Autor Wątek: Pompy do wody SANMIT 112 HT z silnikiem Hondy  (Przeczytany 2494 razy)

Offline florol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Pompy do wody SANMIT 112 HT z silnikiem Hondy
« dnia: Wrzesień 25, 2006, 16:11:26 »
Pojawiła się na rynku szwedzka pompa SANMIT 112 HT ( waży 30 kg ), która może służyć do wypompowywania wody z piwnic, uzupełnienia wody w samochodzie oraz umożliwia podanie dwóch skutecznych prądów gaśniczych (dwie linie tłoczne z wężami 52 mm), o łącznej wydajności 400 l/min przy ciśnieniu 4 bar.



Więcej na
http://www.supron1.com.pl/main2.php?action=show&path=220&pid=396

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 02, 2007, 22:00:54 wysłana przez florol »

Offline Gacek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Pompy do wody SANMIT 112 HT z silnikiem Hondy
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 25, 2006, 19:01:16 »
Ojej.Tyle kasy, 6tys nadodatek netto! Myslę, ze mozn kupić o wiele wiele tańsze o podobnych parametrach tutajpłacisz za marke a HONDA ma dość drogie pompy, lepiej poszukać alternatywy -_- wejdz na ta strone napewno znajdziesz jakis odpowiednik http://www.systemplus.sklep.pl/index.php?cPath=40
pozdro.

Offline florol

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 20
Odp: Pompy do wody SANMIT 112 HT z silnikiem Hondy
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 26, 2006, 16:12:02 »
Wskazanie na pompy o podobnych parametrach jak SANMIT 112 HT w sklepie SYSTEM PLUS jest nieprawdziwą informacją.Motopompy KAMA/KIPOR nie są w stanie podać jednocześnie dwóch prądów gaśniczych. Na stronie internetowej przy parametrach pomp KAMA/KIPOR brak jest charakterystyk pomp.
Brak umieszczania charakterystyk pomp jest najczęściej celowym działaniem powodującym, że osoby mniej oriętujące się w temacie niewłaściwie i błędnie interpretują parametry pomp.

SANMIT 112 HT jest obecnie jedyną pompą na rynku polskim podającą jednoczesnie dwa prądy gaśnicze, która uzupełnia ofertę pomp z silnikiem: Hondy, KIPOR, Briggs & Stratton itp.

Stawiam beczkę piwa dla piszącego bzdury - nick "Gacek" , jęzeli odowodni , że jakakolwiek wskazana pompa KAMA/KIPOR posiada podobne parametry od SANMIT 112 HT.
Piszeszący Pan(i) - nick "Gacek" zapomniał, że dyskusje strażaków powinny pomagać innym OSP przy wyborze sprzętu, a nie celowo wprowadzać fałszywe informacje.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Pompy do wody SANMIT 112 HT z silnikiem Hondy
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 26, 2006, 21:26:55 »
Dyskusje strażaków, czy darmowa reklama firmy? :wacko: :wacko: :wacko:
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2006, 09:05:33 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Gacek

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Pompy do wody SANMIT 112 HT z silnikiem Hondy
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 26, 2006, 23:52:53 »
Prezepraszam zle przeczytałem,ale postaram sie znalezc jakas alternatywe SANMIT 112 HT z checia bym sie piwa napił, ale dzis słuzba :)

Jesli chodzi o reklame firmy systemplus, wcale jej nie reklamuje  :wacko:

Offline Sylwek

  • Global Moderator
  • *
  • Wiadomości: 2.394
Odp: Pompy do wody SANMIT 112 HT z silnikiem Hondy
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2006, 10:33:49 »
Dyskusje strażaków, czy darmowa reklama firmy? :wacko: :wacko: :wacko:

Hmm przyznaję że też mam czasem mieszane uczucia - z 7 postów florola większość odnosi się do informacji o sprzęcie jednego ze sklepów ze sprzętem pożarniczym.
Z drugiej strony rozmawiamy właśnie w dziale Sprzęt gdzie dobrze by było, gdyby oprócz użytkowników mogli się tu także zaprezentować producenci i sprzedawcy sprzętu. Warto chyba mieć na bieżąco informację o nowinkach. Ja bym tu chętnie rozmawiał z firmami i uważam że byłoby bardzo dobrze, gdyby producenci zaglądali do dyskusji np. na temat ubrań czy samochodów.

Podsumowując uważam że wypowiedzi producentów w dziale sprzęt są pożyteczne (oczywiście bez przesadnej reklamy i z możliwością dyskusji i wymiany opinii z użytkownikami) dlatego warto by ten i podobne wątki istniały.
Jeśli się ze mną nie zgadzacie to dajcie znać na PW albo podyskutujmy w dziale Technicznym i ewentualnie możemy kasować takie wątki.

Sylwek

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Pompy do wody SANMIT 112 HT z silnikiem Hondy
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2006, 13:35:42 »
Wydaje mi się, że w dziale sprzęt przydatne byłyby informacje od producentów (dystrybutorów) lub handlowców. Ważne jednak, aby było to robione w sposób jawny > wiadomo od kogo informacja, a nie "podszywanie" się pod "zwykłego użytkownika". Takie postępowanie - moim zdaniem - zakrawa na oszustwo. Moja wcześniejsza uwaga dotyczyła oczywiście florola, a nie Gacka.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 27, 2006, 13:37:55 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Zofic

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Pompy do wody SANMIT 112 HT z silnikiem Hondy
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 13, 2007, 22:55:49 »
Zamierzamy kupić taką motopompę.
Interesuje mnie czy przy opisanych parametrach  mogę również uzyskać dwa prądy piany.......
Jeżeli tak to jaki sprzęt musimy dokupić (rodzaj zasysaczy i prądwnic pianowych)