Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?

<< < (2/5) > >>

firesp:

--- Cytat: peterek w Czerwiec 21, 2019, 13:29:36 ---0,5 % dla przyjmujących zgłoszenia na CPR-ach !!!! Oni jeszcze bardziej są obciążeni zgłoszeniami niż strażacy :rofl: :rofl:. A tak w ogóle to dlaczego mówimy o 0/5% a nie jak nurkowie 2% na SK. Przecież oni tylko nurkują w "ramach pasji" a u nas to jest dopiero odpowiedzialność..... :milcz: :rofl: :straz: :rofl: :wall:
pozdrawiam
ps 1.
kolego EKG998 - proszę najpierw poczytaj w rozporządzeniach dot. dodatku szkodliwego oraz dot. zasad podwyższania emki za służbę w szczególnych warunkach, a później zacznij zadawać merytoryczne pytania.
ps 2.
U nas koledzy z JRG zapraszają na służby na PB, może wtedy zrozumiecie różnicę w temacie.

--- Koniec cytatu ---
W CPR-ach piszą też meldunki? Przyjmują kilka, kilkadziesiąt zgłoszeń jednocześnie w międzyczasie dysponując SiS ewentualnie w między czasie uzupełniając terminówki (bardzo rzadko z jakimkolwiek wsparciem)? Wiem, że na CPR-ach nie mają słodko ale uważam, że to porównanie nie jest na miejscu. Po drugie co by się stało jak by dostali za swoją pracę coś więcej?

taz_org:
Temat ciekawy do dyskusji... ale tylko do dyskusji. Patrząc optymistycznie to gdyby wprowadzić np. 1% dodatku szkodliwego na SK za "przepracowaną" służbę to myślę, że też ludzie by zaczęli się zastanawiać czy nie przejść na SK. Mogłoby to być np. min. obsługa 2 zdarzeń w dzień lub min. 1 w nocy.
Niejednokrotnie na powiatówkach JRG nawet nie wie, że w nocy OSP jeździło po powiecie do pierdół, a chłopaki mieli wyjazd w ciągu dnia , gdzie w połowie wyjazdów do zdarzeń nawet UPS nie ubrali. Nic do podziałowców nie mam, ale każdy chce mieć lepsze warunki i pewnie zaraz odezwą się biurowcy, że oni też chcą ileś % do emki.
Tak jak napisałem w pierwszym zdaniu - dyskusja może rozwinąć się na 100 postów, ale pewnie nic to nie wniesie do polepszenia warunków służby.

Pułkownik_Moralność:
U mnie też koledzy z SK zapraszają podziałowców do siebie. I co? I cisza :) Wszyscy kładą uszy po sobie, bo nikt nie ma męskiej odwagi by ponosić JEDNOOSOBOWĄ odpowiedzialność za podejmowane decyzje, ale w grupie przy stole na stołówce wszyscy mądrzy i autorytatywnie przekonani o słuszności własnych poglądów, jakie to nieroby i lenie siedzą na SK.
0,5% jak najbardziej się należy. Kolejną kwestią do załatwienia są jednoosobowe obsady w Komendach Powiatowych. Jest to patologiczny stan rzeczy, niespotykany w jakimkolwiek cywilizowanym kraju.

firesp:
Widzę, że temat się wyczerpał. Brak pomysłów czy odważnych by coś sensownego tu wnieść? Cóż, długodystansowcy w nagrodę będą musieli zasuwać kilka lat dłużej niż koledzy z PB by to samo na koniec osiągnąć. Wierzyłem, że wspólnymi siłami się wymyśli, no ale tak to z wiarą bywa...

kafek30:
Dlaczego się dziwicie, że nikt nie chce zacząć? Ten pierwszy zawsze będzie do odstrzału, nie ważne ile pójdzie za nim.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej