Autor Wątek: Wypadek podczas działań  (Przeczytany 1724 razy)

Offline bronx21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Wypadek podczas działań
« dnia: Luty 24, 2021, 20:16:38 »
Witam mam pytanie dotyczące wypadku strażaka podczas działań. Chciałbym się dowiedzieć na co może liczyć po zakończeniu leczenia poszkodowany.
Odszkodowanie z gminy ponieważ każdy UG ma obowiązek ubezpieczyć Strażaków Osp.Czy oprócz tego można uzyskać jakieś odszkodowanie z innego tytułu niż ubezpieczenie z gminy?
I czy idzie coś wskurac z wynagrodzeniem bo L4 to na dzien dzisiejszy 80%

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline janosik

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 393
  • OSP & PSP
Odp: Wypadek podczas działań
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 25, 2021, 22:42:16 »
Podpytaj w swojej komendzie powiatowej steazaka co ciagnie temat bhp. Jest przepis, który pozwala coś wyrwać z kw psp jeśli twoja jednostka jest w ksrg lub od gminy jeśli nie jest.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline zapalony skarbnik

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 21
Odp: Wypadek podczas działań
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 27, 2021, 21:46:27 »
Dopilnuj aby ubezpieczyciel wypłacił odszkodowanie według orzeczenia komisji MSW wypłacają biorąc swoje widzimisię u siebie miałem dwa takie przypadki gmina po oficjalnym piśmie i zagrożeniem wniesienia sprawy do sądu wypłaciła różnice z budżetu miasta czy to odzyskali od ubezpieczyciela nie wnikałem, można uzyskać dodatkowe profity z NW pojazdu ile wypadek miał miejsce w trakcie obsługi transportu wchodzenia lub opuszczania wozu u nas dwa razy NW było wykorzystane bez problemów oczywiście inny ubezpieczyciel niż ubezpieczenie strażaków gmina korzysta z brokera (najgorsza plaga nie zależy im na niczym tylko wyciągnąć kasę).   

Offline bronx21

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Wypadek podczas działań
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 03, 2021, 18:06:26 »
Orientuje się ktoś jak rozpatrywany jest ten punkt z art. 26 że strażakowi podczas działań lub ćwiczeń przysługuje odszkodowanie. Interesuje mnie czy obejmuje to tylko procenty trwałego uszczerbku czy można pod to podciągnąć np. Koszty leczenia, koszty sprzętów rehabilitacyjnych itd.

Wysłane z mojego ANE-LX1 przy użyciu Tapatalka
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2021, 08:57:55 wysłana przez bronx21 »