Autor Wątek: Nowa ustawa modernizacyjna  (Przeczytany 4163 razy)

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Nowa ustawa modernizacyjna
« dnia: Styczeń 28, 2021, 16:42:32 »
Witam, czy coś się dzieje w tym temacie, może w końcu trzeba się przypomnieć naszej władzy bo dochodzą kolejne obowiązki a na forach tylko covid i szczepienia :gwiazdki:. Ktoś coś wie?

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 28, 2021, 17:22:26 »
Biorąc pod uwagę inne wydatki państwa, związane z SARS-CoV-2, ubiegłoroczne wstrzymanie kasy i likwidację funduszu nagrodowego, to szczerze wątpię w realność takiej ustawy.
Pamietaj, że mamy dostać nowe umundurowanie służbowe i legitymacje. Na to też "kupa" kasy pójdzie.
Si vis pacem, para bellum

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 28, 2021, 17:40:44 »
Tylko że jeżeli pozwolimy na brak podwyżek nawet inflacyjnych, to znów za 3- 4 lata będziemie w czarnej d.... :fiuu:

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 28, 2021, 17:43:12 »
Nie bój się, na wybory będzie wyrównanie 😂😂

Offline SIUSIEK

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.928
  • Kocham swoją pracę! Ale koniec tuż tuż....
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 28, 2021, 17:46:22 »
Biorąc pod uwagę inne wydatki państwa, związane z SARS-CoV-2, ubiegłoroczne wstrzymanie kasy i likwidację funduszu nagrodowego, to szczerze wątpię w realność takiej ustawy.
Pamietaj, że mamy dostać nowe umundurowanie służbowe i legitymacje. Na to też "kupa" kasy pójdzie.
Prace nad ustawą nie ruszyły. Nawet nie było projektu dopiętego. W tym roku cisza.

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.358
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 28, 2021, 19:04:14 »
Witam, czy coś się dzieje w tym temacie, może w końcu trzeba się przypomnieć naszej władzy bo dochodzą kolejne obowiązki a na forach tylko covid i szczepienia :gwiazdki:. Ktoś coś wie?
Ja bym na twoim miejscu jutro śledził strony internetowe ZZ  :wacko:
Prace nad ustawą nie ruszyły. Nawet nie było projektu dopiętego. W tym roku cisza.
Że ty nie wiesz to w szoku jestem  :rofl:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 28, 2021, 19:39:29 »

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 28, 2021, 20:02:54 »
Wszystkie pieniądze poszły na ratownictwo medyczne i szpitale covidowe, ludzie zarabiają po 230 procent pensji. Nam zabrano fundusz nagrodowy, gdzie rocznie na etat wypadało około 2000 zł na głowę. Dobrze to już było niestety.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.358
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 28, 2021, 20:15:17 »
U nas powinno być to samo KG i 01 KW na kadencje z konkursu a nie z .......
A kto twoim zdaniem by ten konkurs rozstrzygał? O święta naiwności...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline mich

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 94
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 29, 2021, 11:07:29 »
Ty będziesz rozstrzygał przecież jesteś wszystko wiedzący, najmądrzejszy, najpiękniejszy i w ogóle naj, także tylko ty masz do tego kompetencje. A i zapomniałem dodać, że jesteś apolityczny i bezstronny  :rofl:

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 29, 2021, 11:18:57 »
Ty będziesz rozstrzygał przecież jesteś wszystko wiedzący, najmądrzejszy, najpiękniejszy i w ogóle naj, także tylko ty masz do tego kompetencje. A i zapomniałem dodać, że jesteś apolityczny i bezstronny  :rofl:


No właśnie osoby tak przedstawione nie powinny tego robić. Wystarczy że będzie normalny konkurs jak na stanowiska z wymaganiami co do ukończonych szkół, zajmowanych stanowisk z określeniem ile powinien zajmować dane stanowisko, osiągniecia w służbie w zakresie propozycji zmian i wizji rozwoju PSP - czyli co to tej pory zrobił kandydat w tym zakresie. Komisja konkursowa 5 osób z MSW i MF. I sprawa załatwiona. I najważniejsze - kadencyjność.  I bez żadnych turbo awansów - przykład szefa ABW - w 18 miesięcy z kaprala na pułkownika.

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.358
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 29, 2021, 15:38:42 »
Ty będziesz rozstrzygał przecież jesteś wszystko wiedzący, najmądrzejszy, najpiękniejszy i w ogóle naj, także tylko ty masz do tego kompetencje. A i zapomniałem dodać, że jesteś apolityczny i bezstronny  :rofl:
Nie ma w tym kraju instytucji bezpartyjnej podleglej jakiej kolwiek władzy politycznej .. Nawet rzecznik wodociągów z Kielc czyli bohater ostatnich dni to jak się okazało działacz KOD i dziennikarz GW.
Cytuj
No właśnie osoby tak przedstawione nie powinny tego robić. Wystarczy że będzie normalny konkurs jak na stanowiska z wymaganiami co do ukończonych szkół, zajmowanych stanowisk z określeniem ile powinien zajmować dane stanowisko, osiągniecia w służbie w zakresie propozycji zmian i wizji rozwoju PSP - czyli co to tej pory zrobił kandydat w tym zakresie. Komisja konkursowa 5 osób z MSW i MF. I sprawa załatwiona. I najważniejsze - kadencyjność.  I bez żadnych turbo awansów - przykład szefa ABW - w 18 miesięcy z kaprala na pułkownika.
Masz już sporo lat życia i wymień mi jedna publiczna instytucje w której konkurs wygrywa kandydat apolityczny i bezpartyjny.... Bo konkursy są w teatrach muzeach i szpitalach też... I w wielu wielu innych firmach
Pułkownika z ABW pamiętasz a awans w MON po roku od przyjęcia z podporucznika na generała też?
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 29, 2021, 16:40:28 »
Ja chcę pracować w straży normalnej nie politycznej z turbo awansami - i nie będę tu polemizował na temat szpital i innych instytucji. Widzę, że jesteś ekspertem w każdej dziedzinie. Ja osobiście nie. Więc Tobie proponuję pisz nadal tutaj. Ja pójdę inną ciekawszą i bardziej perspektywiczną drogą. 

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.358
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 29, 2021, 16:47:56 »
Ja chcę pracować w straży normalnej nie politycznej z turbo awansami - i nie będę tu polemizował na temat szpital i innych instytucji. Widzę, że jesteś ekspertem w każdej dziedzinie. Ja osobiście nie. Więc Tobie proponuję pisz nadal tutaj. Ja pójdę inną ciekawszą i bardziej perspektywiczną drogą.
Turbo awanse są były i będą w każdej dziedzinie życia jakiej drogi byś nie obrał... Nie dałeś rady wskazać nawet jednej takiej instytucji w 40 mln. kraju  :rofl: Czyli twoja wizja straży normalnej to fantasmagorie... 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Tomala7777

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 495
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 29, 2021, 16:57:08 »
Eqinox miałeś rację.

[załącznik usunięty przez administratora]

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.358
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 29, 2021, 16:58:36 »
Eqinox miałeś rację.
Widziałem na początku tygodnia o tym spotkaniu :wacko:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline karolek998

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 236
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 29, 2021, 17:59:13 »
Ja chcę pracować w straży normalnej nie politycznej z turbo awansami - i nie będę tu polemizował na temat szpital i innych instytucji. Widzę, że jesteś ekspertem w każdej dziedzinie. Ja osobiście nie. Więc Tobie proponuję pisz nadal tutaj. Ja pójdę inną ciekawszą i bardziej perspektywiczną drogą.
Turbo awanse są były i będą w każdej dziedzinie życia jakiej drogi byś nie obrał... Nie dałeś rady wskazać nawet jednej takiej instytucji w 40 mln. kraju  :rofl: Czyli twoja wizja straży normalnej to fantasmagorie...
pożyjemy zobaczymy :)

Offline młody16

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 204
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 29, 2021, 19:54:59 »

Witam, czy coś się dzieje w tym temacie, może w końcu trzeba się przypomnieć naszej władzy bo dochodzą kolejne obowiązki a na forach tylko covid i szczepienia :gwiazdki:. Ktoś coś wie?
[/quote]
Ja bym na twoim miejscu jutro śledził strony internetowe ZZ



Eqinox, z szacunku do Ciebie bo nie raz rozmawialiśmy priv, śledziłem pierwszy raz w życiu stronę S i nic...

Online Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.358
Odp: Nowa ustawa modernizacyjna
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 29, 2021, 20:03:32 »
Eqinox, z szacunku do Ciebie bo nie raz rozmawialiśmy priv, śledziłem pierwszy raz w życiu stronę S i nic...
Lekka pomyłka z mojej strony komunikat dzisiaj  się pojawił i załączony jest przez użytkownika Tomala7777 w poście z 16:57
Dzięki za szacunek  :straz:
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.