Autor Wątek: Bitwa o wozy  (Przeczytany 33284 razy)

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #100 dnia: Wrzesień 29, 2023, 19:46:45 »
Odsyłam do ostatniego akapitu mojego wywodu
W skrócie: Dlaczego OSP?

P. S. Dziwi mnie brak informacji na forum w tym temacie. Tylko ja widzę, że jest coś nie tak?
Si vis pacem, para bellum

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #101 dnia: Wrzesień 29, 2023, 20:01:55 »
Odsyłam do ostatniego akapitu mojego wywodu
W skrócie: Dlaczego OSP?

P. S. Dziwi mnie brak informacji na forum w tym temacie. Tylko ja widzę, że jest coś nie tak?
Moze bo udział w akcji jest dobrowolny dlatego nikomu to nie przeszkadza...
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #102 dnia: Wrzesień 29, 2023, 20:38:11 »
Odsyłam do ostatniego akapitu mojego wywodu
W skrócie: Dlaczego OSP?

P. S. Dziwi mnie brak informacji na forum w tym temacie. Tylko ja widzę, że jest coś nie tak?

Bo niema co komentować wystarczy poczytać wpisy pod postami na FB PSP . Chyba odgrzewany kotlet nie wypalił,  każdy po frekwencji z poprzednich wyborów wie kto wygra w danym powiecie i niema co się spinać - pieniążki wiadomo dla której Gminy więc kolejne pudło naszego 01 KG :) w ostatnim czasie.  Do samochodu dorzucił remont remizy za 1 mln i tyle, na pewno OSP będzie go kochać za to :)
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #103 dnia: Wrzesień 29, 2023, 20:45:11 »
Może dobrym pomysłem jest aby zrobić też bitwę o wozy dla gmin gdzie będzie najwyższy wzrost frekwencji.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #104 dnia: Wrzesień 30, 2023, 03:35:42 »
Ok. Zakładamy, że macie rację.
Dlaczego do jasnej cholery Kamiński nie mógł do Pawlaka zadzwonić i powiedzieć: " Słuchaj Waldek, robimy taką akcję, weź tam na stronach internetowych związku umieść informację o niej. Plakaty Wam damy".
To powinna być sprawa pomiędzy MSWiA, a ZOSP RP.
Dlaczego że strażaków PSP znowu robi się chłopców na posyłki. Ja na prawdę wolę zrobić coś pożytecznego w tym czasie, zamiast jeździć z plakatami, czy też ślęczeć przed komputerem, żeby to ma stronie internetowej umieścić.
I poraz kolejny góra nie liczy się z kosztami związanymi z paliwem.
Mnie to wkurza, bo z moich podatków idą na to pieniądze.
Si vis pacem, para bellum

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #105 dnia: Wrzesień 30, 2023, 08:51:01 »
Jakby podzielić to na wszystkie gminy łącznie z miastami w całej Polsce to byłoby ok 120 tyś na każdą Gminę. Zestaw pralniczy kosztuje ok 60 tyś. Moglibyśmy np zapewnić miejsce w każdej gminie do profesjonalnego prania ubrań specjalnych...

Offline NurasPSP

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 12
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #106 dnia: Wrzesień 30, 2023, 10:04:15 »
Gdyby za pieniądze pakowane w TVP, gdyby za pieniądze ładowane w kościół. Szkoda Twojego czasu na takie rozmyślania.

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #107 dnia: Wrzesień 30, 2023, 10:05:23 »
Jakby podzielić to na wszystkie gminy łącznie z miastami w całej Polsce to byłoby ok 120 tyś na każdą Gminę. Zestaw pralniczy kosztuje ok 60 tyś. Moglibyśmy np zapewnić miejsce w każdej gminie do profesjonalnego prania ubrań specjalnych...

Właśnie,  problem że tym razem zabrakło pomysłu i potencjału.  Pan Komendant nie odrobił niestety lekcji z marketingu szeptanego. Zresztą tendencja schyłkowa jest widoczna już od jakiegoś czasu. Przekazywanie starych promes i wozów, jakieś sztuczne akademie, powrót do grzania się na tle sportu, a butny i nie merytoryczny Q&A  jakby to tylko potwierdza.  Tym razem nie udało się zachwycić, serduszka i prosty podwórkowy język już nie działa i nie widać zachwytu. Diagnoza jest dość smutna straż bez straży nie zadziała.
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #108 dnia: Wrzesień 30, 2023, 10:38:34 »
Jakby podzielić to na wszystkie gminy łącznie z miastami w całej Polsce to byłoby ok 120 tyś na każdą Gminę. Zestaw pralniczy kosztuje ok 60 tyś. Moglibyśmy np zapewnić miejsce w każdej gminie do profesjonalnego prania ubrań specjalnych...
Na siłę chcesz uszczęśliwiać gminy  :rofl: Remont to tak rozległe pojęcie a dodatkowo ten milion można podzielić na kilka jednostek i kupić pralnice i jeszcze 10 innych fajnych rzeczy zrobić  :straz:
Właśnie,  problem że tym razem zabrakło pomysłu i potencjału.  Pan Komendant nie odrobił niestety lekcji z marketingu szeptanego. Zresztą tendencja schyłkowa jest widoczna już od jakiegoś czasu. Przekazywanie starych promes i wozów, jakieś sztuczne akademie, powrót do grzania się na tle sportu, a butny i nie merytoryczny Q&A  jakby to tylko potwierdza.  Tym razem nie udało się zachwycić, serduszka i prosty podwórkowy język już nie działa i nie widać zachwytu. Diagnoza jest dość smutna straż bez straży nie zadziała.

Potęcjału? 300 mln ze strzała to problem, chciałbym mieć w zyciu tylko takie problemy. 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #109 dnia: Wrzesień 30, 2023, 15:20:50 »
Jakby podzielić to na wszystkie gminy łącznie z miastami w całej Polsce to byłoby ok 120 tyś na każdą Gminę. Zestaw pralniczy kosztuje ok 60 tyś. Moglibyśmy np zapewnić miejsce w każdej gminie do profesjonalnego prania ubrań specjalnych...
Na siłę chcesz uszczęśliwiać gminy  :rofl: Remont to tak rozległe pojęcie a dodatkowo ten milion można podzielić na kilka jednostek i kupić pralnice i jeszcze 10 innych fajnych rzeczy zrobić  :straz:
Właśnie,  problem że tym razem zabrakło pomysłu i potencjału.  Pan Komendant nie odrobił niestety lekcji z marketingu szeptanego. Zresztą tendencja schyłkowa jest widoczna już od jakiegoś czasu. Przekazywanie starych promes i wozów, jakieś sztuczne akademie, powrót do grzania się na tle sportu, a butny i nie merytoryczny Q&A  jakby to tylko potwierdza.  Tym razem nie udało się zachwycić, serduszka i prosty podwórkowy język już nie działa i nie widać zachwytu. Diagnoza jest dość smutna straż bez straży nie zadziała.

Potęcjału? 300 mln ze strzała to problem, chciałbym mieć w zyciu tylko takie problemy.

Podałem tylko przykład jak można by było lepiej spożytkować te pieniądze  niż  wybierać tylko gminy do 20 tyś,a co ? Inne gorsze ?

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #110 dnia: Wrzesień 30, 2023, 15:41:29 »
Gminy pow. 20 tyś to z zasady te dysponujące najwyższymi budżetami więc raczej nie gorsze tylko bogatsze.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #111 dnia: Wrzesień 30, 2023, 22:20:46 »
A są osp ,czy nie ?.znam kilka osp z miast powiatowych  gdzie jakoś nie.mają większego budżetu niż gminy okoliczne . Kolejny bezsensowny program dla kupienia głosów i wcale nie poprawy sytuacji jednostek..dostaną nieliczne ,które będą miały szczęście,a pomoc Państwa i dotacje dla jednostek nie powinny funkcjonować na podstawie szczęścia i przypadku. Poza tym dlaczego nie dokładali do aut jak brakowało po 100-200 tyś?
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 30, 2023, 22:35:05 wysłana przez Juzniestazysta »

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #112 dnia: Październik 01, 2023, 10:13:18 »

Potęcjału? 300 mln ze strzała to problem, chciałbym mieć w zyciu tylko takie problemy.


Raczej miałem na myśli potencjał intelektualny :)  Z drugiej strony widać kto głosy ma przynosi i jest ważny :) 300 mln dla OSP a w PSP bieda i na nadgodziny brakuje :)
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #113 dnia: Październik 01, 2023, 12:19:49 »
Na nadgodziny kasa przyszła
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #114 dnia: Październik 01, 2023, 17:54:12 »
Eqinox, ja naprawdę nie rozumiem Twojego podejścia do poczynań obecnej władzy.
Strażacy ochotnicy z około 400 gmin na terenie kraju zostaje wyłączonych z możliwości brania udziału w programie szumnie nazywanym "profrekwencyjnym" a Ty piszesz że to dlatego że większe gminy są bogatsze?
Zlituj się. Dla PiS to po prostu "strażacki gorszy sort"
Nie wiem w jakiej miejscowości mieszkasz ale w mieście nie da się korzystać z PROW, KRUSU, PPW, ARMIR i innych więc tam trudniej zdobyć środki na funkcjonowanie.
"Bitwa o remizy" powinna być dla wszystkich gmin ale PiS w większych miejscowościach jest słaby więc wyższa frekwencja mogła by ich jeszcze bardziej osłabić.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #115 dnia: Październik 01, 2023, 20:05:38 »
Eqinox, ja naprawdę nie rozumiem Twojego podejścia do poczynań obecnej władzy.
Strażacy ochotnicy z około 400 gmin na terenie kraju zostaje wyłączonych z możliwości brania udziału w programie szumnie nazywanym "profrekwencyjnym" a Ty piszesz że to dlatego że większe gminy są bogatsze?
Zlituj się. Dla PiS to po prostu "strażacki gorszy sort"
Nie wiem w jakiej miejscowości mieszkasz ale w mieście nie da się korzystać z PROW, KRUSU, PPW, ARMIR i innych więc tam trudniej zdobyć środki na funkcjonowanie.
"Bitwa o remizy" powinna być dla wszystkich gmin ale PiS w większych miejscowościach jest słaby więc wyższa frekwencja mogła by ich jeszcze bardziej osłabić.
No to może krótka charakterystyka tego gdzie mieszkam ci pomoże : mieszkam w dawnym mieście wojewódzkim. Jako ciekawostka największa gmina w moim powiecie ma większy budżet niż 5 najmniejszych razem może i 6 by się zmieściła  :wacko: No i mój powiat jest na podium pod względem najbiedniejszych w Polsce więc mi proszę nie mów, że ktoś kogoś oszukuje! 
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline MIKO

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 4.300
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #116 dnia: Październik 01, 2023, 20:53:52 »
No to jak tak dyskutujecie co ile kosztuje :)  To ja może mieszkam w dużej gminie która poza OSP utrzymuje w całości JRG a KM nie chce za siebie płacić.
Czyli dajemy lokal, wszystkie media, remonty, nawet wywóz śmieci idzie na konto OSP.  Jak gmina zwraca się do KM o pokrywanie swoich kosztów funkcjonowania bo gmina niema w zdaniach utrzymywania PSP to Komendant szantażuje Burmistrza ze zlikwiduje JRG i tak na krzywy ryj już 10 lat :)  Ciekawe na ile JRG Komendant dostaje kasę :) i gdzie ta kasa trafia :) I też bitwa na remizy nie jest dla nas :) Dodam że przez 10 lat dostaliśmy raz 10 k na remont z KSRG i się jeszcze podzieliliśmy z JRG by odnowili swoją część :)

Offline Juzniestazysta

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 119
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #117 dnia: Październik 01, 2023, 20:58:05 »
Za to jako druhowie będziemy mogli prezentować nowe legitymacje.  Kolejna kasa wyrzucona na kogoś widzimisię.

Offline oliwier

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.349
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #118 dnia: Październik 01, 2023, 21:24:08 »
Czyli to nie program mający zwiększyć frekwencję tylko znów kupowanie głosów w tych obszarach gdzie PiS rozdawnictwem nabija sobie słupki poparcia.
Gdyby ten projekt był dostępny dla wszystkich sam bym te plakaty rozwieszał a tak kolejny niewypał pokazujący hipokryzję polityków.
Natomiast nie mogę zgodzić się z osobami, które krytykują zaangażowanie KG w propagowanie tego projektu. Skoro Minister wydał takie polecenie Komendantowi Głównemu, to ma być wykonane czy to się komuś podoba czy nie. Każdy ma swojego szefa.
PRAWDZIWY STRAŻAK NIE UŻYWA APARATU.
PRAWDZIWY STRAŻAK PO AKCJI IDZIE SIĘ WYRZYGAĆ :)

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #119 dnia: Październik 01, 2023, 21:51:45 »
Czyli to nie program mający zwiększyć frekwencję tylko znów kupowanie głosów w tych obszarach gdzie PiS rozdawnictwem nabija sobie słupki poparcia.
Wyciągnąłeś te wnioski skąd? Bo od ostatniej twojej wypowiedzi nie widzę nic co by na taką interpretację rzeczywistości pozwoliło no ale jako, że lubię dyskutować to odpowiedz proszę. 
No to jak tak dyskutujecie co ile kosztuje :)  To ja może mieszkam w dużej gminie która poza OSP utrzymuje w całości JRG a KM nie chce za siebie płacić.
Czyli dajemy lokal, wszystkie media, remonty, nawet wywóz śmieci idzie na konto OSP.  Jak gmina zwraca się do KM o pokrywanie swoich kosztów funkcjonowania bo gmina niema w zdaniach utrzymywania PSP to Komendant szantażuje Burmistrza ze zlikwiduje JRG i tak na krzywy ryj już 10 lat :)  Ciekawe na ile JRG Komendant dostaje kasę :) i gdzie ta kasa trafia :) I też bitwa na remizy nie jest dla nas :) Dodam że przez 10 lat dostaliśmy raz 10 k na remont z KSRG i się jeszcze podzieliliśmy z JRG by odnowili swoją część :)
Zdajesz sobie sprawę, że likwidacja JRG w obecnych czasach jeszcze w takim miejscu to wizerunkowa bomba atomowa!
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline in_flames

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 344
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #120 dnia: Październik 02, 2023, 07:21:17 »
Obiecany zakup ponad 600 pojazdów dla OSP, wręczanie promes też nie jest kupowaniem głosów. Trzeba mieć niezłe klapki na oczach, żeby tego nie widzieć. To co się dzieje teraz z dożynkami, festynami które są niepolitycznymi imprezami, na których "prezentujemy" swoje sprzęty (jak black hawki) i na które dziwnym trafem zaproszeni są tylko posłowie/kandydaci tylko jednej słusznej partii. Zatwierdzanie list gości na imprezach organizowanych przez KP/KM, żeby przypadkiem jakiś niewłaściwy poseł się nie przypałętał. Tak wiem to się nie dzieje... wymyśliłem sobie.

Offline Mroovka

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 902
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #121 dnia: Październik 02, 2023, 17:58:59 »
Dokładnie tak. To się nie dzieje, a lista zaproszonych gości wcale nie musi trafić do KW celem jej zatwierdzenia.  :rofl:
Ciekawe, co zrobią komendanci jak ktoś powie posłowi opozycji, że jest przekazanie pojazdu, czy też nadanie sztandaru w miejscu publicznym i ten tam przyjdzie niezaproszony, tak jak mieszkańcy miejscowości.
Wyobrażam sobie tę panikę, jak skieruje kroki do mównicy, żeby przemówić - choćby miały to być gratulacje.
Si vis pacem, para bellum

Offline Feuerwehrmann

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 671
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #122 dnia: Październik 02, 2023, 21:44:43 »
Ciekawe, co zrobią komendanci jak ktoś powie posłowi opozycji, że jest przekazanie pojazdu, czy też nadanie sztandaru w miejscu publicznym i ten tam przyjdzie niezaproszony, tak jak mieszkańcy miejscowości.

A ucieknie, żeby tylko nie dać sobie z nim zrobić zdjęcia  :rofl:

Mamy, niestety, niemały udział w tej tępej, pisowskiej propagandzie.   :milcz:
Zmienność decyzji świadczy o ciągłości procesu dowodzenia.

Offline Eqinox

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 8.363
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #123 dnia: Październik 03, 2023, 17:20:36 »
Obiecany zakup ponad 600 pojazdów dla OSP, wręczanie promes też nie jest kupowaniem głosów. Trzeba mieć niezłe klapki na oczach, żeby tego nie widzieć. To co się dzieje teraz z dożynkami, festynami które są niepolitycznymi imprezami, na których "prezentujemy" swoje sprzęty (jak black hawki) i na które dziwnym trafem zaproszeni są tylko posłowie/kandydaci tylko jednej słusznej partii. Zatwierdzanie list gości na imprezach organizowanych przez KP/KM, żeby przypadkiem jakiś niewłaściwy poseł się nie przypałętał. Tak wiem to się nie dzieje... wymyśliłem sobie.
Pytanie jak kto widzi straż teraz i kiedyś... Ty widzisz 600 samochodów i pewnie jakieś 3000 aut przez 8 lat do OSP jak kiełbasę wyborczą a ja widzę to tak, że dostałem gdzieś około 2014 r polecenie wytypowania jednostek OSP do stworzenia plutonu  WOO i najmłodsze auto w OSP w KSRG zostało wytypowane i było z 1997 reszta była starsza wiec ja widzę ogromny progres a wcześniej biedę i brak szacunku dla ochotników.
Nie ma zadań niemożliwych do wykonania dla kogoś, kto nie musi tych zadań wykonywać.

Offline Bambaryło

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Bitwa o wozy
« Odpowiedź #124 dnia: Październik 03, 2023, 18:16:36 »
Ale to z kieszeni Komendanta Głównego i Posłów czy naszych podatków ?  Pomijam że poza wybitnie zasłużonymi minimum w połowie z środków lokalnych. 
Nie musisz mnie obrażać wystarczy że mnie zacytujesz