Autor Wątek: Wybieranie do władz  (Przeczytany 1204 razy)

Offline Paweł 80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Wybieranie do władz
« dnia: Wrzesień 11, 2006, 15:04:39 »
wiadomo, że jako strażacy PSP możemy by wybierani do władz samorzadowych. Jednak mam pytanie , a mianowicie. Jako kondydat nieżależny będę na liście wyborczej samoobrony nie jako partyjny tylko jako sympatyk ze swoim programem wyborczym. Czy koliduje to z naszą słuzbą, jeżeli tak lub nie to jak jest ku temu podstawa prawna??? Bo w ustawie o PSP jest wzmianka tylko, że  nie możemy należe do prtii politycznych.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Wybieranie do władz
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 11, 2006, 15:07:48 »
I w świetle prawa jest to wszystko > nigdzie nie ma zakazu kandydowania i działania we władzach samorządowych, wręcz byłoby to naruszenie uprawnień konstutucyjnych obywatela. Powodzenia.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline Geddeon

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.427
Odp: Wybieranie do władz
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 11, 2006, 22:11:22 »
Jako sympatyk możesz jako członek partii -nie bo już jest kolizja właśnie z tym że nie możemy należeć do partii politycznych.

Offline strazakg

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 396
Odp: Wybieranie do władz
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2006, 12:24:11 »
Dokładnie tak jak piszą koledzy. Ja jestem obecnie radnym i też będe kandydowł, aczkolwiek nie z Samoobrony.
Mam też dla Cibie Pawle przestroge. Jak już zostaniesz radnym to musisz liczyć się z tym, że nagle pojawi się obok Ciebie wielu wrogów skłonnych do wszystkiego. W moim przypadku miałem juz wiele nieprzyjemnych sytuacji. Ostatnio nawet wrogowie posuneli sie do tego, że zadzwonili na telefon alarmowy z bardzo oczerniającymi mnie wiadomościami, które niebyły nawet odrobine prawdziwe.