Pożarnictwo > SK-CPR-CZK

Reorganizacja PSK

<< < (4/12) > >>

fireman5:

--- Cytat: marecki112 w Wrzesień 11, 2006, 12:16:25 ---Panowie a czy to nie wina naszych związków zawodowych - przecież mamy 3 duże związki zawodowe a dopuszczają do takich sytuacji jakie mamy.

--- Koniec cytatu ---


--- Cytat: misiek_331 w Wrzesień 11, 2006, 12:55:12 ---Nasze kochane związki już dawno przestały się martwić o nas szaraków. Oni sami walczą o wysokie stołki i o najlepsze warunki …….ale dla siebie.
--- Koniec cytatu ---

Panowie jedno pytanko natury osobistej................czy jesteście członkami któregoś ze ZZ działających w PSP?

pozdro

Ajax:
fireman5
Dlatego m.in. osobiście nie Jestem :angry: Kolega zmiennik jest i niestety też go szlag trafia!!! Więc....
Doputy, gdy nie zmieni się sposób myślenia i postrzegania SK nie mamy o czym mówić, a wpływ na to mamy niestety - smutne żaden :angry: Nieliczna stosunkowo grupa - pomiędzy biurem, a podziałem! Jednak istotna.
Stanowiska faktycznie podoficerskie + jedno asp. Loteria? Całe szczęście, że dotyczy to bodaj wchodzących, bo starzy zachowają obecne zasady, Kolejka u u mnie pod drzwiami... -_-
Pozdr.

fireman5:

--- Cytat: Ajax w Wrzesień 11, 2006, 20:36:08 ---Dlatego m.in. osobiście nie Jestem :angry: Kolega zmiennik jest i niestety też go szlag trafia!!! Więc....
--- Koniec cytatu ---

Witaj Ajax.

Widzisz........czytając te wszystkie posty na tym forum dochodzę do wniosku, iż wszystkie te osoby które narzekają na ZZ są to osoby czekające na "cud". Niestety ale takowy jeszcze długo w PSP się nie wydarzy. Jeżeli ludzie pracujący w PSP nie staną po jednej stronie "barykady" to ten stan rzeczy będzie trwał wiecznie. Ja wiem, że najłatwiej narzekać i wymagać ale trzeba też dać coś od siebie............a co Ci wszyscy narzekający dali od siebie? Powiem Ci Ajax.......NIC!!! Trwają w próżni czekając co się wydarzy...........a co najgorsze to tylko liczą co oni na tym zyskają nic nie dając od siebie. I tak na koniec posłużę się cytatem pewnego strażaka, który wypowiada się w innym topik-u.....idealny przykład typowego "stylu konsumpcyjnego":


--- Cytuj ---Myślę ze system 24 na 72 jest systemem najlepszym . Nie trzeba zbyt czesto dojeżdzać do roboty, mozna dorobic , jednocześnie prawie wszyscy sa w pracy. Minusy to że z jedna zmianą wcale sie nie widzisz
--- Koniec cytatu ---

pozdro

Fuher:
Witam serdecznie
To co zostało zaproponowane w dokumentach KG PSP dot. PSK jest poprostu skandalem. Mam odczucie, że ktoś z tych Panów wziął stare uwarunkowania,które funkcjonowały w latach 80 i 90 gdzie stanowisko to było mało ważne wręcz obsadzane przez osoby udające się na emeryturę. Więc gdzie tutaj wymagania językowe, kwalifikacyjne, kultura i obsługa zdarzeń tak różnych i monitorowanych przez systemy nagrywania czy opinie publiczną. Kto ma obsadzać te stanowiska gdzie etaty są aspiranckie i podoficerskie a wymagania ogromne. Jak dyżurny ma odbierać zgłoszenia, alrmować jednostki i koordynować akcję ratowniczą, sporządzać dokumentację , realziować zadania centrów zarządzania- tel. 112 itd. Cała reforma ponownie uderze sferę ratowniczą a nie administracyjną np. kadry, finanse. Życzę optimistą z KG, że będzie mnóstwo chętnych na to stanowisko a Komendantą współczują bo czym zachęca strażaków do tej niedocenianej i samotnej służby.
Hej trzymajcie się Dyżurni i Dyspozytorzy. :rolleyes:
 

marecki112:
Do Fireman 5 : Po to są te nasze zwiążki, wybrano kilkanaście osób które mają reprezentować interes nasz wszystkich całego ogółu. Jak sobie wyobrażasz w jaki sposób mamy stanąć po jeden stronie barykady - na stronach związków zawodowych PSP nie ma żadnej opinii związkowców co sądzą o tych wszystkich projektach, jakie proponują zmiany i co ustalili na zebraniach. Przedstawiają tylko to co przedstawiła KG i na tym się kończy. Jak dotad najwięcej czasu poświęcają temu że Komendant Głowny dostał stopień nadbrygadiera w innym terminie niż to jest określone a kilkaset osób jest pokrzywdzonych bo nie dostało 1 stopnia oficerskiego.
Nic tylko płakać - widocznie nasi związkowcy to pokrzywdzeni aspiranci z wielkimi ambicjami.

Pozdrawiam wszystkich Dyżurnych i Dyspozytorów - ja zaczynam szukać miejsca na podziale bojowym. Powodzenia

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej