Autor Wątek: Czy wada wzroku stanowi przeszkode żeby zapisać się do OSP?  (Przeczytany 7908 razy)

Tadeo

  • Gość
Czy wada wzroku stanowi przeszkode żeby zapisać się do OSP?
« dnia: Wrzesień 07, 2006, 22:39:12 »
Posiadam wadę wzroku: - 1 oko prawe i -2 lewe. Czy mam szansę przejść badania lekarskie do OSP?

Offline Emil

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 923
  • 511[S]11
Odp: Czy wada wzroku stanowi przeszkode żeby zapisać się do OSP?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2006, 07:05:09 »
Do OSP mozesz się zapisać. Musisz oczywiscie przejsć stosowne badania lekarskie. Jezeli nosisz okulary to napewno nie bedziesz mial badan wysokościowych i nie bedziesz (chyba) mogł korzystac z aparatów ODO.

Offline miggru

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 961
Odp: Czy wada wzroku stanowi przeszkode żeby zapisać się do OSP?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 08, 2006, 17:04:27 »
Każdy może należeć do OSP tylko trzeba chcieć.

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czy wada wzroku stanowi przeszkode żeby zapisać się do OSP?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 08, 2006, 21:08:52 »
Prznależność do OSP niue jest tożsama z działalnością ratowniczą. Decyzja o dopuszczeniu Ciebie z taką wadą wzroku do działań ratowniczych zależy od lekarza. Na moje wyczycie, z ograniczeniami do działań na wysokości, nie powinno być problemów. Życzę powodzenia.
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline wolicki1

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 493
Odp: Czy wada wzroku stanowi przeszkode żeby zapisać się do OSP?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 09, 2006, 08:32:11 »
Każdy moze byc w OSP i nie musi być odrazu w pierwszej lini ognia  -_-

Tak jak tu koledzy mówią do specjalistycznych zadań raczej cie nie wezmą ale do gaszenia trawy albo lasku (raczej tak)?? .
Działalonośc OSP też nie ogranicza sie do działan ratowniczo -gaśniczych ale również do kulturalno-oświatowych i może masz  w sobie smykałkę do zorganizowania czegoś fajnego ,także jest wiele pomysłów na znalezienie czegoś dla siebie w Ochotniczej Straży   ^_^  trzeba tylko chcieć.

Offline Tomcio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Czy wada wzroku stanowi przeszkode żeby zapisać się do OSP?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 09, 2006, 13:54:20 »
Jako strażak OSP wiem że możesz należeć do OSP nawet z największą wadą wzroku. ^_^
Jednak nie masz szans na przejście badań oczu. Nie otrzymasz zezwolenia lekarza na udział w jakichkolwiek działaniach ratowniczych.Jeśli zapiszesz się do OSP czekają ciebie tylko prace społeczne lub zamiatanie remizy, a cóż to za frajda jeśli nie możesz gasić pożarów?
Jest jednak wyjście. Naucz się na pamięć cyferek z tablicy którą ma okulista. Poszukaj w necie. Napewno gdzieś musi być.
Powodzenia!!!

Offline Tomcio

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: Czy wada wzroku stanowi przeszkode żeby zapisać się do OSP?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 09, 2006, 13:57:55 »
Byłbym zapomniał: dokładnie ta tablica nazywa się Tablicą Smellena

Offline piotr998

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.787
  • Najciekawsze historie pisze samo życie.
Odp: Czy wada wzroku stanowi przeszkode żeby zapisać się do OSP?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 09, 2006, 14:52:58 »
Bez przesady > osobiście znam kilka osób z podobną wadą wzroku, które biorą udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych z ograniczeniami prac na wysokości. :wub:
"Tam, gdzie wszyscy myślą to samo, w ogóle niewiele się myśli" - H.Geissler
"Kłócić się nie należy, ale jest obowiązkiem jasno określić przeciwstawny punt widzenia." - J.W.Goethe

Offline zeusss

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 866
  • Bogatemu to i byk się ocieli
Odp: Czy wada wzroku stanowi przeszkode żeby zapisać się do OSP?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 09, 2006, 15:04:30 »
.
« Ostatnia zmiana: Maj 11, 2021, 17:03:50 wysłana przez zeusss »

Offline Porta

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 1.704
  • Zgred
Odp: Czy wada wzroku stanowi przeszkode żeby zapisać się do OSP?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 09, 2006, 15:16:39 »
Znam wielu strażaków z wadą wzroku, a na akcjach działają bez okularów i równie dobrą skutecznością co drudzy, bez wady.
Aktualności, artykuły, społeczność: www.Remiza.pl
Sklep pożarniczy - www.remiza.com.pl/sklep

Offline kwas

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 744
Odp: Czy wada wzroku stanowi przeszkode żeby zapisać się do OSP?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 10, 2006, 19:33:20 »
Ja też mam wadę wzroku, - 1 na jednym oku i + 3 na drugim oku. Od 10 lat przechodze okresowe badania i nie mam przeciwwskazań ani do pracy na wysokosci ani do pracy w aparatach. Wszystko zależy od lekarza medycyny pracy, który podpisuje zaświadczenie. Potrafi on jednym wystawić zaświadczenie na rok innym na dwa lata. I nie ma tu znaczenia ani wiek ani jakieś wady wrodzone czy nabyte

Offline ksiwek

  • Strażak Sam
  • *
  • Wiadomości: 273
Odp: Czy wada wzroku stanowi przeszkode żeby zapisać się do OSP?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 11, 2006, 07:47:03 »
Jestem krótkowidzem, noszę szkła kontaktowe. Nie mam problemu z aparatem powietrznym ani drabinami.  Polecam to rozwiązanie. W nocy wyjeżdżam w okularach. Jeśli jest potrzeba przerzucam się na soczewki. Jestem naczelnikiem OSP i mówię wszystkim - z wadą wzroku da się być strażakiem. Wszędzie jestem "na pierwszej linii".  Pozdrawiam po dwutygodniowej przerwie. Krzysiek.

Offline Miezar

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Czy wada wzroku stanowi przeszkode żeby zapisać się do OSP?
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 13, 2006, 18:40:37 »
Jako strażak OSP wiem że możesz należeć do OSP nawet z największą wadą wzroku. ^_^
Jednak nie masz szans na przejście badań oczu. Nie otrzymasz zezwolenia lekarza na udział w jakichkolwiek działaniach ratowniczych.Jeśli zapiszesz się do OSP czekają ciebie tylko prace społeczne lub zamiatanie remizy, a cóż to za frajda jeśli nie możesz gasić pożarów?
Jest jednak wyjście. Naucz się na pamięć cyferek z tablicy którą ma okulista. Poszukaj w necie. Napewno gdzieś musi być.
Powodzenia!!!
Tomcio w zupełności się z tobą nie zgadzam bo frajdą jest również pomoc chłopakom wyjeżdżającym do pożarów i wcale nie trzeba samemu w nich uczestniczyć.

Offline daro

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 927
Odp: Czy wada wzroku stanowi przeszkode żeby zapisać się do OSP?
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 27, 2006, 09:47:21 »
Można by stwierdzić że tylko ślepota całkowita mogła by Cie pozbawić tej pieknej przygody jaka jest straż. Dzieje sie tak ponieważ straż to nie tylko pożary, wypadki, niesienie pomocy w bezposrednich działaniach, ale również szkoła życia gdzie można nauczyć się wiele przydatnych w życiu rzeczy (np. pierwzej pomocy). Ksiwek dodatkowo podpowiada w jaki sposób pominąć utrudnienia które napotkaliśmy na drodze naszego życia. JA osobiście znam ludzi, którzy pracują w PSP i tez posiadają okulary. Moim zdaniem to nie problem - wystarczy chcieć, a jako dowódca mogę stwierdzić że są to pełnowartościowi ludzie z którymi można góry przestawiać.
Ten jest większy między ludzmi, kto im służy i kto poświęca siebie dla dobra innych!
                                                A. Mickiewicz