Autor Wątek: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału  (Przeczytany 12456 razy)

Offline obserwator4

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 13
nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« dnia: Wrzesień 15, 2006, 00:00:05 »
Czytam stronke NSZZ pracowników poż. i widze powrót do starej zasady, że najważniejsze osoby w straży to są w biurze.... a juz myslałem ze ludziom z dołu sie poprawi chocby w dostaniu sie do szkół no ale pewnei przed tymi z biura tak jak chce NSZZ znów nie zdążą....

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 15, 2006, 12:41:19 »
Być może NSZZPP wraca do korzeni > kiedyś ten związek nazywano "związkiem pułkowników". Oby nie  :huh:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 15, 2006, 14:08:06 »
nie rozumiem , bo nie czytam związkowych fafrocli, ale z tego co wiem to obecna reorganizacja idzie w kierunku obnizenia etatów w biurach na kozyść podziału . 8 godzinni pójdą w katorgę ci co zostana  a reszta na podział. co do kasy to nie wiem ale ... nie zdziwiłbym sie dgyby ci co sa na 8 godz dostaliby wiecej kasy.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 15, 2006, 14:44:01 »
Niestety, że mieć wiadomości trzeba dużo czytać i to czasami między wierszami. Przeniesienie etatów z systemu codziennego w system zmianowy nie jest wprost zapowiedzią poprawy sytuacji zmianowych > zobacz propozycje stanowisk  :huh: ^_^
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline tomi998

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 15, 2006, 15:36:03 »
Chyba się mylisz. od dłuzszego czasu czytam wszystko co pojawia się na stronach zwiazkowych i stwierdzam, że wnioski zawarte na tej stronie są bardzo rzeczowe. Czy uważasz, że jeśli pozbawi się komendy etatów oficerskich i aspiranckich to poprawi to samopoczucie podoficerów z podziału. Być może tych którzy nie zamierzaja podnosić swoich kwalifikacji ogólnych i zawodowych tak. Ale co odpowiesz tym podoficerom którzy w tej chwili zaocznie kończą szkołę aspirantów? Przecież ci ludzie nie dostana awansu na pierwszy stopień aspirancki pomimo tego, że ukończą szkołę aspirantów. Nie chcę żeby zrozumiano mnie że zaciekle bronię funkcjonariuszy 8-mio godzinnych. Uważam, że najbardziej zdrowym kierunkiem w jakim powinny podążać zwiazki zawodowe jest pozyskanie etatów cywilnych do administracji a funkcjonariuszy tam pracujących przeniesienie do pracy w podziale bojowym.To co teraz się robi powoduje tylko skłucenie strazaków rużnych korpusów. Na koniec dodam, że pracowałem na podziale bojowym teraz pracuję w biurze i gdybym tylko mógł chętnie powróciłbym do pracy w podziale. Ale niestety ci którzy ułozyli wytyczne do regulaminów uważają, że w podziale najlepiej gdyby pracowali tylko podoficerowie no ewentualnie kilku aspirantów. Myśle, że społeczeństwo będzie czułe sie bezpieczniej jeśli strażacy będą dobrze wykształceni, a teraz odbiera sie nam motywację do kształcenia. Przecież chyba nie chcemy żeby o strazakach powstały kawały podobnej treści co kiedyś o policjantach?

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 15, 2006, 16:48:37 »
nie czytam bo nie lubie być indoktrynowany  i tyle! juz raz w zwiazkach byłem  dzieki wystarczy. na naszych plecach paru garbusów poszło w góre i co ..... potem kop w tyłek ... jak dla mnie starczy.co do zastepowania strażaków cywilami  to juz kiedys się wypowiadałem kto za 700 - 800 złoty będzie robił ,,kwity,, ,,przetargi,, albo rozliczał kase itp w psp . nie łudzcie sie ...to nie wypali. obiecano nam tysiąc ileśtam etatów .... żałosne..... etaty są ale z przeniesień 8-godzinnych... resztę  zrobia cywile!!! ha bha ha ...a kto weżmie za to odpowiedzialność... obecni papierowi bohaterowie z kg?

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2006, 17:31:28 »
Zasadne, więc staje się określenie zakresu, jakim objęta jest „reorganizacja”, a w szczególności czy dotyczy i w jakim zakresie bezpośrednio Jednostek Ratowniczo-Gaśniczych.

a)      Mając na uwadze, iż przedstawione propozycje spowodują w znacznej części posiadanie zbyt wysokich kwalifikacji przez strażaków, prosimy o podanie trybu zwalniania/zachowania stanowisk i uposażenia w procesie reorganizacji (podstawa prawna i zastosowane interpretacje).

b)     Dodatkowo prosimy, o jednoznaczne określenie sposobu przenoszenia strażaków do jednostek interwencyjnych wraz z określeniem statusu dotychczas tam zatrudnionych.

Wybaczcie ale to cytat ze strony NSZZ PP
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2006, 17:40:55 wysłana przez pompi »

Offline mirek1

  • Jeszcze nigdy w dziejach tak wielu nie mówiło tak wiele do tak wielu, mając do powiedzenia tak niewiele.
  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 941
  • "Tylko głupiec ma odpowiedź na wszystko."A.France
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 11, 2006, 09:52:22 »
 Koledzy co tu dużo dywagować - władze nszz pp stały się bojownikami o pierwsze i kolejne stopnie oficerskie i oraz stanowiska dla admninstracji w  komendach . A o pozostałej gamie spraw do załatwienia  i pozostałych strażakach  zapominają . Wystarczy spojrzeć na stronę związkową , chyba że mnie oczy mylą .
Tylko dwie rzeczy są nieskończone : wszechświat i ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej.
                                      Albert Einstein

Offline Gaudium

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 11
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2006, 17:42:15 »
witam kolegów
Nie należedo zz jednak czasami wchodze na ich strony gdyż musze przyznac że jest tam więcej informacji niz na "martwej" stronie KG. Wg mojej opini najbardziej aktywna stroną zz jest nszz pp, która porusza różne sprawy i wystepuje równiez do innych instytucji (jednak z kiepskimi rezultatami). Druga co do aktywności jest strona floriana mozna powiedzieć że bardzo wypośrodkowana. No i ta trzecia nzz solidarność to całkowita porazka. Czyżbo to była tuba KG? A przy okazji zapytam bo jestem bardzo ciekawy, który z wymienionych związków zrzesza największą ilość strażaków?
pozdrawiam

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 12, 2006, 15:06:25 »
A przy okazji zapytam bo jestem bardzo ciekawy, który z wymienionych związków zrzesza największą ilość strażaków?
Zależy kto liczy > podobno najliczniejszy NSZZ"S", następnie ZZS "Florian" i NSZZPP.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 14, 2006, 08:39:06 »
kolega wczesniej dobrze zauważył, strona kg jest niejako martwa bo nie ma potrzeby robic konkurencji stronie nszz s , bo w sumie na jedno wychodzi. wiec o czym mówimy gdy doradcami naszego pracodawcy są przedstawiciele zz, jakoś mi to nie psuje. logicznie rzecz bioraz znaczy sie kom główny reprezentuje tylko jedną (czyt jedyna słuszna) stronę... no to gratulacje!!! za obiektywność

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 14, 2006, 11:52:00 »
Pan intruder nie protestował, gdy kG (gen. Teofil) reprezentował jedynie słuszną stronę i po wypowiedzeniu porozumienia ze ZZ ( nie tylko "S" )robił to co robił, a szkoda.
A wracając do tematu: Prawda jest Taka, że Każdy z prosperujących w PSP ZZ reprezentuje nieco inną kategorię strażaków, podobnie jak w służbie zdrowia zz lekarzy i zz pielęgniarek. Głowę dam uciąć, że gdy korpus cywilny wzrośnie w etaty powstanie również ZZ reprezentujący tę grupę - podobnie jak to jest w Policji. Tyle gwoli odpowiedzi na temat wątku.

Offline intruder

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 264
  • wszystko jest trudne zanim stanie się proste
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 16, 2006, 19:38:06 »
szkoda ,ze nie protestowałem  za tofila? moze tak szkoda ale dzieki niemu zz urosły w siłe i bardziej sie zintegrowaly ... w walce przeciwko niemu , a że robił jak robił - trudno.
teraz nie jest lepiej bowiem mamy moim zdaniem ,,fałszywych proroków,, , którzy zamiast zmieniać firmę biorąc pod uwagę naszą organoleptyką to bawią sie w filozofów...
wracajac do tematu- korpus cywilny i jego siła? ...śmiech!!!!osobiście nie widze tego , bo kazdy szef na maksa bedzie wykozystywał zatrudnianie na maksa na okres ograniczony a jak sie ktoś wychyli to żegnaj genia...nie wierzę w silny zwiazek zaw cywili... nie u nas...

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 18, 2006, 13:58:57 »
Witam!
Jak w temacie.....
Cytuj
Puki co już kilku kol. ze ZZ stwierdziło, że na dzień dzisiejszy jeżeli Kierownictwo ZZ nie potrafi obronić i daje "cichaczem" narzucać odgórnie wszystkim - zaznaczam wszystkim /narazie../ dyżurnym SK system 12/24/48 to bardzo dziękują angry Przypuszczam, że tak będzie nie tylko u mnie angry
Więc napewno nie za dyż. SK Bynajmniej narazie ??? To tylko taki "mały" początek...
Wiele jutro, lub niebawem!
Więcej nt. w dziale SK-CPR-CZK
Pozdr.

Np:
http://www.strazak.pl/forum/index.php?topic=3359.msg41763#msg41763
« Ostatnia zmiana: Styczeń 01, 2007, 23:19:33 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 04, 2007, 12:59:56 »
Mae pytanko.
A dyurni SK to czonkowie zwizku, czy tylko bardzo cisi, acz wiele wymagajcy "sympatycy"?

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 04, 2007, 19:09:22 »
Witam!
Cytuj
Mae pytanko.
A dyurni SK to czonkowie zwizku, czy tylko bardzo cisi, acz wiele wymagajcy "sympatycy"?
No.. cóż, po prostu "super" napisane ^_^
Najbardziej <podoba> mi się jednak:
Cytuj
dyurni SK
Wiele mówi  :wub: Reszta sorry bez komentarza!
Pozdr
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline sam_go

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.029
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 05, 2007, 11:34:48 »
Ajaks po twoich wcześniejszych postach przypuszczałem, że stać Cię na więcej. Czyśbyś nie zauważył, że nie wrzuciło mi polskiej czcionki?, a może zamiast merytorycznie odnieść się do tematu znalazłeś temat zastępczy - formę tekstu? Więc może więcej na temat.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 05, 2007, 23:06:33 »
Witam!
Stać, stać sam_go, ale jak znów czytam coś podobnego:
Cytuj
(STANOWISKA KIEROWANIA przede wszystkim nie dosyć że zmieniony system to jeszce degradacja w grupie - d- ca sekcji awansuje na gr. i do kasy !!!!
Teraz jest rolą ZZ WSZYSTKICH aby co nieco poprawić,poprzesuwać i jest ok.
To naprawdę mi się po prostu nieraz "odechciewa" :angry:
Przypuszczam, że kolejny raz Nas - SK, delikatnie mówiąc wykolegują z błogosławieńtwem ZZ. Tak się to ma!!!
Pozdr.
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline Ajax

  • Pokój to tylko brak wojny.
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.310
  • Cały świat gra komedię!
    • http://
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 06, 2007, 22:27:00 »
Witam!
To chyba też w tym temacie się nadaje jako uzupełn. w/w -_-
Cytuj
"Nasz" p. Przewodniczący? nick Robert Osmycki Jeszcze tak... niedawno cheesy <Tu> nawet bardzo aktywny cheesy. Ostatnio zalogował się i coś tam... ble,ble w obronie swojego ZZ napisał 25.10.2006 nocą cheesy
No... wiem zapewne nie ma czasu! Obowiązki względem... angry Nade wszystko, bo jeszcze coś bez pomylą! "Chłopki" same.. sobie,a co !!! Znamy to już nieprawdaż? kiss
Napewno zbiera siły, energię i argumenty w walce o dyżurnych i resztę "pospulstwa"  No..co smiley. Oby!
Pozdr.
Ps. Nie chcę być broń boże złośliwy- nie wypada /nie można wręcz/, ale....
Acha Tu: jakby prorocza kiedyś.. wypowiedźpiotr_998
Cytuj
Być może NSZZPP wraca do korzeni > kiedyś ten związek nazywano "związkiem pułkowników". Oby nie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 06, 2007, 22:47:30 wysłana przez Ajax »
Nie jeden brak wiedzy nadrabia wazeliną.

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 09, 2007, 00:07:07 »
Hm chyba zwiazek mł.kapitanów politologów, nauczycieli przedszkolnych, teologów i jeszce niewiadomo jakich kółek rózancowych.Bez obrazy czytam te posty i widzę ze flustracja strazaków jest ogromna , MOJA TEŻ, Kazdy chyba zna w swoim otoczeniu nowa elitę oficerów licencjatów, chwała im za podniesienie "wyksztalcenia" ale niech mnie ktos przekona że licencjat wychowania przedszkolnego czy politolog jest równy OFICEROWI po SG.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 09, 2007, 09:31:27 »
Kazdy chyba zna w swoim otoczeniu nowa elitę oficerów licencjatów, chwała im za podniesienie "wyksztalcenia" ale niech mnie ktos przekona że licencjat wychowania przedszkolnego czy politolog jest równy OFICEROWI po SG.
Przy takim stopniu uogólnienia mogę stwierdzić, że znam co najmniej kilkunastu "oficerów licencjatów" którzy zdobyli doświadczenie jako długoletni aspirancji na różnych stanowiska i niektórzy "oficerowie po SG" do pięt im nie dorastają.
W takich sprawach należy wypowiadać się o konkretnych osobach (nie koniecznie wymienionych z nazwiska) a nie powtarzać schematy w bardzo dużym uogólnieniu. Ludzie i ludziska są wszędzie - niezależnie od wykształcenia. :rolleyes:
i jednak "pułkowników" od stopni założycieli i pierwszych członków tego związku - ale to odległa historia i mam nadzieję że historią pozostanie. ^_^
« Ostatnia zmiana: Styczeń 09, 2007, 09:33:45 wysłana przez piotr998 »
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline firepl

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 317
  • w stanie spocz.
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 10, 2007, 22:17:55 »
Piotr 998... Oczywiście masz racje jest wielu starych stażem strażaków któży do piet niedorastaja młodym kapitanom po SG
sorry ze nie napisałem tego odrazu, ale wiesz dobrze ilu z tych licencjatów tak naprawde posiada wiedze i kwalifikacje na zajmowanych stanowiskach, nazwisk niebede przytaczał bo jest to conajmniej niegrzeczne i bedzie znowu że czepiam się zwiazkowców,i to wysoko postawionych a im lepiej za paznokcie nie wchodzicich dewiza to : Kto niejest z nami ten Przeciwko nam. Nie mysl sobie że niedostałem awansu lub cos wtym stytlu tylko wole byc aspirantem po SCH niż oficerem po wychowaniu przedszkolnym. Mam prawo Nie??

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 11, 2007, 15:11:58 »
... wole byc aspirantem po SCH niż oficerem po wychowaniu przedszkolnym. Mam prawo Nie??
Przynajmniej śmiało patrzysz w lustro, nie ubliżając tym co podnosili kwalifikacje. :rolleyes:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline pompi

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 80
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 11, 2007, 18:45:17 »
proponuje by NSZZ PP napisał do Przyjciółki może tam obronią ten "zwiazek pułkowników" i wszystkie mochery ich poprą :wacko:

kazarst

  • Gość
Odp: nszz p..p.. to chyba nie jest za ludzmi z podziału
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 13, 2007, 21:58:36 »
cześć pompi ,jestem ciekawy do jakiego związku Ty należysz.
A może twój przewodniczący napisze do świerszczyka!!!
U mnie 90 procent JRG należy do NSZZPP i uszanuj to , nieładnie tak szyderować .