Autor Wątek: UNITARKA- noch ein mal:)  (Przeczytany 20988 razy)

Offline napalony

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 201
  • "Bogu na chwałę, ludziom na pożytek"
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #50 dnia: Lipiec 30, 2007, 21:42:01 »
A ja postanowilem zabrac glos :)

Uwazam ze w kazdym poscie jest troche racji.
Sposob odbierania wojska przez cywilow jest rozny.
Nie mozna tez powiedziec ze ja znam kogos kto byl i wiem jak jest.
Najpierw trzeba to przezyc zeby naprawde poczuc i wiedziec jak jest.
To wsyztsko zalezy od tego do jakiej jednostki sie dostaniesz.
W jednej mozesz non stop jechac na szmacie, a w drugiej pic wodke na kompanii, ale za to w trzeciej dostaniesz tak w dupe ze poczujesc co to prawdziwe wojsko  :wacko: hehe

Moj przyjaciel byl w jednostce gdzie byly wszystkie wyrzej wymienione punkty.

Uwazam ze wojsko przed szkola pozarnciza to dobry pomysl, ale nie ma na to czasu.
Jest ciezka rywalizacja o miejsca w szkolach psp, zreszta wszyscy o tym wiemy.
I kazdy woli poswiecic rok na dobre przygotowanie sie niz na wojsko co jest zrozumiale.

essi - czy uwazasz ze gorsze jest spanie pod namiotami we wrzesniu na unitarce niz czolganie sie w sniegu po poligonie w zimie ?
Zapytaj kogos kto byl wojsku i przezyl to. Ile osob pozniej ma odmrozenia...
Nie porownuj unitarki szkolenej do unitarki w wojsku bo to duza roznica.
Moze kiedys bedziesz mial  okazje przezyc i porownac.

Wy sie tak nie zniechecajcie do wojska, bo w momencie gdy nie dostaneicie sie do szkoly aspirantow to co wtedy ?
Najkrotsza droga bedzie pojscie do wojska aby mozna bylo dostac sie do psp z ulicy. Jesli komus na tym bardzo zalezy a wierze ze sa tacy ludzie.  :mellow:
Bedziecie sie meczyli na jakis 5 letnich studiach aby otrzymac rezerwe.

Podsumowujac jesli masz trafic do byle jakiej jednostki to lepiej nie isc :D

I jak zgadzacie sie z moim zdaniem ???

Pozdrawiam.
"A jeśli taka wola twa
Bym życie dał w ofierze.
Ty bliskich mych w opiece miej
 o to Cię proszę szczerze."



Offline szampan

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 479
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #51 dnia: Lipiec 30, 2007, 22:01:54 »
napalony podsumował to wszystko i ma wiele racji.....wy wszyscy narzekacie tak na tą unitarke w SA ale jednak proponowałbym iśc do wojska na te 9 bezproduktywnych miesiecy jak to ktos nazwał....i gwarantuje ze po 2 miesiacach wojska taką unitarke jak jest w SA przeszlibyscie z palcem w nosie i na lekkim wysiłku....ja miałem okazje byc w wojsku i dzieki temu zawdzieczam ze dostałem sie do PSP z ulicy....a jesli w woju nie siądzie ci psycha to juz wszedzie sobie poradzisz....mowicie o jakis alarmach w nocy przeliczeniach ze spaliscie tylko 2 godziny:) i jak wam ciezko.......jak byscie całą noc stali przy łóżku " dziadka " z miotłą na warcie i szli spać o 5.15  15 minut przed pobudką a tego by jeszcze duzo wymieniac  to docenilibyscie to co macie a nie narzekali.....

strażak79

  • Gość
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #52 dnia: Lipiec 31, 2007, 07:46:41 »
Panowie armia jeszcze nikomu nie zaszkodziła.
Piszecie że to strata czasu bo jeździ się często do domu i ma się za dużo wolnego czasu.
Więc czy to nie są idealne warunki aby przygotować się do SA lub SGSP.
Punkty za odbytą służbę wojskową, doświadczene, możliwość przygotowania kondycyjnego oraz czas na naukę.
Wszystko zależy od tego jak będziecie chcieli przeżyc te 9 m-cy.

Offline youngfireman

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #53 dnia: Lipiec 31, 2007, 15:42:28 »
kazdy ma swoje zdananie na temat armi i sluzby w niej. osobicie nie bylem w woju i nie uwazam, ze z tego powdu cos stracilem lub nie nauczylem sie szacunku do ludzi lub przelozonych bo takie rzeczy wynosi sie z domu i tego jak czlowiek zostal wychowany. wojsko moze najwyzej byc etapem w zyciu i nie jest obowiazkowe przed pojsciem do SAPSP lub CSPSP wiec nie wiem o co jest dyskusja?? a co do unitarki w Krakowie to trwa ona 9 tygodni w tym 6-7 w Koscielcu, a pozniej na szkole. a dokladny rozklad dnia podadza Wam juz na miejscu oprocz tych rzeczy, ktore wymienione sa na liscie przyslanej ze szkoly nie warto brac ze soba nie wiadomo czego bo i tak sie nei przyda, ale plastry, mala latarka i troche kasy przyda sie czasami bedzie jakas mozliwosc na zakupy. pozdro i jakos to bedzie jeszcze nikomu nie zaszkodzila unitarka :)

Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #54 dnia: Lipiec 31, 2007, 16:02:24 »
napalony-nie wiem czy byles na unitarce w szkole ale moglbym Ci wiele opowiadac np. starzy zaprawe prowadzili nie po to zeby Cie rozruszac tylko po to zeby Cie zameczyc ze nie wspomne o rozgrzewkach przed kazdymi cwiczeniami a kadra to wszystko miala oczywiscie gdzies i dopoki nie zemdlales to mogli robic z Toba co im sie podoba ze nie wspomne o nocnych wizytach i sciezce zdrowia itp. Tak sie sklada ze mialem okazje sprobowac czolgania zima w SA jak i w liecum ktore konczylem a bylo to liceum o profilu wojskowym wiec zajecia byly w jednostce. Moja wypowiedz oparlem na rozmowach z ludzmi ktorzy w byli w sluzbie zasadniczej a potem dostali sie do szkoly i naprawde twierdzili ze w szkole jest gorzej.Poza tym poprostu nie chcialo mi sie wiezryc w to co mowil mi kuzyn i kumpel o wojsku ze taki light ale wiele osob to potwierdza Wszystko zalezy od tego kto jest komendantem obozu w szkole a w wojsku do jakiej jednostki trafisz bo z tego co kumpel mowil to teraz nie moga za bardzo nawet mlodym sruby przykrecic bo odrazu do psychologa ida a dowodca kompanii wystraszony i dba jak o wlasne dzieci.Nie jestem jakims przeciwnikiem wojska bo gdybym sie nie dostal do sa to pewnie poszedlbym do wojska bo mnie to interesowalo.Zreszta wszystko da sie przezyc tylko trzeba byc odpowiednio nastawionym.POZDRO

Offline nowy88

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 121
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #55 dnia: Lipiec 31, 2007, 16:41:44 »
W końcu unitarka jest po to, żeby sprawdzić, czy ktoś się nadaje czy nie. Jeśli odpadnie to wojsko i tak go będzie czekać (albo chociażby szkolenie w czasie studiów). Jeżeli jest tak, jak opisuje essi, to rzeczywiście "zamęczanie" musi nieźle dawać po kościach. Poza tym jest to dobry sposób na spokój w nocy, bo nikt nie ma siły żeby się przewrócić z boku na bok a co dopiero szukać innych atrakcji. Ale znowu z drugiej strony dla jednego będzie ciężko fizycznie, innemu psycha zacznie siadać.. po prostu trzeba samemu to przeżyć i wtedy wyrobić sobie zdanie na ten temat.
Podsumowując, wszystko jest dla ludzi.

Offline essi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #56 dnia: Sierpień 01, 2007, 14:41:54 »
Skoro na 95 osob unitarke przeszlo 91 to naprawde jest to do przezycia tylko trzeba miec odpowiednie nastawienie...a potem sa wspomnienia na cale zycie;)

Offline bbarney

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 64
  • Od września SA PSP Poznań :D
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #57 dnia: Sierpień 01, 2007, 18:01:27 »
Będzie kupa śmiechu i na pewno zmęczenie ale jak to już przetrwamy to będziemy się śmiać z tego wszystkiego. Dzwoniłem dzisiaj do szkoły żeby się dowiedzieć kiedy mamy się stawić w szkole, jutro mają ustalić czy to będzie 2 czy 3 września. Dowiedziałem się też że cały okres unitarny będziemy w szkole a nie tak jak czytałem że 6 tyg. poligon i 2 szkoła. Mówię o Poznaniu nie wiem jak w innych szkołach.

Offline kudlaty21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 82
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #58 dnia: Listopad 01, 2007, 23:09:16 »
.
« Ostatnia zmiana: Listopad 10, 2007, 12:41:59 wysłana przez kudlaty21 »
Żeby inni mogli przeżyc

Offline Feuerwehr

  • miłość, która jest gotowa nawet oddać życie, nie zginie....
  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 250
  • .Ty mi o panie siłę daj, bym życie ludzkie ocalił.
    • http://www.sapsp.pl
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #59 dnia: Listopad 02, 2007, 09:01:16 »
to się rozpisałeś faktycznie: było MEGA, a co określa to Twoje MEGA..????, ;jeśli już zaczynasz taki wątek to napisz coś konkretnego...
"Odwaga może doprowadzić do śmierci, jednak ona jest obowiązkowa"

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #60 dnia: Listopad 02, 2007, 17:38:33 »
Z tego co czytam to wnoskuje ze ta unitarka to tylko zabawa i sprawdzenie psychiki kadetow ten kto byl w wojsku to wydaje mi sie ze na unitarce to by chyba zasypila z nudow a po pisie unitarki w SAPSP poznan moglbym powiedziec ze to jest jak wojsko a wiec light ^_^ i tylko sama frajda sam bo chyba malo kto dostaje sie do SAPSP po wojsku . JA bylme w woju co prawda 6 tyg ale to chyba byly moje the best wakacji w zyciu i na unitarce tez by bylo super.Wiadomo raz jest lepiej raz gorzej ale wspomnienia beda napewno pozytywne i na cale zycie

Tak wiec : Co cie nie zabije to cie wzmocni"     -_-

zeyb0r

  • Gość
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #61 dnia: Listopad 06, 2007, 21:52:19 »
Bunkowski z kudłatym moze cos więcej napiszecie o unitarce, którą domyślam sie, że przeszliście?? Myślę, że nie tylko ja TU jestem tego ciekaw :rolleyes: pozdrawiam

Offline Piotr PSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #62 dnia: Listopad 26, 2007, 18:35:16 »
Unitarka i lata szkoły to piękne czasy. Im więcej dostaniesz w d..ę tym wiecej się nauczysz.
Miło wspomina się po latach.
a i jeszcze jedno...
jak zacznie sie podobać pani Jola z kuchni to wtedy jest zle

Offline yaskoow

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 300
  • NARAZIE OSP OBY JAK NAJSZYBCIEJ PSP
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #63 dnia: Listopad 26, 2007, 20:26:43 »
jak zacznie sie podobać pani Jola z kuchni to wtedy jest zle

To wtedy oznacza ze potrzebna jest przepustka...... ^_^

Offline bubuVolley

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 08, 2010, 01:06:39 »
Odswiezam temat , poniewaz nurtuje mnie jedno.W liscie w ktorym dostajemy jest napisane zeby zabrac oryginal swiadectwa ukonczenia szkoly.Jezeli jestem studentem i biore dziekanke zeby sie ksztalcic w SA to szkola nie wyda mi oryginalu swiadectwa.Co zrobic z tym problemem????POMOCY!:)

Offline Majk

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 145
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 08, 2010, 02:19:12 »
Odswiezam temat , poniewaz nurtuje mnie jedno.W liscie w ktorym dostajemy jest napisane zeby zabrac oryginal swiadectwa ukonczenia szkoly.Jezeli jestem studentem i biore dziekanke zeby sie ksztalcic w SA to szkola nie wyda mi oryginalu swiadectwa.Co zrobic z tym problemem????POMOCY!:)
Tu chyba chodzi o świadectwo ze szkoły średniej bo jej ukończenie jest wymogiem dostania się da SA.

Offline bubuVolley

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 08, 2010, 08:15:04 »
Tak, ale to swiadectwo rowniez posiada moja uczelnia i nie moze mi go udostepnic:/.Ja moge miec tylko ksero potwierdzone podpisem przez Pania dyrektor i podbitą pieczęcią szkoły.

Offline metode

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 66
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 08, 2010, 12:18:30 »
Tak, ale to swiadectwo rowniez posiada moja uczelnia i nie moze mi go udostepnic:/.Ja moge miec tylko ksero potwierdzone podpisem przez Pania dyrektor i podbitą pieczęcią szkoły.
Odswiezam temat , poniewaz nurtuje mnie jedno.W liscie w ktorym dostajemy jest napisane zeby zabrac oryginal swiadectwa ukonczenia szkoly.Jezeli jestem studentem i biore dziekanke zeby sie ksztalcic w SA to szkola nie wyda mi oryginalu swiadectwa.Co zrobic z tym problemem????POMOCY!:)

Nic wam kopia z pieczątką dziekana bądź kogoś innego nie da. Należy wyjąć z akt oryginał świadectwa iść do najbliższej kancelarii notarialnej i tam dokonać odpisu notarialnego. Koszt niewielki i ten, że opis złożyć z podaniem do szkoły. Ja tak zrobiłem rok temu.

Offline bugol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 75
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #68 dnia: Luty 08, 2010, 16:13:59 »
A do SGSP też wymagany jest oryginał świadectwa ?
Hasiči, Vatrogasci, Bombero, Pompier

Offline Grzesiu

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 202
    • OSP Wolica
Odp: UNITARKA- noch ein mal:)
« Odpowiedź #69 dnia: Luty 08, 2010, 16:30:14 »