Autor Wątek: Krzowski -co to za człowiek?  (Przeczytany 26039 razy)

Offline yoko

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #50 dnia: Listopad 06, 2006, 11:49:41 »
Jestem z małopolskiego, więc miałem okazję poznać a nawet zameldować się u Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP bryg. mgr. inż. Krzowskiego. Obserwując go wielokrotnie, miałem wrażenie jest to człowiek dobry, ale  nerwowy (np. wierzgał nogami pod stołem konferencyjnym) i bardzo jednostronny - wszystko co związek robił to było dobre, a pozostałe co najwyżej średnie. W KW PSP Kraków, wszyscy byli bardzo zdziwieni wyborem na prawdę bardzo.

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: KRZOWSKI CO TO ZA CZŁOWIEK???
« Odpowiedź #51 dnia: Listopad 11, 2006, 21:20:33 »
Cytuj
Obserwując go wielokrotnie, miałem wrażenie jest to człowiek dobry, ale  nerwowy (np. wierzgał nogami pod stołem konferencyjnym) i bardzo jednostronny - wszystko co związek robił to było dobre, a pozostałe co najwyżej średnie.
Wierzganie pod stołem konferencyjnym ??? - oj to musi być oznaka nerwicy...
Ale może pan Yoko z KW w Krakowie więcej napisze o jednostronności komendanta , czego dotyczyła...?
Cytuj
W KW PSP Kraków, wszyscy byli bardzo zdziwieni wyborem na prawdę bardzo.
A w mojej komendzie jakoś nie było zdziwienia jak KW za rządów SLD został pan S.D i chyba nie muszę tłumaczyć dlaczego.....

Offline fireJack

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #52 dnia: Listopad 29, 2006, 13:13:54 »
"Komendant Główny nie odniósł się do większości podniesionych tematów. Stwierdził jedynie, że realizacja tej reformy jest wykonaniem zaległych prac, które powinny były być wykonane w 1998 (w czasie reformy administracyjnej) i że zdaje sobie sprawę, że będzie sie to wiązało z obniżeniem stanowisk dla części kadry oficerskiej i aspiranckiej -]niesprawiedliwość i krzywdę ludzką z tym związaną bierze na siebie.-to cytat ze strony http://www.zgnszzpp.republika.pl/aktualnosci/komunikaty/komunikat-7-06.htm
Czy to oznacza że nasz kochany Komendant chce nas skrzywdzić i będzie jakaś niesprawiedliwość.
Czy on to mówi dobrowolnie czy też ktoś go zmusza do takich słów.
Ja jako strażak nie potrafiłbym nikogo skrzywdzić z pełna świadomoscią(chyba że niechcąco lub z głupoty), również jako człowiek prawy nie potrafiłbym podejmować czynności niesprawiedliwe i niezgodne z prawem.Co wy na to?

Offline radca

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 843
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #53 dnia: Listopad 29, 2006, 13:34:55 »
Przyznam od razu że obecnego KG nie spotkałem nigdy. Ale dyskusja idzie w kierunku restrukturyzaji. I w związku z tym mam tylko jedne za to podstawowe pytanie?
Czy ktoś zna przepis prawa, z którego wynikają limity etetów w korpusach (wyjaśniam problem dotyczy zarówno biur jak i podziału i pytam o przepis prawa a nie pisemko z jednostki nadrzędnej)

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #54 dnia: Listopad 29, 2006, 18:13:21 »
O ile jest mi wiadomo, żaden akt prawny tego nie reguluje > działa prawo powielaczowe. :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline ronin

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 05, 2007, 22:51:59 »
Nie wiem czy ktos czytał w Przeglądzie Pożarniczym nr 11/2006 wywiad jaki przeprowadził niejaki Pan Maziarz z Panem Krzowskim. Jakże "piękne" i "mądre" pytania, również takie same odpowiedzi. Dowiedziałem sie ile to będzie nowych samochodów, sprzętu, ubrań specjalnych, oczywiście duże podwyzki itd, itp. Ale chciałem takze przeczytać chociaż wzmiankę o obnizaniu stanowisk, inaczej mówiąc o degradacji, kiedy KG wypowie sie na temat tych , którzy zostają na wiele lat zablokowani na swoim stanowisku, co z tymi którzy uczyli się, podwyzszali swoje kwalifikacje. Nie doczekałem się. :huh: Dla mnie Przegląd Pozarniczy od listopada kojarzy sie z taką słynną gazetą "Prawda", którą wydawano za naszą wschodnią granicą. Zero obiektywizmu, jeden punkt widzenia zadającego pytania i odpowiadającego. Dobrze, że chociaz na forum mozna sie jeszcze wypowiedzieć swobodnie. Trzeba więc korzystac póki można, bo nigdy nic nie wiadomo.

Offline fireman

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.318
  • Ostatnia umiera nadzieja... no i powoli umiera:)
    • http://www.pl
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 10, 2007, 13:06:45 »
@ronin a mi PP kojarzy się bardziej z wydawaną kilka latek temu gazetką Kraj Rad, nawet podobny papier. Gazetka w większości o niczym, notabenę papier do niczego, podkreślam niczego się nie nadaje :) za śliski, a i w sklepach tego w rolkach pojawiło się od kilkunastu lat więcej.

Na forum można się wypowiadać ? Można jak podasz email to po niepopularnym zdaniu otrzymasz kilka "mądrych głów" podejrzewam że z "wyższych półek" napisze Ci kilka cierpkich słów.

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 11, 2007, 01:11:47 »
Otrzymałem przed chwilą niepotwierdzone informacje o złożeniu dymisji przez KG nadbryg. Kazimierza Krzowskiego, które zostały przyjęte przez kierownictwo MSWiA.
Jednocześnie mam informacje, że były (prawdopodobnie) komendant przebywa w szpitalu.

Nad ranem będzie potwierdzenie informacji

**Przepraszam za wcześniejszą pomyłkę w imieniu**
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2007, 13:10:10 wysłana przez dago »
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline aqq21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 11, 2007, 11:21:10 »
Otrzymałem przed chwilą niepotwierdzone informacje o złożeniu dymisji przez KG nadbryg. Krzysztofa Krzowskiego, które zostały przyjęte przez kierownictwo MSWiA.
Jednocześnie mam informacje, że były (prawdopodobnie) komendant przebywa w szpitalu.

Nad ranem będzie potwierdzenie informacji
Całe szczęsie to prawda - może teraz coś się zmieni - oby na lepsze

Offline robard

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 955
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 11, 2007, 11:55:17 »
Czy jest gdzieś oficjalna informacja na ten temat?
"Uczciwy człowiek szuka prawdy, kłamca jest patologicznie wszechwiedzący"

Prawo Oczekiwań - negatywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki. Pozytywne oczekiwania rodzą negatywne wyniki.

Offline fire_foxx998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 16
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 11, 2007, 12:23:14 »
Ofi... brak i chyba chodzi o Kazimierza a nie Krzysztofa :wacko:

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #61 dnia: Styczeń 11, 2007, 13:08:19 »
Naturalnie!, przepraszam za pomyłkę, noc i emocje... chodzi o Kazimierza

Wiadomość jest pewna!
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #62 dnia: Styczeń 11, 2007, 13:23:18 »
I kto teraz zostanie KG jakie typy ??
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2007, 13:27:38 wysłana przez seba1 »

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #63 dnia: Styczeń 11, 2007, 13:28:02 »
Nowym komendantem Głównym ma zostać podkarpacki Komendant Wojewódzki PSP w Rzeszowie st. bryg. dr inż. Witold Skomra

Absolwent SGSP w roku 1987. W latach 1987 - 1998 służbę pełnił w KRSP w Rzeszowie i KWSP (przekształconej w KW PSP) w Rzeszowie. W roku 1998 przeniesiony do Komendy Głównej PSP w Warszawie, gdzie pełnił funkcję Dyrektora Biura Operacyjnego. Od września 1998 Komendant Wojewódzki PSP w Rzeszowie, a następnie Podkarpacki Komendant Wojewódzki. Ukończył studia podyplomowe "Inżynieria oprogramowania" na Wydziale Elektrycznym Politechniki Rzeszowskiej (1993 r.) oraz "Zarządzanie w stanach zagrożeń" na SGSP (2000 r.). Uczestnik kursu dla starszych oficerów organizowanego przez Fire Service College Moreton in Marsh Anglia (1998 r.). Od sierpnia 2002, zatrudniony w SGSP na stanowisku doradcy komendanta. Równocześnie prowadzi zajęcia z przedmiotu: „Postępowanie administracyjne”. Doktorant Akademii Obrony Narodowej. Temat pracy doktorskiej: „Model funkcjonowania organów administracji publicznej w czasie klęsk żywiołowych na obszarze województwa”.
Żonaty - żona Jadwiga, absolwentka Akademii Rolniczej w Krakowie pracuje w laboratorium ochrony środowiska, trzech synów (Mariusz, Mateusz i Marcin) w wieku 17, 14 i 11 lat.
Zainteresowania :
służbowo - systemy zintegrowanego planowania i dowodzenia działaniami ratowniczymi,
prywatnie – podróże, wędrówki górskie i żeglarstwo.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 11, 2007, 13:33:04 wysłana przez dago »
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline aqq21

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 36
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #64 dnia: Styczeń 11, 2007, 14:42:03 »
I został

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #65 dnia: Styczeń 11, 2007, 14:48:29 »
Cytuj
Całe szczęsie to prawda - może teraz coś się zmieni - oby na lepsze
Zastanawiam się czy teraz przejdzie 48-godzinny tydzień pracy bez zapłaty za nadgodziny- bo przecież dostajemy podwyżkę....
Ja stawiam, że tak..... :angry:

Offline benekb

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 37
    • http://
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #66 dnia: Styczeń 11, 2007, 15:08:53 »
czy jest gdzieś podana ta informacja???

Offline solosar

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 107
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #67 dnia: Styczeń 11, 2007, 15:15:26 »
:)
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2016, 22:25:29 wysłana przez solosar »

Offline seba1

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 122
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #68 dnia: Styczeń 11, 2007, 16:15:55 »

nie widze przyszlosci strazy pozarnej, a jesli macie nadgodziny, pozegnajcie sie z nimi

co ta teza ma wspólnego z osobą nowego KG ??

Offline Sajmonowski

  • World Citizen. Son of Man. A Moving form of dust.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 679
  • Strażaku - ratuj się sam!
    • Grupa Szybkiego Reagowania
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #69 dnia: Styczeń 11, 2007, 17:51:47 »
siema
czy ktos wie czy ta informacja zostala gdzies podana czy jest to tgzw. poczta pantoflowa
pzdr
Zawsze ćwicz tak, jakby od tego zależało Twoje życie. Bo zależy!

www.cfbt.pl

Offline Minister

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 34
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #70 dnia: Styczeń 11, 2007, 18:02:24 »
Jest informacja na stronie ZZS Florian:

KOMUNIKAT 02/01/07 z dnia 11 stycznia 2007 roku.
W dniu 10 stycznia 2007 roku Komendant Główny PSP nadbrygadier Kazimierz KRZOWSKI złożył na ręce Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji rezygnację z funkcji Komendanta Głównego PSP, która została przyjęta. Od dnia 12 stycznia 2007 roku obowiązki Komendanta Głównego PSP będzie pełnił st. bryg. Witold SKOMRA.



Przewodniczący
ZK ZZS Florian
Wiesław Puchalski

Offline wiarus

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 79
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 11, 2007, 18:21:59 »
Dago masz niezły przepływ informacji, szczególnie tej z godz. nocnych, ale zastanawiam się czy nie za wcześnie kreuje się następcę Krzowskiego, chyba, że masz następną pewną wiadomość. Co do samej kandydatury Podkarpackiego, to był on również widywany w KG tuż przed powołaniem Krzowskiego i „Siuśkiego”. Nt. tego kandydata co nieco mogliby wypowiedzieć się ludzie z podkarpackiego. Powroty do tej samej wody niewiele wnoszą. W podkarpackim ostatnimi laty były dwie niezastąpione osoby; Stopa – Skomra, Skomra – Stopa. Przypuszczalnie niewiele więcej zdziała niż poprzednik. Przynajmniej medialnie wypadnie zdecydowanie lepiej.  Jest jedna zasada jeszcze z czasów komuny, niewygodny w gminie – to go do powiatu, niewygodny w powiecie – to go do województwa, niewygodny w województwie – to go do ministerstwa, z nadzieją, że będzie pamiętał o swoim terenie.
A czy Śląski lub inni wojewódzcy są tu faktycznie bez szans.
PS. Po komunikacie ZZ wszystko jasne.

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 11, 2007, 18:27:11 »
no tak i roszady znowu sie zaczna...

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 11, 2007, 18:33:29 »
K.Krzowski poleciał bo nie wprowadził reorganizacji od 01.01. a nowy "SZEF WSZYSTKICH SZEFÓW" poleci po całości..........

Offline seven

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Krzowski -co to za człowiek?
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 11, 2007, 18:57:46 »
No to nadchodzi "nowe', ciekawe czy lepsze ?.
Może być efekt domina co o tym myślicie?.
Z jakiego powodu były  KG "poleciał", czyżby był mało wydajny w reformowaniu  PSP.
Jeżeli ktoś posiada info o następcy niech się podzieli z kolegami.
Pozdrawiam