Autor Wątek: Problem z wzbudnikami w lampie elektra  (Przeczytany 1721 razy)

Offline bar06_12

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 45
Problem z wzbudnikami w lampie elektra
« dnia: Październik 05, 2020, 19:49:41 »
Witam,
Mamy w swojej jednostce problem ze wzbudnikami w lampie zespolonej Elektra. 3 tygodnie temu spalily nam się stare i zamówiłem nowe. Nowe zostały zamontowane i podziałaly dosłownie 4 wyjazdy na akcje. Oczywiście jest możliwość reklamacji ale nie wiem czy to jest sens, czy za chwilę znowu się nie spali. Słyszałem że są głośniki nowej generacji jednowzbudnikowe. Czy ktoś zmieniał głośniki u siebie w belce? Może ktoś podzieli się swoim doświadczeniem

Offline Radhezz

  • Audaces fortuna iuvat
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.713
  • Getting too old for this shit
Odp: Problem z wzbudnikami w lampie elektra
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 10, 2020, 18:31:02 »
Minęło co prawda parę dni, ale... Nie piszesz nic o konfiguracji z jakim modulatorem to pracuje. Do Twojej informacji to wzbudniki nie palą się "ot tak". Jesteś pewny że zamówiłeś dobry model wzbudnika? Bo WD50/50 są robione w wersjach na 8 i 12 (11) Ohm, podobnie zresztą jak niektóre modulatory. Jak zapniesz wzbudnik 8 do modulatora na 11 to masz szansę upalić jedno i drugie. Loteria które więcej (dłużej) wytrzyma.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym. Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podania przyczyny.
Oświetlenie i nagłośnienie ostrzegawcze - montaż, naprawa, modyfikacje => OGŁOSZENIE