu A do punktu B. Mam dość nadużywania hasła "pandemia" celem wykorzystywania OSP niezgodnie z tym, do czego zostały stworzone.

Od lat OSP borykają się masą problemów spowodowanych niedostosowaniem prawa i przepisów do realiów, ale władze zamiast zająć się tym, tworzą nowe, pozwalające na wykorzystywanie nas jako taniej siły roboczej...

Offline Strażak wro

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 364
Odp: Dystrybucja ulotek
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 02, 2021, 22:44:57 »
Dowożenie pacjentów - ustalono w porozumieniu z rządem- z udziałem KG PSP i Prezesa ZG OSP. Jest nawet polisa obejmująca NNW podczas dowożenia:
https://www.gov.pl/web/kgpsp/Polisaubezpieczeniowa
Jest to zadanie gminy, która może też wykorzystać swoje jednostki OSP. Dowóz Seniora do szczepień jest ewidencjonowany jako MZ.

Co do ulotek informacyjnych.... było polecenie KG PSP skierowane do KP/KM PSP, że mają je przygotować (uzupełnić numery telefonów gminnych koordynatorów szczepień) i w odpowiednim czasie przekazać do gmin. Gminy mogą zaangażować jednostki OSP do rozwożenia ulotek po domostwach ale nie jest to jedyne rozwiązanie wskazane. Rozwożenie ulotek przez OSP nie może być (na ten moment) ewidencjonowane jako MZ - tylko w formie wyjazdu gospodarczego. Jednakże zebrano listy jednostek OSP, które deklarują swój udział w szeroko rozumianej akcji NPSz, czyli prawie wszystkie, i będą one mogły wystąpić o dofinansowanie 5.000zł na ubrania ochronne, umundurowanie, środki ochrony itp.

Na ten moment, nie wiedzieć czemu, "odpowiedni czas" nie nadszedł. Ulotki, opieczętowane, czekają na biurkach w KP/KM. Na pewno jest w tym sens, którego tylko możemy nie ogarniać w swojej małostkowości...

Offline rafal.bula

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.953
    • JRG SGSP
Odp: Dystrybucja ulotek
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 03, 2021, 19:33:26 »
Wydaje mi się, że na razie nie ma sensu dystrybucja ulotek, ponieważ większość odbiorców i tak nie będzie się w stanie teraz zarejestrować z powodu ograniczonej dostępności szczepionek.