Autor Wątek: auta w KSRG  (Przeczytany 4116 razy)

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
auta w KSRG
« dnia: Wrzesień 26, 2006, 13:25:20 »
A jak wygląda sprawa rejestracji samochodów w KSRG. Czy do KSRG wchodzą wszystkie samochody jednostki czy tylko jedno auto ??

Mam sprzeczne info na ten temat:
jedni twierdzą że w KSRG jest jednostka która do systemu rejestruje jeden samochód

a inni że wszystkie samochody z jednostki są rejestrowane w KSRG chyba że jest to GLM

Doradzcie

Offline noris69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
    • http://www.ospstaniszcze.republika.pl/
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 26, 2006, 18:26:26 »
Moja jednostka została przyjęta do KSRG z jednym samochodem. Po upływie 5 lat od włączenia do systemu otrzymalismy drugi samochód i bez żadnych formalności otrzymalismy na niego numery operacyjne przewidziane dla jednostek KSRG. Jednostka zmieniła tylko kategorię z S1 na S2.

Offline huncio

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 293
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2006, 19:10:52 »
bodajze w 1998 roku ( nie jestem pewien) zminilo sie rozporzadzenie MSWiAws. wlaczania jednostek do KSRG, wczesniejsza wersja dopuszczala wlaczanie jednostek z jednym samochodem. Obecnie musza to byc conajmniej 2 SREDNIE lub wieksze samochgody. Przez  jakis czas jedneotce kupowano np. trabanta, ktory mial sluzyc jako SLOp co sprawialo, ze jednostka byla kat. S2. - teraz tak sie nie da.

Rozporzadzenie dopuszcza wlaczenie jednostki z jednym samochodem jezeli wymga to zapewnienie bezpoeczenstwa ( wynikac ma z planu zabezpieczenia powiatu) jednak rzadko to sie stosuje.

Jezeli jednostka spelnia wymogi -( Komendant Powiatowy/Miejski to weryfikuje) zostaje podpisane porozumienie.  W POROZUMIENIU OKRESLA SIE JAKI SPRZET I JAKIE SAMOCHODY, SIłY, śRODKI WLACZONE SA DO KSRG.

Podsumowujac mozliwe jest ze w danej jednostce jeden samochod jest w KSRG a drugi nie, Rzadko tak jest raczej nie ma miejsca ale sa takie przypadki.
Powinno sie co jakis czas aneksowac porozumienia i aktualizowac ilosc sprzetu.

Offline falcon

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2006, 20:10:22 »
u nas właśnie dotychczas była coca i GLM i z tego co wiem tylko coca była wpisana do KSRG
teraz nastąpiła zmiana taboru na GCBA + GBA + SLRT i jedni twierdzą że tak jak dotychczas mieliśmy w KSRG tylko cocę tak teraz wybieramy też jedno duże auto z beczką,
mi natomiast się wydaję, że do porozumienia o KSRG piszemy aneks,  że Star zostaje zastąpiony innym GBA i dodatkowo wzmocniony GCBA i SLRT . . .

co sądzicie ?

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2006, 21:27:06 »
W mojej jednostce która jest w KSRG jest jeden samochód GBAM 2,8/16+8. Tak samo jest z drugą jednostką w gminie.

A jak wygląda sprawa rejestracji samochodów w KSRG. Czy do KSRG wchodzą wszystkie samochody jednostki czy tylko jedno auto ??

Do KSRG wchodzą wszystkie samochody jednostki.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 26, 2006, 21:39:44 »
Nie będę się spierał, ale znam jednostki z których w KSRG jest tylko część samochodów. Samochód w KSRG inaczej oznaczony od samochodu nie właczonego do KSRG. Tak więc wydaje mi się że rację ma huncio a nie miggru.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline bulson

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 171
  • OSP i PSP
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 26, 2006, 21:39:57 »
Jak moja jednostka byłą włączana do KSRG mieliśmy 2 samochody GBA i GLM i dostaliśmy się. A jednostka startująca równo z nami nie dostała bo miała tylko GBA. Było rok 1999.

Offline Antonio998

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 283
  • By inni mogli żyć.
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 26, 2006, 22:10:17 »
U nas w jednostce są dwa samochody zarejestrowane w KSRG z tym, że jeden jest wyłączony z działań ponieważ zabrakło nam pieniędzy na przegląd, podstawowe remonty i paliwo.
"Ten jest większy między ludźmi kto umie służyć i kto poświęca siebie dla dobra innych"

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 27, 2006, 07:43:22 »
Pytałem jakiś czas temu o to w naszej KP PSP. Dowiedziałem się, że obecnie nie ma już zasady wybierania któregoś z samochodów do KSRG. Teraz jeżeli jednostka jest włączona do systemu to z całym taborem samochodowym. Też kiedyś mielismy 2 samochody, w tym jeden był włączony do KSRG. Teraz są w systemie obydwa samochody automatycznie.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2006, 15:40:55 »
Właśnie tak. Przecież bez sensu jest aby jednoska będąca w KSRG i mająca więcej samochodów nie mogła mieć wszystkich włączonych do systemu, przecież jak by zaistniał potrzeba to i tak by wzieli samochód np. SLRt zamiast średniego który jest włączony do systemu.

Offline noris69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
    • http://www.ospstaniszcze.republika.pl/
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 08, 2006, 14:15:07 »
Moja jednostka jak już pisałem została włączona w 1997r do KSRG z jadnym samochodem - kategoria S-1. W 2004 roku otrzymaliśmy drugi samochód GLM na którego otrzymałem numery operacyjne przewidziane dla samochodów KSRG. Problem zaczął się w tym roku jak rozliczałem pieniądze z KSRG okazało się że niemogę nic kupić za pieniądze z dotacji na wyposażenie GLM ze względu na to że z chwilą włączenie do KSRG jednostka  nie posiadała tego samochodu. Tak tłumaczył mi to oficer z KP PSP u którego rozliczałem dotację. Moim zdaniem to jakaś bzdura ponieważ z moich ustaleń wynika że do KSRG włączana jest dana OSP a nie jej samochody. Poszczególne samochody z jednostek KSRG mogą być włączane do WBO. Ponadto w wszystkich dokumentach w KW PSP widniejemy jako jednostka KSRG S2. Proszę o pomoc jak dojść do prawdy w tym zakresie. Pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 08, 2006, 14:45:31 »
Noris69 - idź ze sprawą do komendanta powiatowego, może on będzie myślący normalnie. Niestety i tacy oficerowie się zdarzają. :huh:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 08, 2006, 17:42:25 »
Coś mi nie pasuje. Kupujesz sprzęt za kase z KSRG to chyba nie określasz na jakim samochodzie będzie się znajdował. Spis taki dopiero się sporządza jak się odbywa kontrola gotowości bojowej lub na prośbe KP PSP. Zawsze można powiedzieć jak taki oficer się znajdzie że sprżet kupowany był np. na samochód który jest w KSRG, a że z powodu braku miejsca znajduje się na tym drugim.

Beznadziejne to argumentowanie tego opicera z KP PSP.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 08, 2006, 21:57:37 »
Dla mnie też Twoje argumenty Noris 69 wydają się przynajmniej dziwne. Ja kupuje sprzęt na jednostkę, która jest włączona do KSRG by podnieść jej mobilność a nie na samochód.
Wydaje mi się, że panowie, którzy Cię rozliczają mają złą wiedze. Powiedz im może żeby zrobili rozpoznanie w sąsiednich powiatach  a nawet województwach.

Offline noris69

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
    • http://www.ospstaniszcze.republika.pl/
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 09, 2006, 11:24:38 »
Rozliczając pieniądze z KSRG musiałem do sprawozdania dołączyć kserokopie faktur na których na odwrocie musiałem dopisać:
Przykład:
1.Drabinę strażacką zakupiono ze środków przyznanych z KSRG
2.Drabina z przeznaczeniem na doposażenie samochodu STAR  nr operacyjne
3.Wpisano do książki mienia OSP str 2 poz 8

Podpisy
Prezesa OSP        Pracownika UMiG odpowiedzialnego za ochronę ppoż


Wyjątek stanowiło wyposażenie osobiste strażaka gdzie w opisie faktury nie wpisywałem zdania z pkt 2.

Jak wpisałem że sprzęt został przeznaczony na doposażenie jednostki OSP to faktury mi zwrócili do poprawy.


 

Offline Krzyś Mila

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 558
  • By zawsze wracać z tarczą i z dumą nosić mundur...
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 11, 2006, 14:30:30 »
Witam

Wracając do tematu.
U mnie w powiecie, by podpisać umowę na włączenie do KSRG tzeba było mięć co najmniej dwa samochody, zgodnie z rozporządzeniem.
To jednostka jest w KSRG, a nie auto, choć fakt jest taki, że tylko po jednym aucie z każdej OSP włączonej do KSGR jest uwzględnionych w siłach KSRG.
Tylko z powyższego wynika, że nie wiadomo jak należy traktować pozostałe auta, bo przecież to nie auta są w KSRG a OSP. I znowu jest problem interpretacyjny (np. post norisa69 i zupełnie niezrozumiałe stanowisko PSP)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2006, 21:38:41 wysłana przez Krzyś Mila »

Offline OSP Jano

  • Strażak Ratownik
  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 15, 2006, 21:13:29 »
psp ma lepsze samochody od osp ale słyszałem że osp też mają mieć nowe samochody!!

Offline dzwon53

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 81
Odp: auta w KSRG
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 15, 2006, 23:10:39 »
dh.ospjano. PSP muszą mieć nowe samochody ,lepsze ale mają też stare graty . Jednostki Osp mają tak samo nowe samochody w zaleznosci jak gmine stac czy miasta gdzie nie ma psp to juz nie te czasy ze osp otrzymywala samochody z psp i ktore były na 1 wyjezdzie oczywiscie zajechane ale dla osp to bylo  cos nowego w moim powiecie i gminie jest jednak duzo samochodów nowych lub sprowadzanych z  uni a i sprzet tez osp ma juz teraz dobry itd. pozdrawiam