Autor Wątek: Zmiany w systemie emerytalnym MSW  (Przeczytany 5984 razy)

Offline Jotes

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 15
Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« dnia: Wrzesień 21, 2006, 20:09:01 »
Serdecznie witam wszystkich "zawodowców". Co sądzicie o zmianach w systemie emerytalnym MSW? Czy będą niekorzystne dla strażaków z dwudziestokilkoletnim stażem służby? Mam bowiem poważny dylemat - odchodzić na emeryturę po 25 latach, czy pracować do 30-stki? Podobno w Policji wszyscy starsi "wymiatają" na emeryturę. Co o tym myślicie? Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Pozdrawiam wszystkich.

                                                                Jotes


Offline Alf

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 59
Odp: Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 22, 2006, 09:14:34 »
Trudno powiedzieć co naprawdę dzieje się w sejmie ale wiadomo, że od dłuższego czasu odchodzi "dłubanie" przy emeryturach mundurowych. Trzeba w każdym razie zachować czujność i śledzić zmiany ustaw pragmatycznych służb mundurowych bo zmiany w ustawie emerytalnej można wprowadzić wraz ze zmianami którejkolwiek z nich. Tak ,że trzeba być czujnym jak owsik.....

Offline brygadzista998

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 22, 2006, 09:30:26 »
witam
Z ta czujnoscia roznie bywa, moze zz beda bardziej sledzily propozycje zmian i uaktualnia swoja strone www.

Offline zenfir

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 22, 2006, 18:15:13 »
zz to drugie gowno po kg

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2006, 22:04:18 »
Brawo zenfir, a którym gównem w kolejce ty jesteś?
Z tego co wiem, zmiany mają uderzyć w styranych życiem, schorowanych funkcjonariuszy, którzy kryminalistę widzieli tylko w filmach kryminalnych, a kapuchę biorą za trzech krawężników i którzy na emeryturkę czekają będąc na rocznym zwolnieniu lekarskim. Przełożyć to można na nasz strażacki ogródek.
Pozdro.

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 27, 2006, 14:14:09 »
A co masz kolego do tych  jak piszesz styranych  sam mam taki dylemat  bo lekarz mnie nie dopuścił  i co wedle ciebie mam iść na trawkę.
Pozdrawiam Cięń em.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 27, 2006, 16:52:22 »
To zależy gdzie się styrałeś.
Dziwnym zbiegiem okoliczności w poliklinice grzeją ławy w poczekalniach wysokiej klasy funkcjonariusze służb, którzy bandyty czy pożaru nie widzieli. Dziaje się tak dlatego, że prosty policjant/strażak nawet nie wie jak można zakombinować.
Niepotrzebnie się unosisz, bo pisałem o machanizmach, a nie personalnie. Z tego co pisywałeś domyślam się, że zdrówka nie straciłeś za biurkiem

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 27, 2006, 23:59:31 »
25 lat... o rany ja bym sie nie zastanawiał . moja rada daj sobie spokój z tym naszym zasciankiem , jak przeliczycz to okarze sie że pracujesz juz za free no chyba ,ze chcesz doczekac jubileuszu, ale czy warto nerwy tracić . nie zgodze sie z samgo jesli chodzi o wiedze policjantów. oni dobrze wiedzą kiedy odchodzić- 23rok słuzby w porywach do 24 i finito, az ich sie roi w poliklinice, to oni nas oswiecają jesli chodzi o przepisy i procenty ,,emerytalne,, jak bym miał o 3 lata wiecej dawno juz bym uszczesliwił rodzinę swoja osoba i w domu siedział... bez patrzenia na ten ,,badziew,, co sie wyprawia teraz...

Offline Cień

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 652
Odp: Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 28, 2006, 11:50:33 »
To zależy gdzie się styrałeś.
Dziwnym zbiegiem okoliczności w poliklinice grzeją ławy w poczekalniach wysokiej klasy funkcjonariusze służb, którzy bandyty czy pożaru nie widzieli. Dziaje się tak dlatego, że prosty policjant/strażak nawet nie wie jak można zakombinować.
Niepotrzebnie się unosisz, bo pisałem o machanizmach, a nie personalnie. Z tego co pisywałeś domyślam się, że zdrówka nie straciłeś za biurkiem
Dokładnie . Lecz ja jak i wielu których znam i miałem zaszczyt z nimi służyć odeszli ze względu na stan zdrowia  a w poliklinice się nie cackają tym bardziej z podziałowcami  lekkie coś nie tak i po robocie , w cywilu mógł byś funkcjonować   na podziale nie. Wielkie szczęście że mam  wymagane lata bo inaczej było by po herbacie.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 28, 2006, 11:54:53 wysłana przez Cień »
Pozdrawiam Cięń em.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 28, 2006, 21:50:50 »
Tak jak piszesz.
Zaczynają się schody, bo 40 - latkowie robią EKG wysiłkowe - to obnaża cała prawdę o stanie zdrowia strażaków. Możliwe, ze wkrótce trzydziestoparolatek będzie najstarszym na zmianie.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 01, 2006, 17:45:53 »
Czy komuś obiło się o uszy, iż od stycznia odprawa emerytalna ma wynosic 3 miesięczne uposażenie, a emerytura ma być naliczana z ostatnich 12 miesięcy??
W szczególności kieruję to pytanie do kolegów/koleżanek z okolic Krakowa :)

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 18, 2006, 11:34:37 »
Narazie mówi się o zmianach dotyczących funkcjonariuszy zamieszanych w przestępctwa.O innych nie słyszałem,ale z waszego krakania może ktoś skorzytać i zgłosić pomysł np. odprawy 3 m-czne.

Mareks1

  • Gość
Odp: Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 18, 2006, 14:15:34 »
Cul2. Z twich informacji wynika, że jesteś tak wspaniałym fachowcewm-strażakiem z p.b. Służysz tylko dla "idei", to co się martwisz źa liczone będzie z 3 czy 12 miesiecy czy 10 lat. Bądź obiektywny - zmiany z PSK i d-cami JRG i komenda to jedna całość. Tylko taki cały organizm może właściwie funkcjonować.
Może nie tutaj, ale jak jestem przy "głosie" to napiszę. Problem z nadgodzinami i stanami na słuzbie skończy sie jak będzie utworzona 4 (czwarta) zmiana- czyli zatrudnienie dodatkowych kilka tysięcy ludzi (około 5000) .
Pozdrawiam

Mareks1

  • Gość
Odp: Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 18, 2006, 14:20:12 »
Uzupełnienie. Oczywiście Cul2 podałeś odprawę - idąc tą droga - to nie będzie dla straźaka z powołaniem  problemu, że odprawa będzie z 1 miesiąca lub jej nie będzie wcale. Oczywiście jest to retoryczne i cyniczne co napisałem.Ponieważ nie lubię mądrali.
Pozdrawiam.

Offline J23

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 20, 2006, 21:18:56 »
 :mellow:Panowie nic nie wiadomo to wszystko wisi zobaczymy trzeba być czujnym a  ustawa zawsze wuchodzi z wyprzedzenim nie inaczej

Offline strazakSam

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 256
Odp: Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 22, 2006, 10:46:00 »
:) co prawda temat jeszcze mnie nie dotyczy ale chciałbym zauważyć że nie należy obserwować jak będzie się zmieniała kwestia emerytalna tylko kiedy ona nastąpi bo to że nas rąbną  bardzo mocno po kieszeni jest więcej niż pewne i naprawdę nie ma co się łudzić że będzie inaczej. Już od dawna w różnych artukułach prasowych przewija się że za wszelką cenę będą chcieli zniechęcić ludzi do odchodzenia na wczesniejszą emeryturę czyli maksymalnie ograniczą nam kasę. Napewno po wyborach dowiemy się więcej i napewno nie będą to dobre wiadomosci. Pozdrawiam.

Offline cul2

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 584
Odp: Zmiany w systemie emerytalnym MSW
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 25, 2006, 20:14:12 »
Witam
Mareks1 o co ci chodzi i napisz w którym poście tak sie wymądrzałem, bo nie pamiętam.
Na forum jestem już 2 lata i moje poglądy mogły się zmienić.Na pewno wiesz dobrze kto nie zmienia swoich decyzji i poglądów.
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Październik 25, 2006, 20:16:22 wysłana przez cul2 »