Autor Wątek: Czy aspirany z wyższym wykształceniem może zajmować stanowisko oficerskie ????  (Przeczytany 3350 razy)

Offline dracula72

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Jestem aspirantem z wyższym wykształceniem (cywilnym). Pogodziłem sie juz z faktem, że o stopniu oficerskim mogę tylko mysleć. Mam tylko problem z pytaniem jak w temacie. Po 14 latach służby zajmuję etat w KP starszego inspektora. Wiem że w kilku komendach koledzy o podobnych kwalifikacjach zajmują stanowiska wyższe, tj. specjalisty, czy nawet kierownika sekcji? CZy jest to zgodne z przepismi, bo moja kadrowa i 01 twierdzą że NIE? Jeżeli jest inaczej to proszę o wskazówki. Z góry dzięki za pomoc. OMC oficer - dośmiertny stalowy ASPIRANT. 

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czy aspirany z wyższym wykształceniem może zajmować stanowisko oficerskie ????
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2006, 22:32:09 »
Witam!
Widze, że kolega ma chyba problemy  z czytaniem i interpretacją ustawy o PSP i rozporządzenia  KG PSP i MSWiA , przecież tam jest jasno  napisane, kto ma prawo otrzymać pierwszy stopień oficerski i zajmować stanowiska oficerskie ...................................Pozdrawiam   strażak     

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Czy aspirany z wyższym wykształceniem może zajmować stanowisko oficerskie ????
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 10, 2006, 09:59:26 »
od kiedy kierownik sekcji( w KP) jest etatem oficerskim?????
poczytajcie obaj
pozdro

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czy aspirany z wyższym wykształceniem może zajmować stanowisko oficerskie ????
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2006, 11:14:36 »
Witam !!!
Od zawsze był  i jest w KP ( podstawa prawna Dz.U.2006 nr 142 poz.1022) ^_^   

Mareks1

  • Gość
Odp: Czy aspirany z wyższym wykształceniem może zajmować stanowisko oficerskie ????
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2006, 12:21:20 »
Ale Byk-u, aspirant też mógł byc kierwonikiem.

Mareks1

  • Gość
Odp: Czy aspirany z wyższym wykształceniem może zajmować stanowisko oficerskie ????
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 10, 2006, 12:23:27 »
I jeszcze jedno, od kiedy KG może wydawac rozporzadzenia  :huh:

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Czy aspirany z wyższym wykształceniem może zajmować stanowisko oficerskie ????
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2006, 13:02:46 »
Do Mareks1
Witam  no tak z tymi rozporządzeniami masz rację, pozdrawiam
Uważam , że wszystko można pogodzić tylko trzeba chcieć     

Offline kaczkiWON

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Czy aspirany z wyższym wykształceniem może zajmować stanowisko oficerskie ?
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 13, 2006, 20:05:51 »
Do Draculi.
Mowiąc prosto i lakoniczne : spokojnie możesz zajmować stanowiska oficerskie, choć jest to zbyt duże uproszczenie. Do tego są jeszcze potrzebne wolny etat oficerski (!!), przydatność twojego wykształcenia cywilnego (?!), i dalej wyniki w służbie. Widocznie stary nie widzi Cię jako osobę na takim stanowisku.
ALe nie przejmuj się , najbliższe zmiany organizacyjne zrzucą co niektóych oficerów ze swoich aktualnych stanowisk na stanowiska aspiranckie (!!).

Offline qwerty998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Witam !!!
Od zawsze był  i jest w KP ( podstawa prawna Dz.U.2006 nr 142 poz.1022)