Publiczne > Dowolne tematy

Ogrzewanie: alternatywa do kotła na paliwo stałe

<< < (3/3)

młody13:

--- Cytat: madmax29 w Kwiecień 30, 2024, 21:54:01 ---@młody13
--- Cytuj ---Gdzie ta oszczędnośc ? Jak trzeba było zakupić pompę i foto ? Chyba że za darmo rozdają?
--- Koniec cytatu ---
Gdzie w moim poście napisałem coś o fotowoltaice? To dane  za ile zużyłem prądu w tym okresie (w dodatku całkowite zużycie dla domu, a nie tylko dla pompy), a argument że pompę trzeba było kupić, jest debilny, bo nawet smieciucha kupujesz, a nie dostajesz w promocji z browarami. Niedawno mojej mamie hydraulik wycenił peletowca z modernizacją kotłowni na 30 tyś. czyli niewiele mniej niż ja zapłaciłem za pompę.

--- Koniec cytatu ---
Jak ktoś lubi przepłacać to może takimi kwotami szastać .  Pozdrawiam 🙂

Basior7776:
Do modernizacji ogrzewania trzeba podejść kompleksowo. Wszystko rozbija się o współczynniki strat energii na produkcji ciepła i na przesyle w instalacji. Co z tego że będziemy mieli najlepszą pompę ciepła o sprawności sezonowej 300% jak instalacja ogrzewania będzie stara i jej sprawność będzie wynosić 50 albo nawet mniej %.
Przydałoby się więcej informacji na temat budynku w którym miałaby być zainstalowana pompa ciepła.

Masny:
A ja od siebie polecam kontakt z firmą: https://klimat-tech.pl/ Mają duże doświadczenie w montażu pomp ciepła oraz powinni dbrać odpowiednie urządzenie do potrzeb ;)

Basior7776:
Można też przejść powoli na ogrzewanie klimatyzacją(czyli pompami ciepła) poszczególnych pomieszczeń. Pompa typu powietrze/powietrze, dobra wydajność i pomijamy dzięki temu instalacje wodną CO. Nadal trzeba się nie wkopać i nie kupić pomp które mają słabą wydajność.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej