Autor Wątek: PYTANIE: Ile dostaje "na renkę" młody oficer, warto iść do SGSP??  (Przeczytany 2510 razy)

Offline gnr

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 1
Wie ktos moze ile dostaje, "na renkę" młody oficer po Szkole Głównej Służby Pożarniczej??? No i powiedzcie mi czy wrto tam iść, czy jest bardzo ciężko, itp, bo wacham sie pomiędzy tym a polibudą.


z góry dzięki
pozdrawiam

Offline dat

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 111
    • http://www.protest.strazak.com
Odp: PYTANIE: Ile dostaje "na renkę" młody oficer, warto iść do SGSP??
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 21, 2006, 00:55:04 »
mhm "na renkę" to nie wiem :) a "na rękę" to zdecydowanie zależy od stanowiska od jakiego zaczyna swoją strażacką służbę :) Twoje "wachanie" przekonało mnie jednak :) by polecić Ci Politechnikę nie wahaj się - być moze tam nikt nie bedzie wymagal tego by znac zasady ortografii a od oficera PSP na pewno należy tego jednak wymagać  :)

PS
nieco zjadliwy jestem bo wkurzaja mnie takie orty :) ale bez urazy mam nadzieję
Zagłosuj w sondażu na temat zmian naszej ustawy emerytalnej w cywilnym serwisie:  www.nasz-parlament.pl/sondaz?id=1

dat | NIE ZMIENIA SIĘ ZASAD W TRAKCIE GRY !! | www.protest.strazak.com

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: PYTANIE: Ile dostaje "na renkę" młody oficer, warto iść do SGSP??
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 21, 2006, 01:34:50 »
Młody oficer po SGSP dostaje mniej niz stary oficer po tej samej szkole. ;)

Cytuj
No i powiedzcie mi czy warto tam iść, czy jest bardzo ciężko,
Pewnie warto, a ciężko to powinno być skoro to szkoła oficerska.... W końcu to dość poważny korpus dowódczy.


Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: PYTANIE: Ile dostaje "na renkę" młody oficer, warto iść do SGSP??
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 21, 2006, 09:53:32 »
Absolwent SGSP na początek nie dostanie więcej niż 7 grupę + dodatki za stopień i służbowy, wysługa lat.Nie są to kokosy.Pracując na podziale z biegiem lat  możesz max. wskoczyć na 10 grupę .W chwili obecnej niema co liczyć na pracę w biurze - powód prosty -reorganizacja , chyba że masz chody i jakiś emeryt odejdzie i zwolni się miejsce, to możesz liczyć  na pracę w administracji.
Swojemu synowi odradziłem SGSP, jak się okazało dobrze zrobiłem bo po ukończeniu politechniki zarabia o wiele więcej niż ja! Niewiem jak gdzie indziej, ale w mojej okolicy ,absolwenci po studiach technicznych- złaszcza po politechnice ,są poszukiwani , młodych brakuje z prostego względu wyjechali na zachód , dla tego ci co zostali są w cenie.
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Lewaph

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: PYTANIE: Ile dostaje "na renkę" młody oficer, warto iść do SGSP??
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 22, 2006, 14:45:40 »
Aktualnie wg Rozporządzenia MSWiA w sprawie stanowisk służbowych w jednostkach organizacyjnych PSP (Dz.U. Nr 142 poz. 1022 z 2006 r.) jest tylko jedno stanowisko oficerskie które może zająć oficer po szkole (tzn. bez stażu służby) tj. starszy specjalista ratownik. Pozostałe dostępne stanowiska to stanowiska aspiranckie i podoficerskie. Na temat aktualnego uposażenia można poczytać w rozporządzeniu MSWIA z dnia 8 września 2006 r. w sprawie uposażenia strażaków Państwowej Straży Pożarnej (Dz.U. Nr 167 poz. 1189 z 2006 r.)

Offline mario

  • LORD OF THE RINGS
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.123
  • FIRE WALK WITH ME
    • najlepsza strona strażacka
Odp: PYTANIE: Ile dostaje "na renkę" młody oficer, warto iść do SGSP??
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 22, 2006, 18:28:08 »
DAT, co do "orłów", 6 lat temu miałem w swoim życiu zawodowym przełożonego (Naczelnika Wydziału) w stopniu st.kpt. który "Jurek" pisał przez "Ó"!!!!!.
P.S. Jest teraz komendantem powiatowym.