Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Stanowisko kierowania w PSP 0,5% dlaczego jeszcze go nie mamy!?

<< < (5/5)

LaCosta:
Jak zwiać z dyżurnego operacyjnego na jrg. Nikt nie chce słyszeć o SK. Lata uciekają 0.5 % nie ma. Wszedł przepis, chętnych brak. Teraz korona tak wariuje że człowiek na SK czuje się jakby żył na kwarantannie, pozamykany na 4 spusty.  W depresję można popaść.  A światełka nie widać żeby się bili o to stanowisko.

taz_org:

--- Cytat: LaCosta w Kwiecień 03, 2020, 12:52:09 ---Jak zwiać z dyżurnego operacyjnego na jrg. Nikt nie chce słyszeć o SK. Lata uciekają 0.5 % nie ma. Wszedł przepis, chętnych brak. Teraz korona tak wariuje że człowiek na SK czuje się jakby żył na kwarantannie, pozamykany na 4 spusty.  W depresję można popaść.  A światełka nie widać żeby się bili o to stanowisko.

--- Koniec cytatu ---
Obawiam się, że na podział bojowy szanse są marne. Znaczna część dyżurnych liczy na to, ale z dnia na dzień staje się to awykonalne. Co z tego, że jest nowy przepis, jak teraz nikt nie przejmuje się nim bo jest działanie z wirusem. I kiedy się nie zapytasz to pada hasło - nie teraz, bo korona. 
Nikogo nie interesuje wysyłanie tabelek i to siedzenie w pojedynkę jako odźwierny. Pod krawatem.

Może trzeba ruszyć psychologa, żeby stwierdził , że to bije na psychę i potrzeba jest zmiana stanowiska? :D

oliwier:
Niedawno rozmawiałem z lekarzem, który stwierdził że dyżurni w PSP po 15 latach służby na SK powinni z automatu być przenoszeni na inne stanowiska bo psychicznie są wrakami. Dodatkowo odkąd są to stanowiska jednoosobowe to obciążenie psychiczne i fizyczne niesamowicie wzrosło.
Ci, którzy pamiętają czasy podwójnych obsad etatowych wiedzą jaka jest różnica w komforcie pracy.

taz_org:

--- Cytat: oliwier w Styczeń 16, 2022, 18:33:19 ---Niedawno rozmawiałem z lekarzem, który stwierdził że dyżurni w PSP po 15 latach służby na SK powinni z automatu być przenoszeni na inne stanowiska bo psychicznie są wrakami. Dodatkowo odkąd są to stanowiska jednoosobowe to obciążenie psychiczne i fizyczne niesamowicie wzrosło.
Ci, którzy pamiętają czasy podwójnych obsad etatowych wiedzą jaka jest różnica w komforcie pracy.

--- Koniec cytatu ---
W mojej skromnej opinii te 15 lat to zdecydowanie za dużo w jednoosobowych SK  :rolleyes:

superfire:

--- Cytat: taz_org w Styczeń 16, 2022, 19:13:07 ---
--- Cytat: oliwier w Styczeń 16, 2022, 18:33:19 ---Niedawno rozmawiałem z lekarzem, który stwierdził że dyżurni w PSP po 15 latach służby na SK powinni z automatu być przenoszeni na inne stanowiska bo psychicznie są wrakami. Dodatkowo odkąd są to stanowiska jednoosobowe to obciążenie psychiczne i fizyczne niesamowicie wzrosło.
Ci, którzy pamiętają czasy podwójnych obsad etatowych wiedzą jaka jest różnica w komforcie pracy.

--- Koniec cytatu ---
W mojej skromnej opinii te 15 lat to zdecydowanie za dużo w jednoosobowych SK  :rolleyes:

--- Koniec cytatu ---
15 lat.......dużo  :fiuu:  Moja skromna osoba jest w służbie 27 rok na SK  :rofl:. Co do obsady powinna być pełniona w 2 osoby i tu argumentów za miałbym bardzo dużo

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej