Autor Wątek: Pożar Wrocław. dwie godziny przed pożarem straż orzekła: "Jest bezpiecznie"  (Przeczytany 17122 razy)

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Sherlock2 - nie widziałeś nigdy podwójnych drzwi? Taka ciekawostka... I patent z wężykiem między pośladki możesz sobie włożyć. Jeszcze kamerę cyfrową inspekcyjną i laparoskop. Intelektualnie daleko odstajesz, ale bardziej od rzeczywistości.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline lesny

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 49
Sherlock2 - nie widziałeś nigdy podwójnych drzwi? Taka ciekawostka... I patent z wężykiem między pośladki możesz sobie włożyć. Jeszcze kamerę cyfrową inspekcyjną i laparoskop. Intelektualnie daleko odstajesz, ale bardziej od rzeczywistości.
Ot problem polskiej straży -podwójne drzwi. No to sobie właściwy argument znalazłeś - by obalić metodę. No po prostu ci się udało. Szczere gratulacje. Mogłeś jeszcze powołać się, dla wzmocnienia swojego genialnego kontrargumentu, że żaden autorytet nawet nie światowy ale i krajowy nie zna tej metody. Łącznie z aktywem związkowym. Naprawdę piękna manipulacja!
W przypadku poszukiwania źródła zapachu strażak działa dodatkowo jako detektyw (taki Sherlock2). Doświadczony i myślący detektyw, stosuje wszelkie metody prowadzące do celu jakim jest pozostawienie budynku bezpiecznego dla mieszkańców. Opuszczenie budynku bez wykrycia takiego źródła to bardzo poważna decyzja …



Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Tak. Po dwudziestu latach bawienia się w pożarnictwo nic nie wiem. Wnprzeciwieństwie do kolegów, którzy nad ogniskiem okopcają sobie dragery, bo pożary z bliska najczęściej widzą w komorach rozgorzeniowych. Albo i tylko. Jaki żal 🤣🤣🤣 ktoś tu chyba chciał personalnie zaatakować, ale kiepsko to wyszło. Szkoda czasu na takich detektywów.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline r0cq

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 612
Wiecie co? Zachowujecie się jak dzieci. "Starzy" wyjadacze. Bohaterowie przed monitorami, którzy nic merytorycznego nie wnoszą do dyskusji. 3 strony wymiany poglądów na temat czego (?) Merytoryczne posty można policzyć na palcach jednej ręki. Jeżeli wiecie już wszystko, to uwierzcie mi na słowo - najwyższy czas rozpatrzeć przejście na emeryturę.
Może zamiast bezsensownego przekomarzania się napiszecie kilka propozycji na rozwiązanie tego typu sytuacji, jako starsi wyjadacze?

Ja doświadczenie zbieram w dalszym ciągu i choć mam je nie za duże, to poruszyłem tematykę na swojej zmianie chcąc wypracować najlepsze rozwiązanie w tym temacie. Ciekawe ilu z Was tak zrobiło. Chwalę się? Nie, choć chyba powinienem, bo w dzisiejszych czasach nie dba się o dobro służby. Oczywiście są wyjątki.


Za merytoryczne posty bardzo dziękuję, w szczególności koledze @peterek, bo faktycznie widać, że zna się na swojej robocie.  :straz:

Offline madmax29

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.469
@Lang
Cytuj
Jeszcze kamerę cyfrową inspekcyjną
Mówisz- masz, bardzo proszę 80 zeta i podpinasz do smartfona. Majątek na PSP, baa nie zmieści się pewnie w GBA :rofl:
Cytuj
Po dwudziestu latach bawienia się w pożarnictwo nic nie wiem
z doświadczeniem jest jak ze szkołą, można 8 lat chodzić do podstawówki, a skończyć tylko cztery klasy  :rofl:

Offline lang

  • VIP
  • *
  • Wiadomości: 2.460
Ale mnie zawstydziłeś 🤣🤣🤣 to może jeszcze raz. KDR ma bardzo szerokie uprawnienia, ale żeby z nich skorzystać, musi mieć podstawę faktyczną. W tym konkretnym przypadku mogło takiej podstawy nie być. Ale znaleźli się tacy, którzy byli gotowi zmieszać z błotem KDRa, dlatego, że nie wszedł do wszystkich lokali. Więc może ochłońmy i wróćmy do meritum.
„Najpierw Cię ignorują. Potem śmieją się z Ciebie. Później z Tobą walczą. Później wygrywasz” Mahatma Gandhi

próby zamiany zastygłego betonu w szarą masę zdolną do absorpcji są z góry skazane na niepowodzenie

Offline ksoniek

  • Stary Wyga
  • *
  • Wiadomości: 215
    • Kamienna Góra 998
u rodziców w mieszkaniu są oryginalne drzwi gerdy. Jak rozwiercisz wizjer to do wymiany mam i tak całe drzwi. Antywłamaniowe, bo tak sobie zażyczył ubezpieczyciel który ubezpieczal mieszkanie pod hipotekę. Naruszysz tylko wizjer to i tak do wymiany są całe drzwi.
U brata w mieszkaniu są ręcznie robione drzwi drewiane. Wizjer dobierany do wzoru. Drzwi były prezentem od artysty za pomoc dla brata. Wymiana wizjera niemożliwa bez zniszczenia "obrazu".
W domu (jednorodzinnym) mam drzwi z castoramy. Przerobiłem zbicie wizjera przez ekipę montujacą - nie wymienialna część.
Po co więc kombinować z wierceniem w wizjerze?  Może ileś lat temu to było ok, bo drzwi można było naprawić, a obecnie?

Podwójne drzwi - mieszkałem w kilku stancjach we Wrocławiu na studiach, wszędzie były podwójne drzwi. Stare otwierane do wewnątrz i nowe na zewnątrz. Mieszkałem obok Kleczkowskiej gdzie cała kamienica tak miała. Spółdzielnia czy Wspólnota zarządziła zakłądanie nowych drzwiotwieranych na klatkę. Ludzie zauważyli że trzyma to więcej ciepła wraz ze starymi drzwiami i tak zostało. W wielu miejscach we Wrocławiu ogrzewanie stancji jest elektryczne na zasadzie wkładasz złotówkę to grzeje (teraz płacisz przez zdrapki, sms, online).
Bloki z lat 70-80 ubiegłego wieku. Wielka płyta. Ulica Balonowa, Kłodnicka, Kwiska - w 90% podwójne drzwi. Blok 9 pięter x 3 mieszkania. Połowa to studenci. W sobotę pusty blok i parking.

Wielkości przedstawione przee Equinx są też prawdziwe. Są bloki po 200 i więcej mieszkań, ale mają kilka klatek. W Katowiach jest taki co windy jeżdżą na tylko co drugie piętro. Przepisy mówią o ilości mieszkań na klatkę, a nie że w jednym bloku będzie 10 kaltek w każdej 30 mieszkań, wszystko połączone na kilku kondygnacjach.
We Wrocławiuw na starych budynkach z płyty masz w 99% 3 mieszkania na piętro. Ulica Kwiska - 9 pięter x 3 mieszkania. Przez pewien czas na chyba piątym piętrze zrobiony "przesmyk" między klatkami. Wyburzyli jedynie ścianę z pojedyńczego pustaka.

Offline jgk

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 741
Dochodzicie się  zasadności użycia tego czy tamtego zrobienia tak czy owak.
Mnie zastanawia informacja podana w mediach że w przeciągu niecałego miesiąca na owej ulicy były 3 pożary i kilka ofiar śmiertelnych.Nasuwa się pytanie czyją własnością są obiekty w których są mieszkania, prywatne ,miasta, spółdzielni itd.Gdzie zatem kontrole, inspekcje związane  z ochroną przeciwpożarową? W starym budownictwie ogrzewanie elektryczne może właśnie  doprowadzić do pożarów z racji słabej instalacji elektrycznej itd. Kontrole mogłyby wyeliminować potencjalne zagrożenie ze strony używania niewłaściwego sprzętu.Wiadomo jest zima każdy chce mieć ciepło w domu ale jeśli ma być to kosztem życia to warto się zastanowić.Okazuje się że ofiar na tej ulicy jest więcej niż  escape roomie gdzie też doszło do pożaru.

Offline nintruz

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 96
O tych "pierdach" związanych z przepisami p.poż. i liczbą mieszkań na klatkę schodową mogła napisać tylko osoba, która nie zna życia! Zapraszam na Stare Miasto w każdym dużym mieście. Nie jedno Cię tu zaskoczy! Widziałeś kiedyś piętrowe piwnice pod kamienicami (prawdziwe katakumby)? Powiem Ci, że w zadymieniu można się zdziwić. Niekiedy są też połączone i ciągną się pod kilkoma kamienicami. Prąd w gniazdkach mimo odcięcia całej kamienicy? Wiesz, że ludzie mieszkają w suterenach i oficynach z drewnianą klatką schodową, z piecami na paliwo stałe, bez jakichkolwiek przeglądów kominiarskich? Czasem nawet toalety nie mają i srają do garnka. Dla osoby z wiedzą pożarniczą wygląda to jak by na bombie mieszkali. Nie mówię już o słomie w ścianach i stropach. Stare Miasto to dzielnica cudów! Tu nic nie jest sztampowe. Nie jedno już mnie tu zaskoczyło i pewnie nie jedno jeszcze zaskoczy. Rozkłady mieszkań to zawsze zagadka, a klatki schodowe nie zawsze prowadzą tam gdzie byś się spodziewał.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 31, 2019, 17:23:33 wysłana przez nintruz »