Autor Wątek: Awanse po SGSP??  (Przeczytany 16912 razy)

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Awanse po SGSP??
« dnia: Październik 05, 2006, 11:23:20 »
Witam jestem na 4 roku sgsp studia zaoczne. Obecny stopień aspirant.Może ktoś wie co z promocją na pierwszy stopień oficerski po skonczeniu szkoly. Jak wiadomo wchodzą nowe regulaminy KM PSP i teraz to juz nie wiem czy po sgsp dostane stopien mł.kpt.?Jak to wygląda prosz o informację.Pozdrawiam.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 05, 2006, 15:35:33 »
Zacznij czytać ustawę o PSP, to nie jest trudne. :rolleyes:
Art. 53. 1. Pierwszy stopień oficerski nadaje się strażakowi, który ukończył:
  1)  Szkołę Główną Służby Pożarniczej w ramach służby kandydackiej albo
  2)  szkołę aspirantów Państwowej Straży Pożarnej lub Centralną Szkołę Państwowej Straży Pożarnej, uzyskując tytuł zawodowy technika pożarnictwa, i będąc skierowanym do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej uzyskał tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa.
Jeżeli miałeś skierowanie na SGSP, to sprawa jest jasna, zacznij się obszywać.

"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline konrad15

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 17
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 05, 2006, 16:16:59 »
awans dostaniesz  go zej z późniejszym bo jak mkie masz stanowiska oficerskiego to nie dostaniesz wyzszego stopnia.

Offline Byk

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 05, 2006, 21:31:37 »
   
Z informacji jakie psiadam wiem , że  o stopień  oficerski po SGSP ( cykl zaoczny) z wnioskiem musi  wystąpić komendant z  jednostki  w której pracujesz. Osobiście znam przypadek, że osoba po ukończeniu SGSP w systemie zocznym nie otrzymała  pierwszego stopnia oficerskiego.
Pewne jest jedno, że otrzymasz tytuł inżyniera pożarnictwa.     
 

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 06, 2006, 21:21:52 »
A jak wygląda taka sytuiacja? Mianowicie po dziennym SGSP jestem na stanowisku dowódca zastępu ( w mojej kategori stanowisko aspiranckie) i za rok zbliża sie awans. co dalej w kP obecnie po reorganizacji ma być tylko 6 stanowisk oficerskich!Oficerów pracuje 16 więc nie mam najmniejszej szansy na stołek oficerski i co będe wiecznym mł. kpt??To po co te studia dzienne i ijescze mgr zaocznie paranoja. Przy dobrych wiatrach stołek oficerski będzie wolny za jakieś 10 lat i  to nie wiem czy nie będzie kogoś kto go weźmie jako oficer nie po sgsp!!!!Co wy na to?

Offline ttomipsp

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 358
  • Cały czas do przodu!!!
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 06, 2006, 21:23:13 »
A dodając do tej sytuacji to mł. asp który przyszedł w pooprzednim roku po szkole miałiść na inż do SGSP i zrezygnował bo i tak stopnia nie otrzyma jak nie będzie miał stanowiska a dla niego to by było wolne może za 20 lat:)

Offline delete

  • A B C ...
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 323
  • Alpha against omega
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 07, 2006, 23:06:35 »
SUSKI DOSTAŁ W STYCZNIU A KRZOWSKI W LIPCU...CO TO PRZESEZKADZA...
"Jeden dobry argument więcej jest wart niż kilka lepszych"  (Tristan Bernard)

Offline geniusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 23, 2006, 19:48:06 »
Witam
Jestem studentem SGSP na kierunku bezpieczeństwo pożarowe na studiach magisterskich.
Po ukończeniu studiów inżynierskich cywilnych w SGSP nie otrzymuje się tytułu INŻYNIER POŻARNICTWA ( to jakaś plotka) a tylko taki tytuł wg ustawy uprawnia do otrzymania stopnia mł. kpt.
Po ukończeniu tych studiów otrzymałem tytuł inżyniera (bez zawodu) choć byłem na zaocznych studiach zawodowych.
W SGSP robią w konia!!!
Za późno to zrozumiałem!!!!!!!
 

Offline firemanpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 24, 2006, 18:56:04 »
Witam
Jestem studentem SGSP na kierunku bezpieczeństwo pożarowe na studiach magisterskich.
Po ukończeniu studiów inżynierskich cywilnych w SGSP nie otrzymuje się tytułu INŻYNIER POŻARNICTWA ( to jakaś plotka) a tylko taki tytuł wg ustawy uprawnia do otrzymania stopnia mł. kpt.
Po ukończeniu tych studiów otrzymałem tytuł inżyniera (bez zawodu) choć byłem na zaocznych studiach zawodowych.
W SGSP robią w konia!!!
Za późno to zrozumiałem!!!!!!!
 
Geniusz to jestes w po dobnej sytuacji jak ja. A mianowicie ukończyłem studia cywilne  w SGSP na kierunku unżynierii bezieczeństwa pożarowego i uzyskałem tytuł inżyniera w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Jestem aspirantem i ten tytuł blokuje mój awans na pierwszy stopień oficerski. Zrobili nas w konia a mianowicie obiecywali nam na początku iz uzyskamy tytuł inzyniera pożarnictwa i na drugim roku zmienili nam tytuł końcowy na własnie inżyniera w zakresie bezpieczeństwa pożarowego. Jestem zajebiście wkurzony!!! Bo naprawde było dość ciężko a i kasy poszło również dużo na czesne. SGSP robi ludzi naprawdę w konia bezprawnie zmieniająć tytuł studentom. Nie wiem co teraz robić a mój komendant mi mówi, że do awansu jest potrzebny tytuł inżyniera pożarnictwa więc jestem w kropce...Jeśli ktoś wie co robić proszę o radę..
pozdrawiam.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 24, 2006, 22:42:35 »
firemanpsp - jesteś w sytuacji, że nie ma obligu przyznania ci stopnia, lecz możesz otrzymać pierwszy stopień oficerski.
Art. 53. 2. Pierwszy stopień oficerski może być nadany strażakowi, który:
  1)  uzyskał tytuł zawodowy technika pożarnictwa w szkole Państwowej Straży Pożarnej i nie będąc skierowanym do Szkoły Głównej Służby Pożarniczej uzyskał tytuł zawodowy inżyniera pożarnictwa albo
  2)  posiada wykształcenie wyższe, a ponadto:
a)    odbył przeszkolenie zawodowe w Szkole Głównej Służby Pożarniczej lub
b)    posiada tytuł zawodowy technika pożarnictwa albo
Tak więc nie wszystko jeszcze stracone. Komendant może wystąpić z wnioskiem o przyznanie ci stopnia.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Fireman21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 25, 2006, 16:09:25 »
Jestem na drugim roku SGSP a w pracy na stanowisku dow. sekcji. Po tych zmianach na zmianie ma być jeden oficer-dowódca zmiany. Idąc do szkoły dostałem tylko zgodę, bez skierowania, czyli koszty pokrywam sam. Po ukończeniu szkoły wg tych przepisów nie dostanę stopnia. Jak bym wiedział że tak będzie to  na pewno bym  nie rozpoczął nauki.. Zaczynając szkołe nie było mowy o takich zmianach , dla mnie to jest niesprawiedliwe bo, nie zmienia się zasad gry w czasie jej trwania. Mam tylko nadzieję że jak skończę szkołę to te chore przepisy się zmienią razem z tymi mądrymi głowami w kg. Zmiany były potrzebne, ale nie da się czegoś naprawić w rok czy dwa jak były zaniedbania latami -produkując kadrę oficerską i aspirancką  w naszej firmie..
Nasuwa mi się kilka rzeczy związanych z tą reorganizacją.
1.Stopnie mł.kpt. będą dostawali tylko dzienni, bo dla absolwentów zaocznych  nie ma stanowisk , albo trzeba będzie czekać na nie latami.
2.Studia zaoczne będą tylko dla ,,dinozaurów'' pożarnictwa, ale znowu im nie będzie się chciało uczyc.
3.Dlaczego po dziennych absolwentom mają dawać  ** choć w komendach i  nie będą mieli stanowisk ,,wielce" oficerskich.
Jak jestem w błędzie to proszę mnie uświadomić. Z góry dziękuje.


Offline egon

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 25, 2006, 19:48:59 »
Zaocznie cywilną SGSP skończyłby średnio inteligentny szympans:)

Offline marszian

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 47
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 25, 2006, 21:54:27 »
Panowie jak to w koncu jest moj znajomy konczy cywilne studia na SGSP jest  cywilem po maturze i twierdzi ze po ukonczeniu szkoły konczy jakis kurs kwalifikacyjny i otrzymuje mł.kpt. i bedzie funkcjonariuszem!!  Albo jak zostanie przyjety do psp to otrzmuje stopien oficerki  automatycznie!!!

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 26, 2006, 00:44:20 »
Wszyscy po SGSP powinni otrzymywać tylko inż. poż., a stopień dopiero wraz ze stanowiskiem. Nie było by wtedy takich sytuacji, że asp. jest d-cą zmiany, podoficer d-cą sekcji, a oficer d-cą zastępu bo nie ma dla niego już stanowiska.

Przecież ta szkoła nie już w nazwie WOSP ani SOP.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline fieman1

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 76
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 26, 2006, 12:10:38 »
Po studiach dawac tylko tytuł a stopień z wysługi lat. Co wy na to
« Ostatnia zmiana: Październik 22, 2008, 11:47:33 wysłana przez fieman1 »

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 26, 2006, 14:25:17 »

Cytuj
Wszyscy po "turbojetah" powinni otrzymywać tylko tytuł naukowy

Cytuj
W/g mnie stopień naukowy i stopień służbowy i stanowisko to z urzedu powinno być.
Gwoli ścisłości, fireman1 albo jesteś totalnie niedouczony - i tu uważam, że Twoja dalsza edukacja jest niezbędna, ale od podstwawówki, lub lubisz siać zamęt i demagogię?! Rzucasz jakies hasła licząc na łatwy poklask, ale jesli sie cos pisze, należałoby najpierw sprawdzić czy nie piszesz bzdur, a tym samym nie obrażasz inteligencji innych absolwentów SGSP, kórzy mogą się za Ciebie wstydzić!! Mieszasz rózne pojęcia, stopień naukowy (np. doktor), tytuł naukowy (profesor) oraz tytuł zawodowy (licencjat, inzynier). radzę troche się zastanowić zanim napiszesz koelejną bzdurę?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 26, 2006, 14:55:07 »
Najdalej idąca propozycja > zliwidować stopnie służbowe i przejść na stopnie funkcyjne. Szkoła daje przygotowanie do zajmowania stanowiska/pełnienia funkcji i koniec. Nie mamy dyskusji kto ma otrzymywać jaki stopień. Z danym przygotowaniem zawodowym możesz być np. komendantem powiatowym, ale załapałeś sie tylko na d-cę zmiany i oznaczenie tej funkcji nosiśz na mudurze i za to bierzesz kasę. Czy nie byłoby to proste i uczciwe.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline mireks

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 26, 2006, 15:03:01 »
Popieram Piotra w 100%. Nie jesteśmy wojskiem, mimo że jesteśmy w podziale bojowym. Zbędne są pagony, defilady, nominacje generalskie! Nie byłoby problemów, że przełożony ma niższy stopień niż podwładny. Jaki byłby spokój:)
Pozdrawiam wszystkich
Nie pytaj, co rząd może zrobić dla Ciebie. Zapytaj, czy mógłby tego nie robić.

Offline geniusz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 26, 2006, 16:45:01 »
Najgorsze (bo wcale to nie jest śmieszne) jest to,że pierwsze dwa roczniki studiów zaocznych otrzymały po ZSZcie zawód inżynier pożarnictwa, późniejsze roczniki już nie> A niby prawo nie działa wstecz. (Obiecali zawód inż. pożarnictwa a zawodu nie ma!!!!!) Bo jeśli ktoś nie wie w wykazie zawodów regulowanych w POlsce nie ma takiego czegoś jak inżynier bezpieczeństwa pożarowego.

Offline DEX

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 492
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 29, 2006, 00:21:26 »
W/g mnie stopień naukowy i stopień służbowy i stanowisko to z urzedu powinno być.

Całe szczęście, że minęły czasy 3 x TAK bo gdyby stanowisko było z urzędu to faktycznie chroń nas Panie. Może tak najpierw trochę rozumu, rozsądku, doświadczenia (czasami i wiedzy), skromności, obycia i ogłady, a dopiero później szlify i władza.
W pewnych kwestiach zgadza się z tobą, ale są i takie, w których mam odmienne zdanie.

Offline firemanpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 30, 2006, 12:05:40 »
Najgorsze (bo wcale to nie jest śmieszne) jest to,że pierwsze dwa roczniki studiów zaocznych otrzymały po ZSZcie zawód inżynier pożarnictwa, późniejsze roczniki już nie> A niby prawo nie działa wstecz. (Obiecali zawód inż. pożarnictwa a zawodu nie ma!!!!!) Bo jeśli ktoś nie wie w wykazie zawodów regulowanych w POlsce nie ma takiego czegoś jak inżynier bezpieczeństwa pożarowego.

Geniusz popieram cie całkowicie bo jestes w takiej sytuacji jak ja więc nie mozemy sie poddawac i musimy walczyc o swoje. Pozdrawiam wysłałem ci maila sprawdz..

Offline michal69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 30, 2006, 13:44:39 »
Panowie w takiej jak wy sytuacji jest dużo osób, więc napisałem e-maila do Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej. Czekam na odpowiedź może coś się wyjaśni.

Offline firemanpsp

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 35
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 31, 2006, 22:04:38 »
Panowie w takiej jak wy sytuacji jest dużo osób, więc napisałem e-maila do Biuro Uznawalności Wykształcenia i Wymiany Międzynarodowej. Czekam na odpowiedź może coś się wyjaśni.
michał69 czekam na jakies wiadomości od Ciebie jęsli bedziesz cos wiedział napisz na forum.
Pozdraiwm

Offline michal69

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 01, 2006, 15:07:52 »
Witam właśnie dostałem odpowiedź że nie zajmują się  tym i sugerują zwrócić się w tej sprawie do resortu nadzorującego uczelnię, czyli Ministerstwa Spraw Wewnętrznych.

Offline qwerty998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 38
Odp: Awanse po SGSP??
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 28, 2006, 15:38:46 »
Jest to całkiem możliwe że po ukończeniu SGSP nie dostanie sie mł.kpt. tak teraz wszystko się pozmieniało że strach pomysleć co się będzie działo za rok.