Autor Wątek: W Plomieniach  (Przeczytany 3348 razy)

Młodzik

  • Gość
W Plomieniach
« dnia: Listopad 16, 2003, 12:46:23 »
Witam, wlasnie mi qumpel mowi ze wczoraj na TVP2 lecial fajny film katastroficzny "W plomeiniach" ogladał go ktos?

P.s.
HMm mam taki pomysl, zeby zawsze pisac tutaj na forum o jakis programach w TV, zeby nie przegapic i tak zadkich programow o pozarnictwie i tematyka pokrewna, a moze stworzyc taki dział? Zapowiedzi TV czy cos takiego??

pozdrawiam

Offline SONY

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
    • http://
W Plomieniach
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 16, 2003, 15:50:39 »
Ja niestety też nie oglądałem :( Ale z tym działem jest dobry pomysł jestem za ;)  
Milczenie jest złotem!

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
W Plomieniach
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 16, 2003, 20:48:27 »
Dla mnie bomba,

jeśli Młodzik i Soniak zadeklarują, że będą program TV śledzić oczkami i dawać znać to sprawa jest załatwiona.
 
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Offline SONY

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 26
    • http://
W Plomieniach
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 16, 2003, 22:13:10 »
Z mojej strony mogę dawać cynk ;) :P   Jak tylko zobaczę reklamę lub znajdę coś w gazecie TV to dam znać B)  
Milczenie jest złotem!

Offline Przyszły Strażak

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 91
    • http://www.kingoftheroad.prv.pl
W Plomieniach
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 16, 2003, 22:34:13 »
Ja teś sie podpisuje.

Offline strazak-goral2003

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 114
    • http://
W Plomieniach
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2003, 09:23:53 »
ma leciec dzisiaj film katastroficzny Wulkan o 21:40 na poslsacie    ( 17 listopada )
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2003, 09:24:11 wysłana przez strazak-goral2003 »
gdy patrzę w góre widze chmury i jak każdy maże zapominam o dziesiątkach przyziemnych zdarzeń ...

Młodzik

  • Gość
W Plomieniach
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 17, 2003, 22:26:32 »
Pewnie, jezeli zauwaze jakis program to oczywiscie melduję, ale mysle ze kazdy moze poprostu dawac info jakby cos znalazł :D

a osobny dzial? to bylo by uporzadkowanie tego, w jakims stopniu

Offline Witold

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.569
  • Ratowanie strażaków przez strażaków
    • http://grupaszybkiegoreagowania.strefa.pl
W Plomieniach
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 18, 2003, 08:37:44 »
Jeśli ktoś przegapił film "W płomieniach" to niech się cieszy, bo film było poprostu BEZNADZIEJNY. Pominę słabą pracę reżysera, efekty specjalne też raczej do niczego, ale jak zobaczyłem strażaków którzy przyjechali na miejsce pożaru domu w którym uwięzione było dziecko, to ręce mi opadły. Najpierw kazali, by jednostki będące już na miejscu nic nie robiły (bo to przecież On mieli zostać bohaterami), potem postali ładną chwilę gapiąc się na pożar (to można przypisać złej robocie odwalonej przez reżysera), aż w końcu kapitan stwierdził że trzeba dom przeszukać i wbiegli do tego stojącego w płomieniach domu (płomienie widoczne w oknach na parterze i na piętrze) bez aparatów. Na dokładkę, jakiś strażak kazał żółtodziobowi "pilnować" kapitana, po czym ten kapitan rozkazał temu żółtodziobowi by ten wyszedł na zewnątrz, no i gdy ten kapitan spadł przez zarwaną podłogę piętro niżej i ledwo uszedł z życiem, to jeszcze ten pierwszy strażak miał pretensje do tego żółtodzioba o to że ten nie pilnował kapitana. A najgorsze, że to był dopiero wstęp do filmu. Cała historia z rafinerią dopiero się zaczynała. Ale mój zasób sił w tym miejscu się wyczerpał i choc film miałem nagrany (żeby nie oglądać w nocy) to najzwyczajniej go wyłączyłem.

A wracając do zapowiedzi. Nie wiem czy ktoś z kolegów słyszał, ale kręcony jest (na ukończeniu) film pt. "Ladder 49" czyli "Drabina 49"  (Travolta, Phoenix, Barret). Więcej informacji na stronie www.firehouse.com/ladder49. Film ma opowiadać o strażaku uwięzionym w płonącym budynku i o jego kolegach idących mu na ratunek (tematyka bardzo bliska mojemu ostatniemu "konikowi" czyli Grupom Szybkiego Reagowania). Trodno wyrokować o jakości filmu przed jego obejżeniem, ale biorąc pod uwagę ilość "konsultacji" jakie producenci i aktorzy odbyli ze strażakami, to film daje nadzieje na realizm przedstawionych w nim działań pożarniczych. Film ma się ukazać w kinach gdzieś na początku 2004 roku.

pozdrawiam

Witek
« Ostatnia zmiana: Listopad 20, 2003, 17:32:14 wysłana przez Witold »

Do pobrania za darmo: KSIĄŻKA pt."Podstawy zabezpieczenia i ratowania strażaków podczas wewnętrznych działań gaśniczych" + prezentacje do każdego rozdziału do pobrania!
Pobierz tutaj: sapsp.pl

Offline dago

  • Lubię Cię
  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.026
    • Ratowniczy Bank Wiedzy
W Plomieniach
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2003, 23:10:30 »
No to może dla sprawdzenie czy warto, w 'gorących dyskusjach' przykleję 1 temat z zapawiedziami programów TV. Jeśli toś wpadnie na ciekawy program, to go dopisze do listy. Za jakis czas sprawdzimy, czy jest tego tyle, żeby nowy dział powstał.
Lepiej robić i żałować, niż nie robić i żałować.

Młodzik

  • Gość
W Plomieniach
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 20, 2003, 16:23:44 »
dzięki za reacje na moj apel :D  :)