Autor Wątek: Problem z połączeniem szybkozłączy  (Przeczytany 3720 razy)

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Problem z połączeniem szybkozłączy
« dnia: Wrzesień 26, 2006, 17:33:19 »
Cześć
Czy mieliście kiedyś problem z połączeniem szybkozłączy w zestawie hydraulicznym, np. połączyliście jednego węża, a drugiego już sie nie dało ?
Czy firmy holmatro i lukas wypuściły na rynek odciążniki do węży wysokociśnieniowych tak jak firma weber-hydraulik?
Jak myślicie, czy zablokowanie szybkozłączy spowodowane może być tylko przez wzrost temperatury otoczenia (1st. Celcjusza = 9bar)?

Prosze o informacje na ten temat, z góry dziękuje.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Problem z połączeniem szybkozłączy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2006, 21:31:23 »
może jakaś wada fabryczna! Nawet jak temp. rośnie a narzędzia są w stanie spoczynku to nie ma w nich ciśnienia i powinno być wszystko ok. Jeżeli dobrze mi się zdaje to zakres pracy narzędzi hydraulicznych jest od -200C do +600C

Offline paczmen

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 98
    • OSP Lutomiersk
Odp: Problem z połączeniem szybkozłączy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 30, 2006, 18:27:15 »
Od pieci lat pracuje z Lukasem. Jak do tej pory jedyny problem z polaczeniem wezy byl wtedy gdy na zlacza dostal sie piasek, ale innych problemow nigdy nie bylo.

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: Problem z połączeniem szybkozłączy
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2006, 22:18:45 »
w razie wypadku gdy jakims cudem jest cisnienei i nie mozna zlaczyc szybkozlaczek wystarczy otworzyc zawor w narzedziu, u nas zawsze pomaga..

Offline pucek9

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 186
Odp: Problem z połączeniem szybkozłączy
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 03, 2006, 02:16:04 »
Cisnienie moze pozostac w narzedziu gdy np. podczas pracy odłaczymy narzędzie (wtedy moze dojsc tez do wycieku oleju) badz gdy wylaczymy urzadzenie a pompa bedzie w pozycji praca => w calym ukladzie pozostaje cisnienie i polaczenie szybkozloczek jest praktycznie niemozliwe. Holmatro dla urzadzeń starego typu posiada "zbijaki" do rozwiazywania tego problemu, poproscie o nie serwisanta w czasie najblizszego serwisu. Natomiast dla nowych urzadzeń z technologią Core nie ma tego typu urządzeń ponieważ szybkozłączki są tak zaprojektowane, że działają pod ciśnieniem co producent przewiduje w normalnym użytkowaniu, Core jest rewelacyjny, pracowałem na nim po prostu cudo. Szkoda tylko, że za takie cudo należy tak słono płacić:(

Offline fubu

  • strażak
  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 208
Odp: Problem z połączeniem szybkozłączy
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 03, 2006, 17:33:26 »
Serdeczne dzięki za wypowiedzi, a nie wiecie, czy lukas też ma takie zbijaki?

Offline prezesbogdan

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 159
Odp: Problem z połączeniem szybkozłączy
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 04, 2006, 09:14:07 »
fubu.
Tak jak pisał poprzednik taka sytuacja może się zdażyć podczas uruchamiania pompy i otwarcia zawoty przy niepodłączonych wężach . W takim przypadku najprościej jest poluzować nakrętkę szybkozłącza. Wypłynie kropelka oleju i jest po kłopocie. sprawdzałem.

Offline pszczoła

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 70
Odp: Problem z połączeniem szybkozłączy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 03, 2006, 11:10:42 »
Ja pracuję na Holmatro ale nigdy nie miałem takiego problemu. Zawsze przed odpaleniem pompy należy ustawić rozdzielacz na położenie 0 i nie powinno być kłopotów. Zdarzało się nieraz przy akcji przepinanie narzędzi ale jeżeli w złącze nie dostał się piasek złączki muszą się podpiąć, może się zdarzyć jedynie mały wyciek oleju (kilka kropel) ale to wszystko.