Autor Wątek: a komendy II kat?  (Przeczytany 1476 razy)

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
a komendy II kat?
« dnia: Wrzesień 19, 2006, 15:16:15 »
DUZO ROZMAWIAMY O REORGANIZACJI W JEDNOSTKACH > ja podnosze temat mojej - kat II .
jednostki duże dadza sobie radę bo są duze(I kat) , jednostki małe w miare dadzą sobie radę  bo a ż tak duzo ludzi do biur nie potrzebują (katIII). ale kat II w komendzie miejskiej to jest przesrane gdzie jest ok 140 jednostek osp i trzeba je szkolić , oczywi scie przez nieetatowe osrodki przy komendach . kto i kiedy ma to zrobić ?. kg wydała ostatnio programy szkolen dla osp ponad sto godzin na szergowego osp, kim i kiedy się pytam , nie liczę zawodów osp, i innych ,,imprez,, w miescie . zostaje jeszcze normalna praca przy obniżonych stanach etatowych. ktoś nie pomyslał do konca nad tym . i na górze nikogo to nie obchodzi.

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: a komendy II kat?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 20, 2006, 10:36:01 »
a czy myślał ktoś obniżając stany osobowe na zmianach służbowych??
tak jak nam kiedys ktoś powiedział " przyzwyczicie się " oraz "musicie sobie dawać radę"
pozdro

Offline randall

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 9
Odp: a komendy II kat?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 20, 2006, 11:35:09 »
A czy komendant ma obowiązek uzgodnić nowe regulaminy ze związkami?

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: a komendy II kat?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 20, 2006, 14:35:18 »
Przepisy prawne wprost tego nie nakazują, natomiast zalecenia Komendanta Głównego PSP są jednoznaczne - tak. Jeżeli dany komendant ma obiekcje, organizacja związkowa winna działać poprzez własne strukturu (mam nadzieję że skutecznie).
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe