Służba > Forum ochotników

Umundurowanie bojowe zgodne z OPZ

<< < (2/3) > >>

Charlie:
Słuchajcie wykonałem kilka tel. i jak się okazuje nikt nie jest pewny interpretacji, jak to powiedział pewien Pan z KW PSP "według niego". Problem tkwi w tym że za 2 częściowy nomex zapłacę około i 2900 a za 3 częściowy koło 3600 zł. Za tę różnice jestem w stanie kupić buty albo hełm, których moja jednostka ma ogromny deficyt. Więc cały czas szukam 100% odpowiedzi i pewności że jak kupię 2 częściowy komplet to nie będę musiał zwracać dotacji.

Sylwek:
Napisz oficjalne pismo do KM/KP.

My ze względu na ten bajzel przy podziałach wcale nie wnioskowaliśmy o dotację na ubrania i większość OSP (te świadome jaki jest bałagan) u nas nie pisały o ubrania. Podobno kilka "coś" będzie kupowało ale nie wiadomo co i jak to rozliczą.
Z ciekawości czytałem ten OPZ i tam w jednym miejscu jest mowa o 2 częściach kurtka i spodnie a dalej jest opis też kurki lekkiej.
Przy okazji pytanie do bardziej uważnych - możecie podać pkt gdzie jest mowa o kolorkach tych ubrań?  Bo ja tego nie znalazłem.

Dzięki Sadecky!

[załącznik usunięty przez administratora]

Sadecky:
W KG PSP informacja taka, że 2 częściowy powinien przejść ale nikt oficjalnie nie potwierdza z kolei KW Katowice twierdzą, że ma być 3 częściowy  :gwiazdki:

[załącznik usunięty przez administratora]

rafal.bula:
Pozostaje obejść szerokim łukiem zakup ubrań z dotacji KSRG (która swoją drogą jest w żenującej wysokości), szukać innych środków i kupić sobie to co się chce, a nie wymysły oderwanych od życia zabiurkowców.

mariuszp:

--- Cytat: rafal.bula w Czerwiec 04, 2019, 19:58:45 ---Pozostaje obejść szerokim łukiem zakup ubrań z dotacji KSRG (która swoją drogą jest w żenującej wysokości), szukać innych środków i kupić sobie to co się chce, a nie wymysły oderwanych od życia zabiurkowców.

--- Koniec cytatu ---
większość producentów ma przyzwoite ubrania z CNBOP bez idiotyzmu OPZ przepisanego dla PSP gdzie dostają kasę ( też za małą)  a nie dostosowane do budżetu OSP , pomijam idiotyczny napis po 27 latach , szczególnie w dzień zmiany ustroju STRAŻ jest STRAŻ

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej