Autor Wątek: Ratownik specjalista  (Przeczytany 2100 razy)

Offline Paweł 80

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Ratownik specjalista
« dnia: Wrzesień 03, 2006, 11:53:14 »
 Potrzebuję informacji na temat kto to jest specjalista ratownik oraz możliwości otrzymania angażu na to stanowisko.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Ratownik specjalista
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2006, 14:16:01 »
Jeżeli chodzi o to stanowisko to u nas dostają je młodzież jak przychodzi po szkole aspiranckiej , bo nie ma dlanich stanowisk na D-ca zastępu..Ale ja mysle ze to stanowisko powini dostawać  strazacy którzy maja jakąs specjalizacje np.NURKOWIE ,OPERARORZY PODNOśNIKóW,CHEMICY itp..sZKODA ZE TAK nie jest .pozdrawiam..

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline dodo2304

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 31
Odp: Ratownik specjalista
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2006, 16:38:08 »
 Ogn. Fox jak to może byc, że po szkole dostają rotownika specjalistę, jaką specjalnością oni mogą sie pochwalic, chyba tylko, że zdali szkołę, a tak w ogóle to dziwię się, że młody aspirant może dostac dowódcę zastępu jakie on ma doświadczenie w pracy z ludźmi. Różne są anomalia dawania stanowisk w jednostkach.

Offline Ogn.Fox

  • Weteran
  • *
  • Wiadomości: 913
  • Emeryt
Odp: Ratownik specjalista
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2006, 17:09:58 »
Ogn. Fox jak to może byc, że po szkole dostają rotownika specjalistę, jaką specjalnością oni mogą sie pochwalic, chyba tylko, że zdali szkołę, a tak w ogóle to dziwię się, że młody aspirant może dostac dowódcę zastępu jakie on ma doświadczenie w pracy z ludźmi. Różne są anomalia dawania stanowisk w jednostkach.

Tego to ja juz nie wiem,jak to mozliwe , przecież ja im nie daje tych stanowisk,ale myslę ze wielu jednostkach takie miejsce ma zdarzenie.

"Kto zadaje pytania nie może uniknąć odpowiedzi."

Offline asmodeusz

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 4
Odp: Ratownik specjalista
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2006, 17:51:30 »
Z tego co ja wiem niema specjalnych wymagań dla tego stanowiska, wystarczy ze masz średnie wykształcenie i odpowiedni staż w psp, tak samo jest w przypadku d-cy zastępu. Wynika to z najnowszego rozporządzenia naszego ministra z lipca bądz czerwca tego roku niepamiętam dokładnie. Są tam wyszczególnione wymagane kwalifikacje strażaków na danym stanowisku.

Offline rademenes99

  • Bywalec
  • *
  • Wiadomości: 85
  • Milczenie jest złotem, mowa żródłem nieporozumień.
Odp: Ratownik specjalista
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2006, 22:15:07 »
W wielu jednostkach tak jest jak mówi kolega Ogn.Fox; po aspirantce jakiejkolwiek d-ca zastępu - też tak było do niedawna; ale u nas brakło już stanowisk i dostają st.ratownika...
Z tym dowódcą zastępu totalne nieporozumienie.... Na szczęście oszczędzają "ratowników - specjalistów" dla specjalistów...

Pozdro
Ekspert to człowiek który przestał myśleć - on wie ;).

Offline pop

  • Początkujący
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Ratownik specjalista
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2006, 13:44:40 »
Dobrze tej młodzieży. Ja mam prawo jazdy kat. A.B.C+E, podnośniki, konserwatora podestór ruchomych przejezdnych i jezscze stermotorzystę i już pare lat kipię na st. rat.