Autor Wątek: Szczepienie na Covid19  (Przeczytany 249281 razy)

Strażak90

  • Gość
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1075 dnia: Grudzień 24, 2021, 18:18:09 »
Proponuję dopisać na ankietach, że nie wyrażam zgody z uwagi na RODO i dane wrażliwe, jeśli chcą robić coś takiego to tylko anonimowo. Skoro RODO obowiazuje ich w naszą stronę to niech to też obowiazuje w druga stronę.
Druga strona to ciekawe co z ratownikami medycznymi pracującymi i wspomagającymi ZRMy niemający szczepienia, bo jest ich dość dużo i nie mający zamiar się szczepić. Pan "minister" N. niemający jakiegokolwiek wykształcenia medycznego, powinien zastanowić się co mówi, jedynie co potrafi to manipulować statystykami i liczbami nic więcej. W ostatnim wywiadzie powiedział, że jest za zwolnieniem z pracy takich osób.... przecież nie ma kim pracować.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 24, 2021, 18:22:50 wysłana przez Strażak90 »

Offline fireman_f

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 271
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1076 dnia: Grudzień 24, 2021, 22:38:10 »
Czy u Was już też krąży "dobrowolna" ankieta o szczepieniu ?

A czy u was ta dobrowolna ankieta tez ma zostać wypisana przez każdego strażaka bez wyjątku?

Offline Krecko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1077 dnia: Grudzień 24, 2021, 22:42:33 »
U mnie w komendzie nie ma jeszcze ale skoro gdzieś juz się pojawiła to nie bez powodu. I tak jak ktoś wczesniej wspomnial powoli ale i do Nas się dobiorą

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 831
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1078 dnia: Grudzień 24, 2021, 22:44:46 »
U mnie w komendzie nie ma jeszcze ale skoro gdzieś juz się pojawiła to nie bez powodu. I tak jak ktoś wczesniej wspomnial powoli ale i do Nas się dobiorą
U policjantów też jest . Także badają grunt  :kwit:
A to jest hit  :rofl:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/szpital-twierdzi-ze-kurski-pokonal-koronawirusa-dzien-po-dodatnim-tescie/f1qmweg,79cfc278 kwarantanna ,, elity,, nie obowiązuje  :szalony:
« Ostatnia zmiana: Grudzień 25, 2021, 13:05:47 wysłana przez młody13 »

Offline peterek

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.260
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1079 dnia: Grudzień 25, 2021, 19:44:20 »
U mnie w komendzie nie ma jeszcze ale skoro gdzieś juz się pojawiła to nie bez powodu. I tak jak ktoś wczesniej wspomnial powoli ale i do Nas się dobiorą
U policjantów też jest . Także badają grunt  :kwit:
A to jest hit  :rofl:
https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/szpital-twierdzi-ze-kurski-pokonal-koronawirusa-dzien-po-dodatnim-tescie/f1qmweg,79cfc278 kwarantanna ,, elity,, nie obowiązuje  :szalony:

https://www.gov.pl/web/cskmswia/oswiadczenie
pozdrawiam

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1080 dnia: Grudzień 25, 2021, 21:08:42 »
W ankiecie jest opcja "odmawiam odpowiedzi", więc każdy zaszczepiony czy nie może to zaznaczyć.
Ja tam wolę jasną deklarację NIE ZAMIERZAM SIĘ ZASZCZEPIĆ, żeby nie musieli się domyślać co moja odmowa odpowiedzi oznacza.

Offline Fojermon998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1081 dnia: Grudzień 25, 2021, 23:30:48 »
Czy u Was już też krąży "dobrowolna" ankieta o szczepieniu ?

A czy u was ta dobrowolna ankieta tez ma zostać wypisana przez każdego strażaka bez wyjątku?

Z tego co wiem to tak.

Offline Fojermon998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1082 dnia: Grudzień 25, 2021, 23:42:07 »
W ankiecie jest opcja "odmawiam odpowiedzi", więc każdy zaszczepiony czy nie może to zaznaczyć.
Ja tam wolę jasną deklarację NIE ZAMIERZAM SIĘ ZASZCZEPIĆ, żeby nie musieli się domyślać co moja odmowa odpowiedzi oznacza.

Zgadza się, można zaznaczyć opcję "odmawiam odpowiedzi", ale czy każdy ma tak troskliwego Komendanta, który zaprosi go na rozmowę czy na pewno udzielił dobrej odpowiedzi? Chyba zmienię odpowiedź na "planuję zaszczepić się III dawką szczepionki" (jestem niezaszczepiony)  :cheer:

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1083 dnia: Grudzień 26, 2021, 10:00:06 »
A czy u was ta dobrowolna ankieta tez ma zostać wypisana przez każdego strażaka bez wyjątku?

Tak, też mają wszyscy wypełnić.  :gwiazdki:  :wall:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline wojtek111

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 127
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1084 dnia: Grudzień 26, 2021, 13:24:18 »
A czy u was ta dobrowolna ankieta tez ma zostać wypisana przez każdego strażaka bez wyjątku?

Tak, też mają wszyscy wypełnić.  :gwiazdki:  :wall:
Z poważaniem Komendanta Główny  :rofl:
Mógłby się autor tej ankiety chociaż trochę postarać  :wall:

Offline hasici99

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 519
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1085 dnia: Grudzień 26, 2021, 20:11:29 »
Ankieta to nic innego niż badanie gruntu pod kątem obowiązkowego szczepienia. Rządzący zdają sobie sprawę z faktu, że zwolnienie choćby 10% funkcjonariuszy - tym bardziej w Policji, będzie katastrofalne. Jako zaszczepiona osoba, polecam wypełnić tą ankietę zgodnie ze swoimi doświadczeniami i odczuciami. Wiem, że nigdy nie zaszczepię się 3 dawką z powodów zdrowotnych z którymi borykam się już od pół roku i nie mam pewności czy kolejne badania okresowe dopuszczą mnie do służby. O mnie nikt nie będzie myślał, gdy po 13 latach pójdę do cywila. O Was również.

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 831
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1086 dnia: Grudzień 26, 2021, 20:25:03 »
Ankieta to nic innego niż badanie gruntu pod kątem obowiązkowego szczepienia. Rządzący zdają sobie sprawę z faktu, że zwolnienie choćby 10% funkcjonariuszy - tym bardziej w Policji, będzie katastrofalne. Jako zaszczepiona osoba, polecam wypełnić tą ankietę zgodnie ze swoimi doświadczeniami i odczuciami. Wiem, że nigdy nie zaszczepię się 3 dawką z powodów zdrowotnych z którymi borykam się już od pół roku i nie mam pewności czy kolejne badania okresowe dopuszczą mnie do służby. O mnie nikt nie będzie myślał, gdy po 13 latach pójdę do cywila. O Was również.
Kolego miałeś powikłania po drugiej dawce , moja siostra po pierwszej dawce miała powikłania powiedziała że druga się nie da zaszczepić ? Czy z innej przyczyny problemy zdrowotne . Pozdrawiam .
« Ostatnia zmiana: Grudzień 26, 2021, 21:43:59 wysłana przez młody13 »

Offline maysteer

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 106
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1087 dnia: Grudzień 26, 2021, 21:40:51 »
Oczywiście że to badanie gruntu do wprowadzenia obowiązku. Tylko się zastanawiam czy otwarcie wpisywać brak woli szczepienia i jeśli wszyscy niechętni tak zrobią to będą znali skale i zdobędą czas na przygotowanie bądź opracowanie planu. Czy może lepiej odmówić udzielenia odpowiedzi i wtedy do końca nie będą znali skali i  nie przygotują się z gotowymi scenariuszami  -_-

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1088 dnia: Grudzień 26, 2021, 22:25:57 »
Zgodnie z treścią ankiety, jest dobrowolna, więc można odmówić i tyle  :cooo:

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1089 dnia: Grudzień 26, 2021, 22:29:32 »
Zgodnie z treścią ankiety, jest dobrowolna, więc można odmówić i tyle  :cooo:

Powinieneś wiedzieć jak wygląda dobrowolność w straży 😉 U nas komendant kazał wypełnił to wszystkim i o czym tu dyskutować?
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1090 dnia: Grudzień 26, 2021, 22:47:01 »
Zgodnie z treścią ankiety, jest dobrowolna, więc można odmówić i tyle  :cooo:

Powinieneś wiedzieć jak wygląda dobrowolność w straży 😉 U nas komendant kazał wypełnił to wszystkim i o czym tu dyskutować?
Wiem jak jest, beton nie do skruszenia. Mam nadzieję, że nie zabronił wam zakreślać ostatniej odpowiedzi.

Offline Fojermon998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1091 dnia: Grudzień 27, 2021, 08:30:27 »
Pewnie im nie zabronił, ale może delikatnie zasugerował, że przez tę niepoprawną odpowiedź nie będzie zgody na dorabianie tak jak u mnie  :szalony:

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 831
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1092 dnia: Grudzień 27, 2021, 08:55:29 »
Pewnie im nie zabronił, ale może delikatnie zasugerował, że przez tę niepoprawną odpowiedź nie będzie zgody na dorabianie tak jak u mnie  :szalony:
Karma mu wróci  ^_^  Szybciej niż myśli https://portal-mundurowy.pl/index.php/component/k2/item/14954-bez-lad-podatkowy-czyli-obawy-mundurowych
« Ostatnia zmiana: Grudzień 27, 2021, 08:58:41 wysłana przez młody13 »

Offline Sanchez07

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 139
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1093 dnia: Grudzień 27, 2021, 12:15:18 »
A ma ktos moze info jak to jest z tym tematem w zandarmerii.Czy to prawda ,ze w tej formacji wszyscy zaszczepieni.Takie info od kolezanki ze stolicy.

Offline Gosciu

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 257
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1094 dnia: Grudzień 27, 2021, 13:10:04 »
Pewnie im nie zabronił, ale może delikatnie zasugerował, że przez tę niepoprawną odpowiedź nie będzie zgody na dorabianie tak jak u mnie  :szalony:
Słyszałem, że pewien komendant nie dał zgody na dorabianie w ppoż i bhp. Walka z konkurencją  :fiuu:
Chciałbym zobaczyć na papierze to polecenie obowiązkowego wypełnienia tej gów$% ankiety  :rofl:





Offline Fojermon998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1095 dnia: Grudzień 27, 2021, 13:57:56 »
Zaczęło mnie męczyć takie pytanie, co związki na to? :fiuu:

Offline młody13

  • "Wolność nie jest dana raz na zawsze. Trzeba ją stale zdobywać na nowo...” Św. Jan Paweł II
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 831
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1096 dnia: Grudzień 27, 2021, 14:25:21 »
Jak są tacy pewni że nikomu nic się nie stanie to niech dadzą w razie powikłań płatne 100 proc. i odszkodowanie  :szalony: . Czemu tego nie zrobią ?

Offline simek92

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.127
  • KM PSP
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1097 dnia: Grudzień 27, 2021, 16:26:54 »
Zaczęło mnie męczyć takie pytanie, co związki na to? :fiuu:

Związki już wyraziły zdanie na temat obowiązkowych szczepień. A ta ankieta trochę kłóci się z ich opinią.

Offline dociekliwy

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1098 dnia: Grudzień 27, 2021, 16:55:35 »
To jest dobrowolna ankieta tak jest napisane w pierwszym zdaniu więc jak ktoś nie chce to niech się od.....
Nie dajcie się wkręcić w to dziadostwo jak ktoś nie chce to nie musi l i koniec kropka. Czy w tej formacji nie działa prawo nie dajcie się naciaka. to są dane medyczne i dlatego jest dobrowolna i nikt niema prawa zmusić do jej wypełnienia

Offline adivano

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 181
Odp: Szczepienie na Covid19
« Odpowiedź #1099 dnia: Grudzień 27, 2021, 16:57:25 »
Co niby związki o tym pisały?