Autor Wątek: matematyka wg KG  (Przeczytany 3715 razy)

Offline Gaudium

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
matematyka wg KG
« dnia: Październik 13, 2006, 23:32:15 »
Witam
Proszę starszych kolegów o przetłumaczenie polecenia KG w sprawie min. stanów osobowych zmiany na poziomie 51-55% - link do strony http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/odpowiedz-kgpsp-stany%20minimalne.htm. Jakoś nie rozumię tej wyższej matematyki czyż nie może byc 60% lub 70% lub 50% a nie jakieś takie dziesiętne. Czy d-ca zmiany ma byc aptekarzem
pozdrawiam

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: matematyka wg KG
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 13, 2006, 23:43:22 »
Jedno jest pewne .... to wygeneruje mnóstwo nadgodzin....ciekawe kto za to zapłaci bo przecież nie ma możliwości żeby to oddać. Chyba tam na górze znowu ktoś czegoś nie policzył.

Offline tuniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 195
Odp: matematyka wg KG
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 14, 2006, 20:28:43 »
Zajrzałem na strony "naszych" związków ( link Gaudium) i doszedłem do takiego wniosku. A minowicie . Po jaki h..j nam tyle orgnizacji związkowych?! O co te sprzeczki. Nie lepiej sie dogadać i sie połączyć. Jedno chce to a drugie to.......... Jeden przewodniczący obraził drugiego , a ten drugi przekazał trzeciemu że to ten pierwszy obraził  tego ostatniego. Ludzie!!!,  a ja myślałem że "WSZYSCY STRAŻACY TO JEDNA RODZINA"

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: matematyka wg KG
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 14, 2006, 20:48:46 »
Ludzie!!!,  a ja myślałem że "WSZYSCY STRAŻACY TO JEDNA RODZINA"

Ale mnie rozbawiłeś Tuniek  ^_^  ^_^  ^_^  ^_^ poczytaj inne wcześniejsze topic-ki na "forum zawodowców" a zobaczysz jaka to "nasza rodzinka" jest zgrana.

pozdro

Offline ryszorek

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 14
Odp: matematyka wg KG
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 14, 2006, 20:56:59 »
mam wrażenie, że jeśli już śmiech to raczej " przez łzy ". Taką postawą nieco mnie irytujesz firemnan5. Lepiej zrobić coś w kierunku jedności, lub nie zabierać głosu aby bardziej nie dzilić.

Offline fireman5

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
Odp: matematyka wg KG
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 14, 2006, 21:22:31 »
mam wrażenie, że jeśli już śmiech to raczej " przez łzy ". Taką postawą nieco mnie irytujesz firemnan5. Lepiej zrobić coś w kierunku jedności, lub nie zabierać głosu aby bardziej nie dzilić.

A ja odnoszę wrażenie kolego Ryszorek, że jesteś kolejnym userem piszącym tylko slogany.........."lepiej coś zrobić, musimy działać" ale bez podawania konkretnych propozycji. Jak już jesteś takim zwolennikiem jedności to proszę podaj sposób, który umożliwi zjednoczenie trzech ZZ w jeden. A ja ci już powiem, że pierwszy problem, który spowoduje fiasko całej "operacji" to bedzie nazwa nowego ZZ.

pozdro

ps.
Poczytaj.........a ty chcesz jednoczyć ZZ

Cytuj
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=3083.0
« Ostatnia zmiana: Październik 14, 2006, 21:24:18 wysłana przez fireman5 »

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Odp: matematyka wg KG
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 14, 2006, 22:14:49 »
A ja ci już powiem, że pierwszy problem, który spowoduje fiasko całej "operacji" to bedzie nazwa nowego ZZ.

Może tak: NSZZ Strażaków i Pracowników Pożarnictwa "Florian-Solidarność" ;)
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: matematyka wg KG
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 14, 2006, 22:39:07 »
Drodzy koledzy...ten wątek chyba nie dotyczy ZZ.  -_- Wracając do zasadniczej kwestii...trochę mnie irytuje ze każda zmiana w naszym systemie pracy to albo krok do przodu albo wstecz. Znowu nikt nie przejmuje się nadgodzinami których nie można ani oddac ani za nie zapłacic. Myślę że trzeba w KG dołożyc jeszcze 100 albo 200 etatow i moze znajdzie się jeden który znajdzie rozwiązaznie.Pozdrawiam.

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: matematyka wg KG
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 15, 2006, 10:29:45 »
Wracając do zasadniczej kwestii...trochę mnie irytuje ze każda zmiana w naszym systemie pracy to albo krok do przodu albo wstecz. Znowu nikt nie przejmuje się nadgodzinami których nie można ani oddac ani za nie zapłacic.

Bo może chcą byśmy wreszcie rozwiązali problem nadgodzin w ten sposób:


"Chciałbym zwrócić uwagę kolegów na zapis rozporządzenia MSWiA w sprawie pełnienia służby przez strażaków Państwowej Straży Pożarnej, konkretnie
„§ 10. 1. Czas wolny od służby w zamian za czas służby przekraczający normę określoną w ustawie może być udzielony w okresie bezpośrednio poprzedzającym urlop wypoczynkowy lub po jego ukończeniu.
2. Czas wolny, o którym mowa w ust. 1, strażak jest obowiązany wykorzystać w okresie rozliczeniowym albo do dnia zwolnienia ze służby następującego przed zakończeniem tego okresu, a przełożony uprawniony do mianowania (powołania) ma obowiązek mu to ułatwić.”

Z powyższego wynika, że to strażak winien podejmować działania celem wykorzystania czasu wolnego. W skrajnej interpretacji może dojść do utraty godzin. Dlatego też radzę wszystkim zainteresowanym występować do swoich komendantów z raportami o udzielenie czasu wolnego w okresie rozliczeniowym - oczywiście z potwierdzeniem złożenia na kopii raportu > potwierdzona kopia będzie dokumentem uprawniającym do dochodzenia roszczeń z tego tytułu.
Odrębną sprawą jest konieczność wykorzystywania w pierwszej kolejności należnych godzin, a dopiero później urlopów > urlop nikomu nie przepadnie, a z „nadgodzinami” może być różnie."


To cytat z forum "FLORIANA"

tutaj można poczytać w całości:  http://www.zzsflorian.pl/forum/viewtopic.php?t=35









Offline lord vader

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: matematyka wg KG
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 15, 2006, 22:56:03 »
norma godzin to 40 tygodniowo.Chciałem zapytać czy te 8 przypadków po 24 godz. w rozliczeniu połrocznym to norma czy też to już są nadgodziny

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: matematyka wg KG
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 16, 2006, 14:07:10 »
Norma jest określona w ustawie i wynosi 40 godz. tygodniowo w półrocznym okresie rozliczeniowym. Zapis § 6 ust. 5 rozporządzenia mówi o przedłużeniu czasu służby, a nie o zwiększeniu normy czasu służby.
Polecenia KG PSP w sprawie min. stanów na zmianie nie da się w żaden logiczny sposób wytłumaczyć.
Na utrzymanie 1 stanowiska potrzeba 5 etatów i to przy założeniu, że nie ma żadnej absencji (wszyscy zawsze w pracy, bez żadnych zwolnień). Z tego wynika, że np. JRG z 40 etatami w systemie zmianowym w służbie może mieć max. 8 strażaków (o ile nikt nie zachoruje lub wyjedzie np. na szkolenie).
Rozbijając te 40 etatów na zmiany otrzymujemu stan zmiany 13 strażaków (3zm.) lub 10 strażaków (4zm.). Pytanie - ile osób wg Kom. Głównego ma zabezpieczać rejon 7÷8 czy 5÷6 > procenty ze stanu 13 czy też 10 osób.
Odnoszę wrażenie, że nad tym problemem w Państwowej Straży Pożarnej nikt nie panuje. Bez dodatkowych etatów lub zmiany ustawy o PSP w sposób umożliwiającej płacenia za "nadgodziny" wraz z przyznanymi środkami finansowymi nic sie zrobić nie da.
A tak niewiele brakowało do pozytywnego załatwienia sprawy. :wacko:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline lord vader

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: matematyka wg KG
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2006, 22:55:37 »
Dzięki za odpowiedz PIOTR998 czyli mam rozumieć że te osiem przypadków to już są nadgodziny które w żaden sposób nie są do odebrania nie mówiąc już o czym innym.Ale wracając do tematu moim skromnym zdaniem chodzi o to że - cicho siedzieć nikomu ani mru mru skończy się okres rozliczeniowy skończą się nadgodziny i w ten sposób skończy się problem .Trzymajcie się ciepło.NARA CZEKAM NA SENSOWNE I WYCZERPUJĄCE ODPOWIEDZI. 
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2006, 14:51:10 wysłana przez lord vader »

Offline 112

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 234
Odp: matematyka wg KG
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 19, 2006, 14:52:28 »
A co z d-cą i zastępcą JRG - może oni na podział do czasu zniwelowania zaległości ???

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: matematyka wg KG
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 19, 2006, 20:06:23 »
Każda godzina służby pełniona powyżej normy 40 godz. tygodniowo w rozliczeniu półrocznym winna być oddana. Norma jest jednoznaczna - średnio 40 godzin tygodniowo.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe